Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczyty kiczu i kuriozum


zone

Recommended Posts

Dodam od siebie, że najbardziej nie lubię skrajności :yes: Wiecie co to oznacza? Z jednej strony, drażnią mnie chłodne (szare, białe, czare) odcienie w domu. Sprawia to, że czuję się, jak w muzeum, a czasami nawet, jak w grobowcu. Zero w tym, tzw. "kobiecej ręki" i czegoś, co sprawiłoby, że wnętrze wygląda rzeczywiście domowo :yes: Z drugiej, nie lubię gdy ktoś układa miliony dziwnych bibelotów na półkach (włos się jeży na myśl, jak potem wycierać kurze). To takie muzeum w innym tego słowa znaczeniu :D Także, wydaje mi się, że kicz jest dla każdego czymś innym. Jednak z mojego punktu widzenia, najgorzej jest przesadzić :D:D:D

 

Ani jedno ani drugie nie musi być kiczem. Kicz to jednak coś zupełnie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Apropos kiczu zawsze mnie bawi fakt, że często pod słowem "kicz" uznajemy coś co już przeminęło, np, w modzie, a w tamtych czasach gdy to była codzienność to nikt nie patrzył na to jak na coś żenującego ; )

 

Pamiętam w mieszkaniu kogoś z mojej rodziny kiczowate dekoracje z gipsu. I nie chodzi o jakieś sztukaterie eleganckie tylko jakie gipsowe sople na suficie i gipsowe "ramki" wokół obrazków namalowanych na ścianach. Podobno to wtedy było modne ale jednak dla mnie (i nie tylko dla mnie) to było żenujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...