Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zbyt wąska furtka


Recommended Posts

3 godziny temu, Tommot123 napisał:

Witam, mam problem ze zbyt wąska furtką. Jedyne rowiazanie to chyba wycięcie lub wykucie słupka z fundamentu na poziomie gruntu wraz z nową furtką i przesłem, czy ma ktoś jakiś pomysł i ile taka usługa może realnie kosztować, dziękuję za pomoc

Wąska czyli jaka? No i jak to wygląda na gruncie bo furtka przeważnie idzie w parze z bramą wjazdową i ogrodzeniem. Jakie masz to ogrodzenie bo być może wystarczy przestawić słupek i skrócić przęsło.

Ile może kosztować? to zależy kto to będzie robił bo możesz zapłacić 100 zł jak i 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowe słupki bok 10 cm wpuszczone w fundament zbrojony , fundament na równi z gruntem, dół to wyjmowalna płyta ozdobna, można ją skrócić, przesło przykrecone do słupków, grube cynkowane malowane proszkowo, niestety brak czasu nieobecność na budowie spowodowały brak porozumienia, z racji że jest wąski podjazd chciałem furtkę 80 cm, same drzwi, niestety wykonawca zrobił furtkę 70 cm a słupki na 80 plus gruby elektrozamek i zawiasy, mam wejście jak do łazienki w starym bloku, ostatnie przesło jest 9cm krótsze i i jest miejsce na zamianę przeseł plus płaski elektrozamek i może mniejsze zawiasy i miałbym te czyste 80 cm, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wykonawca zawalił sprawę to dlaczego teraz Ty masz to poprawiać na własny koszt?

Furtka powinna mieć co najmniej 90 a najlepiej 1 metr szerokości, jeżeli już poprawiać to na taki wymiar bo te 80 cm względem 70 cm dużej różnicy nie robi a koszt przestawienia taki sam jakbyś dał 90 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wykonawca to jakiś niepoważny smarkacz bo teraz sprawdziłem w necie tak z ciekawości ile powinna mieć furtka i 

Cytat

Minimalna szerokość furtki – przepisy i wymogi prawne

2022 poz. 1225) wskazuje, że furtka płotu powinna mierzyć co najmniej 90 centymetrów, a minimalna szerokość bramy wjazdowej to 2,4 metra (lecz jeśli są one elementami drogi pożarowej, to ich wymiary regulują przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej).

I załóżmy że projekt przewidywał inaczej to on jako wybawca który zapewne niejedno ogrodzenie robił powinien poprawić projekt a on po prostu wszystko jak widać wszystko olał.

Jeszcze nic straconego, jak masz umowę z nim na wykonie  (a nawet jak jej nie masz) to możesz podjąć kroki prawne wobec niego i żądać o poprawienie na jego koszt ewentualnie z grzeczności możesz mu część kosztów pokryć, łaski nie robi aby to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...