Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczyty kiczu i kuriozum


zone

Recommended Posts

e tam. przecież to zwykłe szkiełka z większą domieszką ołowiu. to samo, co kryształowe wazony itd. Mam po babci przedwojenną zastawę, błyszczy jeszcze piękniej! Też ma ołów, to nie jest nawet ich wynalazek. A że wypromowali sobie firmę, to teraz sprzedają nawet łóżka (design!!!). Co tu porównywać z brylantami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ufff na szczescie koty sa z jakiegos pseudo marmuru (twardego jak cholera*) i z cala pewnoscia zaden robal sie tam nie wkrecil

 

* zapomnialam dopisac ze sa tez upiornie ciezkie (naprawde doceniam samozaparcie darczyńcy ktory dygował to w bagazu :))

 

teraz pomyslalam ze mogą sie ew. swietnie nadawac jako bron zaczepna lub/i do samoobrony

 

a oto zdjęcie "kotecka" (co sama mam cierpiec? :) :wink: :lol: ps. w naturze duuuzo bj sie blyszczy)

http://images34.fotosik.pl/157/64286d14af5a7b35m.jpg

 

a to niezbity dowod ze "kotecek" pochodzi z egiptu :)

http://images27.fotosik.pl/165/cc5827137192b4cbm.jpg

 

 

wlasciwie im dluzej sie na nie patrze tym mi sie bj. podobaja :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy widzieliście (ja dopiero ostatnio) np w Liroy M śliczne "żywe obrazy" np prawie prawdziwy wodospad, ale są i inne wszystko podświetlone, odlot - mówię Wam :lol:

cudowne są!

i zawsze kilka zafascynowanych osób przy nich stoi...

 

a znajomi nam grozili, ze jak podpadniemy, to dostaniemy cos takiego w prezencie slubnym. Udało sie ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy widzieliście (ja dopiero ostatnio) np w Liroy M śliczne "żywe obrazy" np prawie prawdziwy wodospad, ale są i inne wszystko podświetlone, odlot - mówię Wam :lol:

cudowne są!

i zawsze kilka zafascynowanych osób przy nich stoi...

 

Sam stanąłem przy "tym czymś" z otwartą paszczą. O mało nie zapomniałem oddychać. Skórzane obrazy tryśnięte złotolem, to przy tym pestka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)

a ja kiedyś widziałam obraz Chrystusa w koronie cierniowej mrugającego oczami :o padłam na kolana

 

To ja pamietam ze moja babcia miala taka figurke matki boskiej (nie wiem czy nie z jezuskiem na reku :wink: :lol: ) ktora ...w ciemnosciach swiecila upiornym (sino-niebieskawym) swiatłem.... :D

 

* swiecila sama z siebie bo to nie byla lamka tylko chyba taki prototyp lampy solarnej (kumulowala swiatlo za dnia i "oddawala" noca)

az ksiazke mozna bylo czytac :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* swiecila sama z siebie bo to nie byla lamka tylko chyba taki prototyp lampy solarnej (kumulowala swiatlo za dnia i "oddawala" noca)

az ksiazke mozna bylo czytac :wink: :lol:

Fosforencja. Na tej zasadzie działają na przykład wskazówki w zegarku. W dzień się naświetlają a są z materiału który jak związki fosforu jeszcze długo świeci w ciemnościach. Tak się robi np. tabliczki z napisem EXIT, które musza być widoczne nawet w sytuacji awaryjnej. OK przepraszam za OT. Moja belferska natura się odezwała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucajcie, a ja niedawno dostałam.... bociana, takiego do ogrodu :o

 

Co z nim zrobić? Wywalenie nie wchodzi w grę. Powiedzieć że odleciał? :wink:

W sumie też nie bardzo, bo ma takie 3 szpile do przytwierdzania go do podłoża....

 

Ukryłabym go w krzakach, ale nie mam krzaków jeszcze :roll:

 

...Wiec udajemy ze nie ma miejsca. musze wymyslic awaryjny plan bo w domu j u z bedzie m i e j s c e i co w tedy?

 

Upozoruj włamanie i kradzież dzieła sztuki ludowej

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...