Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczyty kiczu i kuriozum


zone

Recommended Posts

elfir

 

zmniejsz trochę zdjęcia :D

 

Widząc takie "cuda" twierdzę, że nie do końca jest moją sprawą jak mam zrobiony swój dom i jego otoczenie, bo nic miłego wyglądać z okna i widzieć coś takiego. (W tym miejscu przepraszam sąsiadów za składowisko mojego męża, jak się już wprowadzimy to już go przypilnuję żeby zrobił porządek :roll: :oops: .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W temacie kurchaniku muszę dodać iz zdjęcia wykonano dość sprytnie, bo owa posesja za płotkiem nie należy do podwórka z bramą. W rzeczy samej widoczny domek jest chyba biurem albo demonstracyjnym domkiem jednego z deweloperów.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurhanik z tarasem na szczycie. Górka dośc wysoka, tak więc osoby ewentualnie wypoczywające na tarasiku są widoczne z całego osiedla. Poszczególne poziomy obsadzone są iglaczkami w rzedach. pewnie w przyszłości mają osłonić siedzących. Najgorsze jest to, ze jakiś idiota to zaprojektował i wziął za to pieniądze. A potem czytam na forum, ze nie warto zlecać robienia projektów ogrodów profesjonalniscie bo zrobi...coś takiego:

 

http://img10.imageshack.us/img10/1200/kurhanikhx0.jpg

A może właściciele należą do tych co lubią patrzeć na innych z góry i mieć dobry widok na okolicę. W takiej sytuacji wydaje się efekt został osiągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalające :) teraz będę rozglądać się za tym kurhanem,

ale tak i nnej beczki -"wolność Tomku w swoim domku"- wiadomo ,ze budynek i otoczenie pewnie nie grają ze sobą (brak ładu przestrzennego) ale czy ktoś mu tego zabroni?

A co do krasnali to wrocławskie są całkiem sympatyczne, ogrodowe już mniej ale to moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ,ze budynek i otoczenie pewnie nie grają ze sobą (brak ładu przestrzennego) ale czy ktoś mu tego zabroni?

A powinien...

 

Ten co powinien to się zdrowy rozsądek nazywa, choc niestety czesto zawodzi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższym foto łazienki, a właściwie salonu kompielowego, rzuciło mi się w oczy to, że dużą i kosztowną łazienkę fliziarz kafelkował z pomocą listew narożnych.

O klasie wykonawcy świadczy min. precyzyjne docięcie narożników płytek.

Tutaj wykonawca poszedł na łatwiznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższym foto łazienki, a właściwie salonu kompielowego, rzuciło mi się w oczy to, że dużą i kosztowną łazienkę fliziarz kafelkował z pomocą listew narożnych.

O klasie wykonawcy świadczy min. precyzyjne docięcie narożników płytek.

Tutaj wykonawca poszedł na łatwiznę

 

i nie ma szachów w komplecie :cry:

 

ale generalnie kiczem bym tego nie nazwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podpoznańskim Zalasewie można spotkać takie cudo:

 

Ta sama posesja i jej reprezentacyjna brama wjazdowa:

http://img240.imageshack.us/img240/8389/bramapf4.jpg

 

Coś tu jest zmanipulowane...

 

Przecież nie jest to ta sama posesja... Tam ładny klinkierek ręcznie formowany, a poniżej tynk... Choć architektura ta sama i to dobra architektura, bo ładnie zaimplementowany na nasz grunt styl staroangielski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img231.imageshack.us/img231/1323/kiczua8.jpg

 

Wiem, że komuś się może to podobać, ale ja jestem uczulona na takie "szachownicowe" ułożenie płytek.. Jest strasznie zimne :(

wyobrażam sobie tą samą łazienkę w odcieniach beżu/brązu/żółci... i byłaby naprawdę super :)

Wiesz... Tu chyba nawet nie chodzi o tę szachownicę ale o te schodki nie w pięć ni w osiem... Gdyby na schody wykorzystać nikomu nie potrzebne narożniki po obu stronach wanny (albo tylko po jednaj), to może miałoby to jakiś wygląd. Bez względu na to czy szachownica czy trawertyn te schodki psują wszystko.

 

O listwach plasticzanych już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img231.imageshack.us/img231/1323/kiczua8.jpg

 

 

Wiesz... Tu chyba nawet nie chodzi o tę szachownicę ale o te schodki nie w pięć ni w osiem... Bez względu na to czy szachownica czy trawertyn te schodki psują wszystko.

 

 

Że psują, to jedno. A względy bezpieczeństwa? przeciez nawet w stanie względnej trzeźwości ;-) można na tych schodkach konkursowo nogę skręcić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest zmanipulowane...

 

Przecież nie jest to ta sama posesja... Tam ładny klinkierek ręcznie formowany, a poniżej tynk... Choć architektura ta sama i to dobra architektura, bo ładnie zaimplementowany na nasz grunt styl staroangielski...

 

Oczywiscie ze to nie ta sama posesja. Domek z klinkieru stoi po drugiej stronie ulicy.

http://img242.imageshack.us/img242/1126/ukadie5.jpg

 

Domek z klinkieru, z drugiej strony (ogrodowej, jednoczesnie od ruchliwej strony drogi publicznej) wygląda jak kaplica cmentarna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek z klinkieru, z drugiej strony wygląda jak kaplica cmentarna. :)

 

No to juz wszystko jasne... Może jeszcze jakieś ujęcie z Google Satellite..??

 

A co do domku, to moim zdaniem znac tu rękę dobrego architekta... Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale po stokroć wolę taką architekturę, niż masowo budowane stodółki, poprzez kolumny stylizowane na dworki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...