Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczyty kiczu i kuriozum


zone

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiutek-zupełnie niepotrzebnie się najeżyłaś.

To nie jest forum milionerów,którzy wyśmiewają się z niedostatku.

Wielu z nas-jeśli nie większość- buduje kosztem wolnego czasu,braku wakacji i kredytów obciążających budżet domowy na wiele lat.

Problem jest w czym innym-te same pieniądze można wydać dobrze i stworzyć w miarę sensowny budynek czy wnętrza lub wydać żle ....

Wiele z budynków znajdujących się na stronce ,którą pokazała JoShi to kosztowne ze względu na swoją nietypową konstrukcję"dzieła" a mimo to w pełni zasługują na miano kiczu,a zamieszczone tam zdjęcia wnętrz to nie są fotki zrobione przez wrednych gości w czasie kiedy gospodarz robi herbatę.

 

 

Poczytaj bez kompleksów to zobaczysz z jakim zainteresowaniem przyjmowane są pomysły pozwalające zaoszczędzić trochę kasy,ile osób szuka n.p.fajnych projektów firan ,zeby je samemu uszyć(z nudów?),ile dziewczyn wzdycha wklejając zdjęcia lamp na które nigdy nie będzie nas stać.

Więcej luzu i dystansu.

 

Komu krasnale się podobały i przestały-niech żyjeee :D

Komu krasnale się nie podobały i nie podobają-niech żyjeee :D

Komu krasnale się podobały i podobają-niech żyjeee :D

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w zyciu takich sasiadów ktorzy moze nie raz prosili o pomoc latali za tym tamtym do sasiada a teraz sie odwdzieczaja na forum pokazujac foty sasiada jaki to ma kicz przed domem itd i to jest w porzadku???

Kasiutek - a może konkretnie? Do tej pory piszesz bardzo ogólnikowo - równasz wszystkich i wszystkich sadzasz na półce z napisem "niewdzięcznicy i obłudnicy".

Nie tylko Ty masz odwagę pisać prawdę - jest tu więcej odważnych.

 

Mnie osobiście cały ten wątek raczej bawi, niż niepokoi.

Nie zgadzam sie z Tobą także, gdy piszesz, że to forum dla snobów /"macie wysokie mniemanie o sobie, że macie wszystko najlepsze najładniejsze i najdroższe (...) i można się tym wtedy chwalić zdjęcia pokazywać na każdej stronie by każdy widział ile to mamy kasy"/ - to Twoje słowa. Bardzo gorzkie i niesprawiedliwe.

W innych wątkach znajduję wiele cennych porad - także o tym jak zaoszczędzić. I podziwiam chłopaków, którzy potrafią sami zbudować np. meble kuchenne za 5-6 tysięcy, a nie za 25.000.

 

Kiedy ktoś życzliwy zwraca mi uwagę, np. że piszę z błędami, to się nie obrażam, tylko dziękuję za lekcję albo obracam w żart / i dziękuję za lekcję / .

To nie forum polonistyczne, ale jakże przyjemnie czyta się posty pisane poprawną polszczyzną

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety? po co wystarczy ze sąsiad zobaczy swoje zdjęcie w tym wątku lub znajoma poczyta co sadzi jej znajoma -co piły 5 minut temu kawe -o swoim stoliku,znajomy o lwie przy kominku -- stanelam w obronie sasiada ,znajomej ,znajomego itd itd.

Dlatego -Nigdy w zyciu takich sasiadów ,znajomych. Moze zle napisalam -ze forum-a chodzi mi tylko o ten watek, za co przepraszam Forum cale jest wspaniale jak wyzej wczesniej napisalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym wątkiem

Bo uczyć się trzeba wsżędzie i zawsze. Są ludzie bardziej wyrobieni "artystycznie" i mniej. Przecież właśnie definicja kiczu odnosi się do tzw powszechnych gustów. To jest to, co podoba się tym mniej wyrobionym. Więc warto popatrzeć, co inni uważają za kicz i porównać ze swoim wrażeniem, czy oni przesadzają, czy coś tam nie pasuje, co zmienić, jak to zrobić inaczej... uczyć się, wyciągać wnioski. Przecież do licha nie otaczają nas dzieła sztuki, a przynajmniej w nikłym stopniu. Więc w pewnym sensie całą resztę można uznać za kicz. A przecież i ten typowy kicz używany rozmyślnie może stać się wartościowy (patrz Andy Warhol - zrobił z kiczu sztukę :lol: ). Więc spokojnie.

 

A skądinąd faktycznie jest na forum sporo osób, które braki hm... edukacji, wyrobienia właśnie, nadrabiają pewnością siebie, osób z gatunku: "to kicz" rzekła krzywiąc piękny nosek :lol:

Takie jest życie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stanowcza będę

Kicz zawsze jest kiczem, nawet jeśli wszystkie ogrodowe krasnale zostałyby dziwnym trafem wyekspediowane na Marsa ,a z ludzkich umysłów wymazano by technologie ich produkcji i na świecie zostałby jeden jedyny skrzat ogrodowy - on nadal bedzie kiczem. Unikatem, ale kiczem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kto chciałby miec tego krasnala we własnym ogródku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS- podgrzałaś atmosferę-to teraz dawaj przykłady :lol:

e, co tam.

Nigdy nie byłam jadowita :lol:

Ludzie, jak ludzie. Do "wiem, że nic nie wiem" trzeba dojrzeć. Szkoda, że po dojrzeniu szybko się spada :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto chciałby miec tego krasnala we własnym ogródku ??

Umiejętnie wkomponowany, jako pastisz..... ???

Ale nie mam sentymentu do krasnali, no i za mało znam się na sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne prawda - nawet z tego mozna sie ponabijac jak nie ma z czego bo prawda w oczy kole.

Nooo. Z tego, że ktoś nie umie pisać po polsku a się aż tak rozpisuje to się można ponabijać. Weź się dziewczyno do roboty i przynajmniej do pisania się przyłóż. Wtedy może ktoś Cię poważnie potraktuje.

 

i jeszcze http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja czy to wazne by wyrazic swoje zdanie -moim zdaniem nie

Wynmagasz szacunku dla gustó innych pokaż, że potrafisz okazać szacunek ludziom do których piszesz. Amen

 

zbulwersowalo mnie tylko to ze pokazuje sie zdjecia- sasiada z ktorym moze nie raz sie grilowalo nie wspomne o piwku itd

Z całym szacunkiem, ale chyba czegoś nie rozumiesz. Prawie wszystkie zdjęcia w tym dziale są ogólnie dostępne w internecie i stamtąd zostały zaczerpnięte. Wyluzuj bo Ci żyłka pęknie. A jak nie masz na to nerwów to nie czytaj tematów ze słowem kluczowym "kicz".

 

 

uczieszylo mnie to ze znalazlam takie forum w ktorym mozna znalesc rozne porady ,rady itd i wiele z nich wykorzystam w domu ogrodzie itd wczytuje sie we wszystko co moze mi w wielu sprawach rozwiazac problem -super sprawa wlasnie dla takich jak ja co z kredytu bla bla bla juz nie bede sie wglebiala i powtarzala.

No to korzystaj z tego co jest dla Ciebie fajne i omijaj co Ci się nie podoba. To wolny kraj i Ty tez masz wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stanowcza będę

Kicz zawsze jest kiczem, nawet jeśli wszystkie ogrodowe krasnale zostałyby dziwnym trafem wyekspediowane na Marsa ,a z ludzkich umysłów wymazano by technologie ich produkcji i na świecie zostałby jeden jedyny skrzat ogrodowy - on nadal bedzie kiczem. Unikatem, ale kiczem.

 

 

 

 

Kto chciałby miec tego krasnala we własnym ogródku ??

Ja, bo był by drogi i wreszcie miałabym coś cennego. Może jak bym go sprzedała mój mąż nie musiałby sam wykańczać poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Wystarczy zobaczyć ,która z nas ma jaką ilość postów - i która tak naprawdę powinna wziąć się do roboty .

 

:D Przepraszam -jeśli moje pisanie kogoś raziło,pisałam nie myśląc o interpunkcji itd . A tylko chciałam wyrazić swoje zdanie w tym wątku - a zrobiła się z tego mojego pisania aferaaaa- na całegoooo

:D

Co złego- to nie ja :D

Czasem i tu wpadnę poczytać - ale nie będę już brała czynnego udziału w dyskusji :D by znowu się nie narazić-i po co mi to było? Mogłam się ugryść najpierw w język-palce? w nie też ,które to pisały? Może miałam zły dzień? Dzisiaj już nie pamiętam

:oops: :D

Dorka- a wiesz ,że te krasnale ,zwłaszcza te na drzewie są niczego sobie.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Wystarczy zobaczyć ,która z nas ma jaką ilość postów - i która tak naprawdę powinna wziąć się do roboty .

 

 

Czasem i tu wpadnę poczytać - ale nie będę już brała czynnego udziału w dyskusji :D by znowu się nie narazić-i po co mi to było? Mogłam się ugryść najpierw w język-palce? w nie też ,które to pisały? Może miałam zły dzień? Dzisiaj już nie pamiętam

:oops: :D

Dorka- a wiesz ,że te krasnale ,zwłaszcza te na drzewie są niczego sobie.

Pozdrawiam :wink:

 

Kasia, początki w sieci zawsze są trochę trudne. Obrażanie się i "milczenie na wieki" niewiele daje. To forum naprawdę stoi na wysokim poziomie, wiesz mi. Z reguły wypowiedzi są przemyślane i nie mają na celu obrażania innych. To dotyczy też Ciebie, ot zwrócono uwagę na kilka rzeczy i nie potrzebnie je bierzesz zbyt osobiście. Jak będziesz miała czas, to zajrzyj do wątku o kuchniach. Jedna z forumowiczek pokazała swoją kuchnię w lekkim bałaganie, co jej wytknięto. Świenie na to zareagowała.

 

A co krasnali, nie są najgorsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stanowcza będę

Kicz zawsze jest kiczem, nawet jeśli wszystkie ogrodowe krasnale zostałyby dziwnym trafem wyekspediowane na Marsa ,a z ludzkich umysłów wymazano by technologie ich produkcji i na świecie zostałby jeden jedyny skrzat ogrodowy - on nadal bedzie kiczem. Unikatem, ale kiczem.

 

 

 

 

Kto chciałby miec tego krasnala we własnym ogródku ??

Ja, bo był by drogi i wreszcie miałabym coś cennego. Może jak bym go sprzedała mój mąż nie musiałby sam wykańczać poddasza.

 

wiedziałam,że znajda się amatorzy krasnala :D :D

 

 

 

To ja opowiem historię pewnych krasnali :D

Słowacja.Mały hotel w środku lasu, obok rzeczka, okolica cudo.

Piękny zadbany ogród, a w nim małe (20 cm) krasnale, jeden z wiadereczkiem inny z łopatą, nastepny z koszykiem.

I co robiły krasnale ?? Każdego ranka były w innym miejscu :o no łaziły w nocy, razu pewnego jeden skrzat przyniosł nam cukierki i cierpliwie czekał pod drzwiami, aż wyleziemy z pokoju.

Te krasnale były fajne :D Kiczowate , ale fajne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...