Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczyty kiczu i kuriozum


zone

Recommended Posts

Dla tych, którzy się zastanawiają nad tym co dać w kuchni między blatem, a górnymi szafkami ( źródło zdjęcia: https://wspolczesna.pl/najdziwniejsze-i-najgorsze-mieszkania-do-wynajecia-w-polsce-zdjecia/ga/13881508/zd/33830340#dom):.

Przy następnym remoncie kuchni zdjęcia z chrzcin, I komunii?????

 

Seriously? A jak się pokłócą, to stłuką to w cholerę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 year później...
  • 11 months później...
Ja wychodzę z założenia, że jak się komuś podoba to niech sobie tak robi i nie interesuje mnie to :p u siebie robię tak jak mi się podoba i prawdopodobnie wiele osób mogłaby to uznać za kiczowate to nie będę dla nich zmieniać skoro mi się podoba :D Ale jak już to może to brzmieć zaskakująco, ale kiczowatym dla mnie jest moment, w którym ktoś robi u siebie coś ze względy na trendy i modę, a nie na praktyczność czy własne upodobania : D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja wychodzę z założenia, że jak się komuś podoba to niech sobie tak robi i nie interesuje mnie to :p u siebie robię tak jak mi się podoba i prawdopodobnie wiele osób mogłaby to uznać za kiczowate to nie będę dla nich zmieniać skoro mi się podoba :D

Problem w tym, że styl, tzw. dobry smak nie są dane od urodzenia. trzeba je sobie wyrobić. Zalewa nas kicz. Im więcej go widzimy, tym mniej go zauważamy. Ten watek jest, żeby go nazwać po imieniu. Owszem, można mieć w domu kicz, pewnie każdy ma - byle świadomie. Najgorzej, jak się zacznie podobać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Problem w tym, że styl, tzw. dobry smak nie są dane od urodzenia. trzeba je sobie wyrobić. Zalewa nas kicz. Im więcej go widzimy, tym mniej go zauważamy. Ten watek jest, żeby go nazwać po imieniu. Owszem, można mieć w domu kicz, pewnie każdy ma - byle świadomie. Najgorzej, jak się zacznie podobać.

 

Czemu od razu "najgorzej" - jak komuś się coś podoba, a Tobie nie to z jakiej racji masz prawo do pouczania czy ktoś ma czy nie ma "dobry smak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Apropos kiczu zawsze mnie bawi fakt, że często pod słowem "kicz" uznajemy coś co już przeminęło, np, w modzie, a w tamtych czasach gdy to była codzienność to nikt nie patrzył na to jak na coś żenującego ; )

 

Właśnie tym wyróżni się kicz, że jest żenujący.

Wiele mód przeminęło, ale jeśli wnętrza/meble/przedmioty były dobrze zaprojektowane to opierają się czasowi.

 

Przykładem jest wzornictwo PRL-u - są meble dziś poszukiwane, zaprojektowane przez mistrzów wzornictwa, jak Hałas, Chierowski

oraz

wywołujące śmiech koszmarki stworzone pod proste gusta nabywców typu rozmaite "swarzędzkie"

meblościanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu od razu "najgorzej" - jak komuś się coś podoba, a Tobie nie to z jakiej racji masz prawo do pouczania czy ktoś ma czy nie ma "dobry smak".

uderz w stół....

nie pouczam. W gruncie rzeczy teraz jest niepopularne mieć ten "dobry smak". Niepopularne jest pracować nad sobą. Popularna jest pospolitość, swojska dla większości, zrozumiała, łatwa w odbiorze. Zwykle właśnie to "się podoba". I będziemy tak taplać się w samozadowoleniu podobania się sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Dodam od siebie, że najbardziej nie lubię skrajności :yes: Wiecie co to oznacza? Z jednej strony, drażnią mnie chłodne (szare, białe, czare) odcienie w domu. Sprawia to, że czuję się, jak w muzeum, a czasami nawet, jak w grobowcu. Zero w tym, tzw. "kobiecej ręki" i czegoś, co sprawiłoby, że wnętrze wygląda rzeczywiście domowo :yes: Z drugiej, nie lubię gdy ktoś układa miliony dziwnych bibelotów na półkach (włos się jeży na myśl, jak potem wycierać kurze). To takie muzeum w innym tego słowa znaczeniu :D Także, wydaje mi się, że kicz jest dla każdego czymś innym. Jednak z mojego punktu widzenia, najgorzej jest przesadzić :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...