Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczyty kiczu i kuriozum


zone

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w kontekście pseudo terapii.

A to chyba też jakieś zboczenie :rolleyes:

 

a czy to jest normalne ?

http://kobieta.interia.pl/z-zycia/news-zrobia-wszystko-zeby-wygladac-jak-lalki,nId,639441

 

a najzabawniejsze jest, że moja, zakochana w mandze, córka podsumowała "ta mangowa to dramat, postaci w mandze tak głupio nie wyglądają" :) Chyba tamta laska coś przedobrzyła :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oraz kwietnik...

http://i.obrazky.pl/nieuzywany-kibel-882-OBRAZKY.PL.jpg

 

..i akwarium

http://i.obrazky.pl/kibelek-z-rybkami--925-OBRAZKY.PL.jpg' alt='smile-2.gif.e4c029939a37d656f72c42ad1cd10a9b.gif' alt=':)'>-925-OBRAZKY.PL.jpg'>

 

szukam pomysłów na mały "garażowy" kibelek, ciekawe ile jeszcze znajdę takich dzieł śtuki

Edytowane przez eveee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petera Lenka można nazwać skandalistą ale nigdy nie twórcą kiczu.

Owszem jest bezpardonowym i szokującym niektórych satyrykiem, lecz to ( jak każda zresztą inna jego praca) jest ściśle zamierzoną i obliczoną prowokacją.

Firede sei mit Dir ma, może bluźnierczą, ale głęboką wymowę, czego poszukujący na siłę "wszelakiego jajcarstwa" twórcy Joemonster widocznie nie zrozumieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petera Lenka można nazwać skandalistą ale nigdy nie twórcą kiczu.

Owszem jest bezpardonowym i szokującym niektórych satyrykiem, lecz to ( jak każda zresztą inna jego praca) jest ściśle zamierzoną i obliczoną prowokacją.

Firede sei mit Dir ma, może bluźnierczą, ale głęboką wymowę, czego poszukujący na siłę "wszelakiego jajcarstwa" twórcy Joemonster widocznie nie zrozumieli.

 

Jak sam Wojtku widzisz, powstrzymałem się od komentarza. Oczywiście, że nie jest to kicz, również joemonster nie nazywa oczywistego jednak kuriozum - kiczem.Postuluję rozdzielenie wątku, na oczywisty i nieoczywisty kicz oraz wszelkiej maści kurioza. Na joemonster obrazek opatrzono komentarzem "zaklinaczka węży", czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam Wojtku widzisz, powstrzymałem się od komentarza. Oczywiście, że nie jest to kicz, również joemonster nie nazywa oczywistego jednak kuriozum - kiczem...

:DPojęcie "kuriozum" jak widać ma dosyć uniwersalne znaczenie. Pewnie dla niektórych to jest właśnie kuriozum. Tylko ,że w ten sposób można określić twórczość plastyczną zarówno Mrożka czy Mleczki a taki "Hołd Smoleński" dziełem - niestety.:yes:

Friede... nie było w zamierzeniu ornamentem budynku Bilda a jedynie okazjonalną instalacją plastyczną, podobnie jak "Zapakowanie Reichstagu".

Owszem mocno sugestywnym działaniem i szokującym wielu ale to było w zamierzeniu autora, który zwrócić chciał społeczeństwu niemieckiemu uwagę na pewne niepokojące zjawisko wywołane przez głośną aferą tego pisma . Można jak widać różnie protestować przeciwko ACTA , wojnie w Syrii czy choćby, jak tutaj, świństwom popełnianym przez publikatory.

Miało wywołać szok i wywołało, utrzymane było w tradycji niemieckiej ( pisaliśmy tu kiedyś o podobnym przypadku na elewacji gotyckiej)odwoływało się do wyobraźni i niesamowitych skojarzeń - happening więc się w pełni powiódł i nie było, bo i nie miało być skandalu.

 

Swoją drogą to ciekawe ,że codziennie pokazywane trupy, złodzieje czy goła dupa jakiejś pseudo gwiazdki niczym już nikogo nie szokują a "publicystyka" podana w formie artystycznej groteski- tak.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ciekawe ,że codziennie pokazywane trupy, złodzieje czy goła dupa jakiejś pseudo gwiazdki niczym już nikogo nie szokują a "publicystyka" podana w formie artystycznej groteski- tak.;)

 

Zgadza się, ale wiemy że to stara jak świat zasada "chleba i igrzysk" ...

Inna kwestia że do mnie Peter Lenka nie trafia ... wyczuwam masochizm kulturalny ... cóż, to mój problem ... (tylko i wyłącznie)....

Poniżej inne z jego dzieł z Panią Merkel na czele.... resztę nie trudno zidentyfikować (choćby po .... genitaliach :-) )...

 

http://imageshack.us/a/img14/2078/xyky.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia że do mnie Peter Lenka nie trafia ... wyczuwam masochizm kulturalny ... cóż, to mój problem ... (tylko i wyłącznie)....

 

:) Masz do tego pełne prawo i nie widzę w tym osobiście żadnego problemu, że nie trafia. Nie o ocenę mi chodziło, tylko o to ,że zbyt pochopnie został Lenka tu potraktowany. Chopin np. też do mnie nie trafia( wiem,mój to problem) , co nie zmienia postaci rzeczy ,że był artystą, chociaż akurat tutaj, to ja z kolei wyczuwam jego mazowiecki "masochizm".:)

Niewielu , po za chyba samymi Niemcami, bawi tak specyficzny typ dowcipu i taka właśnie forma przekazu i zwrócenia uwagi na rzeczy ważne społecznie - chociaż ... takie przedstawienie własnego rządu , w zależności od opcji spotkałoby się pewnie i u nas z częściowym entuzjazmem ale i z częściowym, świętym oburzeniem także.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...