Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczyty kiczu i kuriozum


zone

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziewczyny,po co mi gugle,przecam ja mimilapin :lol: :lol:

 

do kolekcji cudownych kiczowatych pomysłów dorzucam kominki:

http://www.camis.pl/peiser/nowoczesne/komnow26.jpg

 

http://www.stylowekominki.pl/images/slom_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, rzeczywiście ciekawe... Ja nie potrafię nic wymyślić. Jak zaczęłam się zastanawiać to wyszło mi, że ja nie widzę kiczu czy bezguścia, a jedynie rzeczy, które mnie osobiście się nie podobaja. Ale nie nazwałabym ich kiczem. Chętnie poczytam i pooglądam jak inni to odbierają.

Bo moze masz zdrowe podejscie do tego zagadnienia. Nie koniecznie cos co nam sie nie podoba jest szczytem bezguscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusia-rum - ten obrazek jest wg mnie jeszcze całkiem całkiem, w domu bym go nie powiesił, ale przynajmniej kompozycja jest z jakimś smakiem dobrana. A co powiesz na to? :D

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41672656

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41672664

Kon raczej niepodobny do niczego, ale nad Jezusem to sie ktos napracowal. Ja podziwiam jednak ludzi ktorzy potrafia takie rzeczy robic choc osobiscie bym sobie takiego obrazu nie powiesila.

 

 

Żeby nie było wątpliwości, opisuję dokładniej: kartkę dzielimy poziomymi kreskami na cztery równe części, najniższy pas malujemy na niebiesko i to będzie morze, jakieś paski wykonane ciemnoniebieskim będą udawać fale. Niższy środkowy pas na żółto jako plaża. Kolejny w jakieś zielonobrunatne ciapki ma robic za widoczną na horyzoncie dżunglę. Na samej górze znów niebieski jako niebo i białe ciapki jako chmurki. Narysowane?

Do tego momentu bylo nawet ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimi, no jak możesz! :o

 

Przecież kominek nr 2 to szczyt artyzmu! Hundertwasser wysiada! :lol:

 

A namber łan po prostu chciał być namber łan - więc zgromadził szczerozłote "garnitury kominkowe", kwiaty też ma najpiękniejsze, halogeny top hit, no i ściana supermodna ostatnio.

Zapomniał bidak o jakimś gustownym lanszafcie, ale może to tylko dlatego, że kominek obły był, to i nie ma gdzie powiesić :D

 

Gdzie tu kicz, do ciężkiej anielki? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna łazieneczka J. jest spełnieniem jej marzeń . Na 4 m kw. po otwarciu drzwi ujrzałam wieeeeelką muszlę ze złoconymi brzegami i stylizowany na pląsające delfinki kranik. Po prawej nie, nie wc ino TRON.

Parrrradny, z prawdziwym pluszkowatym podnóżkiem na czterech łapkach lwich co by przy dłuższej nasiadówce nogi nie zdrętwiały.

Podnóżek niczym z "Pięknej i Bestii " Disneya posiada frendzelki.

Tron jest oczywista muszlowaty, inkrustowany jak w Baroku kołdunami złota. Deska sedesowa wykwintna. Też z lampasikiem złota. Papier toaletowy na wieszaczku delfiniastym. Wieeeelke lustro nad umywalką . Bez obramowań ( niestety ).

Całość kolorystyka marynistyczna, dogłębnie pobudzająca zmysły przez efekt wizualnego falowania ścian za pomocą dekorów z cyklu " Piana Morska "

 

 

J. znam od 30 lat.

 

Zawsze była jajara niemożliwa......

 

;;;;;;;;;;

 

Najwiekszym zaskoczeniem , najwspanialszym zaskoczeniem, najdoskonalszym zaskoczeniem jest pomysł A. plastyczki i wieeeelkiej znawczyni tematu dekoracji wnętrz.

 

Po wygodnym ulokowaniu części tylniej na podgrzewanej desce klozetowej naszym oczom ukazuje się przecudny widok...

 

Lustro.

 

Dokładnie vis a vis . Obejmuje siedzącą postać , można kontenplować siebie samego z opuszczonymi majtkami w okolicach kolan.

 

 

Dla siusiających z pozycji wysokościowej istniało lusterko naprowadzające na tył. Baaardzo ciekawe doświadczenie ponoć :D

 

Szczyt kiczu ?

 

Obyśmy mięli zawsze takie samopoczucie po takich kiczach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kiczem jest :

wijący sie przez ogród potok / często wyłożony polnymi kamieniami/, drewniany mosteczek /niekoniecznie nad wodą/,

drewniana atrapa studni,

polne kamienie w roli skalniaków,

do większości oczek wodnych tez mam zastrzeżenia.

Jednak w kwestii kiczu I miejsce rezerwuję dla plastikowych donic w ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem wlasnie zabrac glos w tej dyskusji ale widze, po przeczytaniu watku, ze zostalo juz powiedziane to co i ja chcialem powiedziec

czyli ze wszystko jest rzecza wzgledna i to co dla jednego jest arcydzielem inny nazwie kiczem

 

dlatego mam zamiar kiedys zajac sie malowaniem obrazow- wiem, ze beda kiczowate, ale moze kiedys beda warte fortune????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...