Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczyty kiczu i kuriozum


zone

Recommended Posts

Ostatnio oglądałam niewielką kuchnię i znajomych - piękny fornir na frontach, wszystko lakierowane na połysk - i pewnie byłabym zachwycona całokształtem gdyby nie fakt,że wszystko- począwszy od cokołu, poprzez rzędy szuflad, pod blatem, nad blatem , nad górnymi szafkami - LEDY , kilometry ledów ( led ?) :(

 

Bałam się otworzyć szufladę, bo w środku też by się pewnie świeciło. Są bardzo dumni z tych światełek - a kuchnia mogłaby być tak piękna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale co w tym fajnego? dla mnie to niestety nie gadzet, tylko kuriozum.

 

Gdybyś pewnie 100 lat temu zobaczyła pierwszy raz żarówkę też byłoby to kuriozum ;)

Dla mnie taki led w wylewce to gadżet, pokazujący temperaturę wody- jakie to kuriozum?

 

Z "Kopalińskiego":

[TABLE]

[TR]

[TD]Kuriozum- osobliwość, dziwoląg, fenomen, rzecz niezwykła, ekscentryczna, cudaczna.

Etym. - łac. curiosum - rzecz ciekawa.

 

Czy może to ostatnie miałaś na myśli? ;)

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałam niewielką kuchnię i znajomych - piękny fornir na frontach, wszystko lakierowane na połysk - i pewnie byłabym zachwycona całokształtem gdyby nie fakt,że wszystko- począwszy od cokołu, poprzez rzędy szuflad, pod blatem, nad blatem , nad górnymi szafkami - LEDY , kilometry ledów ( led ?) :(

 

Bałam się otworzyć szufladę, bo w środku też by się pewnie świeciło. Są bardzo dumni z tych światełek - a kuchnia mogłaby być tak piękna ...

 

Na szczęście można przecież... wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja o czym innym: jadąc ostatnio przez nasz kraj zaobserwowałam pozostałości chyba z lat 80-90' - kolorowe bloki i wieżowce - było już o tym? Niegdyś było to normą, na szczęście teraz jakoś rzadko widuję takie 'śliczności', już chyba się nie odnawia bloków w takie wzorki, mam nadzieję....

Przykładowe zdjęcia z internetu

http://bi.gazeta.pl/im/5/8751/z8751115Q,24-11-2010---BIELSKO---BIALA---KOLOROWE-BLOKI-MIESZKALNE.jpg

http://raider55.blox.pl/resource/PC240050.jpg

http://www.mmkielce.eu/sites/igc3/files/imagecache/600x360/images/wwwmmkielceeu/288f31cc-adc3-102e-8bd5-00163e7e8a65/kolorowy.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/3/3012/z3012763N,Blok-przy-ul--Cyryla-i-Metodego.jpg

images?q=tbn:ANd9GcSLNt8KT7x0CTEhuMP2jKXRN7XH8oFAtyc5vzWEq4PR_wVx8J-4

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/small/66696138.jpg

 

 

 

PS. Szukając zdjęć doczytałam, że część tu pokazanych okazów była odnawiana nawet i w 2010 roku! Niektóre dosłownie gwałcą me poczucie estetyki, choć jest ono niewykształcone i intuicyjne. No jak można!?...Czy nikt z urzędów lub wspólnot nie pyta o zdanie dobrych architektów? Czy kolory z palety ral wybiera się losowo? Jestem zdruzgotana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok 3. od góry przypomina mi pomalowanie bloków w Sosnowcu.

Parę lat temu miasto zmieniało swój wizerunek pod hasłem "Sosnowiec - tęczowe miasto". Zaczęli malować wysokie bloki z motywem tęczy. Dumni z pomysłu wrzucili na swą stronę internetową. Odzew ze świata przerósł ich oczekiwania. Ze wszystkich stron świata zaczęły napływać podziękowania za tolerancję i przychylny klimat w mieście dla gejów. Organizacje gejowskie zachwyciły się pomysłem otwartego sprzyjania gejom w kraju o tak ciasnych poglądach. Władze miasta zdębiały. Szybko zweryfikowano kampanię reklamową. Ale pieniędzy już nie było na zamalowanie bloków. Na szczęście dla władz powietrze jest niesłychanie brudne i agresywne, a farby marnej jakości i teraz już fasady niewiele przypominają dumnie prężące się, w świetle słonecznym, tęcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok 3. od góry przypomina mi pomalowanie bloków w Sosnowcu.

Parę lat temu miasto zmieniało swój wizerunek pod hasłem "Sosnowiec - tęczowe miasto". Zaczęli malować wysokie bloki z motywem tęczy. Dumni z pomysłu wrzucili na swą stronę internetową. Odzew ze świata przerósł ich oczekiwania. Ze wszystkich stron świata zaczęły napływać podziękowania za tolerancję i przychylny klimat w mieście dla gejów. Organizacje gejowskie zachwyciły się pomysłem otwartego sprzyjania gejom w kraju o tak ciasnych poglądach. Władze miasta zdębiały. Szybko zweryfikowano kampanię reklamową. Ale pieniędzy już nie było na zamalowanie bloków. Na szczęście dla władz powietrze jest niesłychanie brudne i agresywne, a farby marnej jakości i teraz już fasady niewiele przypominają dumnie prężące się, w świetle słonecznym, tęcze.

 

ha, ha :) dobre ; Sosnowiec zrobił "pra kampanię" dla aktualnych działań gejów ;)

 

tak na marginesie - z której strony rzeki mieszkasz ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to muszę powiedzieć, że w takim razie odnawianie u mnie w generalnie paskudnym podpoznańskim Swarzędzu bloczki nie są aż takie straszne - chociaż na pewno znalazłbym lepszą alternatywę dla barwy jaką marny poeta określiłby jako "blady łosoś AKA sprane damskie gacie"

a i ślaczków brak, jedynie jakieś tam nierzucające się figury gieometryczne - słowem, nie jest źle

 

ale i tak Swarzędz jest paskudny jak krowia kupa :( sporo tu cygańskich zameczków, z czego duża część w stanie totalnie zdemolowanym, ale sporo również powstaje osiedli małych szeregowców, obowiązkowo w szarościach i o niby nowoczesnych bryłach - szkoda tylko, że tam nie ma ani m2 trawy czy zieleni, praktycznie wszystko pod kostką albo betonem, przed każdym maleńkim domkiem 2 auta, oczywiście garaży nie ma... aż żal się robi... tym bardziej, jak się pomyśli ile te klitki kosztują, zgroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok 3. od góry przypomina mi pomalowanie bloków w Sosnowcu.

Parę lat temu miasto zmieniało swój wizerunek pod hasłem "Sosnowiec - tęczowe miasto". Zaczęli malować wysokie bloki z motywem tęczy. Dumni z pomysłu wrzucili na swą stronę internetową. Odzew ze świata przerósł ich oczekiwania. Ze wszystkich stron świata zaczęły napływać podziękowania za tolerancję i przychylny klimat w mieście dla gejów. Organizacje gejowskie zachwyciły się pomysłem otwartego sprzyjania gejom w kraju o tak ciasnych poglądach. Władze miasta zdębiały. Szybko zweryfikowano kampanię reklamową. Ale pieniędzy już nie było na zamalowanie bloków. Na szczęście dla władz powietrze jest niesłychanie brudne i agresywne, a farby marnej jakości i teraz już fasady niewiele przypominają dumnie prężące się, w świetle słonecznym, tęcze.

 

 

a wszystko zaczęło się od tego bloku w tle :lol2:

 

http://4.bp.blogspot.com/_Bpecp2i35ik/TUsWnyIzUwI/AAAAAAAAABA/XsFIPppBzhg/s1600/sosnowiec1_kopia.jpg

 

http://sosnowiecfoto.blox.pl/resource/SosnowiecPatelnia266_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś pewnie 100 lat temu zobaczyła pierwszy raz żarówkę też byłoby to kuriozum ;)

Dla mnie taki led w wylewce to gadżet, pokazujący temperaturę wody- jakie to kuriozum?

 

Z "Kopalińskiego":

[TABLE]

[TR]

[TD]Kuriozum- osobliwość, dziwoląg, fenomen, rzecz niezwykła, ekscentryczna, cudaczna.

Etym. - łac. curiosum - rzecz ciekawa.

 

Czy może to ostatnie miałaś na myśli? ;)

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[TD][/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

raczej cudaczna. Potrafie sobie umyć rece w ciepłej wodzie bez świecących ledów na czerwono, ktore maja sygnalizować, ze woda ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...