Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczyty kiczu i kuriozum


zone

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale się uśmiałam :D Podpisuję sie pod wszystkim, co powyżej wymieniliście jako kicz. Co moge dodać? Plastikowe pozytywki stawiane maniakalnie na ogromniastych podświetlanych segmentach z płyty , dywany wiszące na ścinach (SIC!) - takie niby gobeliny czy co. Ostatnio widziałam tez w sklepie spożywczym Mona Lizę za jedyne 35zł! :wink:

Generalnie dla mnie kiczowete jest łącznie w jedno wszyskiego, co komu w oko wpadnie: np. widziałam ostatnio taki zestaw: ściany domu we wrzaskliwym odcieniu zielonego w połączeniu z różem, do tego czerwony dach, grube, betonowe białe balustrady na balkonach, a do tego wszystkiego kuty płot z wdzięcznie spoglądającymi znad bramy złotymi lwami :)

Wolę nie wiedzieć, jak ten dom wygląda w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dywanami wiszacymi na scianie, to wlasciwie nie wiem czy kicz, czy proza zycia. Przyklad: para 50latkow spi na zwyklym rozkladanym tapczanie, nie chca miec duzego loza, naroznika itp, no i maja problem, bo zawsze ktores (tzn to ktore spi pod sciana) ma zimna pupe, czasem plecy.

Kiedys wieszano slomianki, ostatnio nie widzialam takich typowych.

A tapeta niestety nie grzeje.

Ci 50-latkowie powiesili sobie welniany dywan (albo chodnik) i dzieki temu nie ma problemu, kto dzis bedzie spal od strony sciany. To chyba 'przyjemne' rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dywanami wiszacymi na scianie, to wlasciwie nie wiem czy kicz, czy proza zycia. Przyklad: para 50latkow spi na zwyklym rozkladanym tapczanie, nie chca miec duzego loza, naroznika itp, no i maja problem, bo zawsze ktores (tzn to ktore spi pod sciana) ma zimna pupe, czasem plecy.

Kiedys wieszano slomianki, ostatnio nie widzialam takich typowych.

A tapeta niestety nie grzeje.

Ci 50-latkowie powiesili sobie welniany dywan (albo chodnik) i dzieki temu nie ma problemu, kto dzis bedzie spal od strony sciany. To chyba 'przyjemne' rozwiazanie?

 

Nie wiem o których 50-latkach mowa, ale jakiś czas temu było modne wieszanie na ścianach kilimów. Właśnie chciałam podkreślić, że to co się wiesza na ścianie to nie dywan, ale kilim.

I wieszało się je na ścianach nie z powodu zimna, ale dla ozdoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! czy wy się nudzicie w domu? Dziwi mnie, że macie ochotę i czas komentować czyjeś gusta. Nawet wklejacie zdjęcia rzekomych kiczów i podajecie linki "ciekawych" zdjęć!! No i jakże wy się rozumiecie! prawie bez słów, wystarczy zdjęcie. Pewnie tylko wirtualnie, bo daję rękę sobie uciąć, że gdybyście się poodwiedzali wzajemnie, to niejednemu coś by się jawiło kiczem. Co za bzdura ten wątek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kruszka

troszkę luzu :D

naprawdę jak widzisz takie okazałe wyrko nie bawi Cię to?Mnie np. bawi i wcale nie oceniam przez ten pryzmat właścicieli takowych gadżetów,bo liczy się coś innego.Ale odrobina uśmiechu nie zaszkodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o których 50-latkach mowa, ale jakiś czas temu było modne wieszanie na ścianach kilimów. Właśnie chciałam podkreślić, że to co się wiesza na ścianie to nie dywan, ale kilim.

I wieszało się je na ścianach nie z powodu zimna, ale dla ozdoby.

Nie widze zwiazku z moimi 50latkami.

Co ma kilim do dywanu? Co ma ozdoba do cieplego tylka?

To co powiesili na scianie to dywan, ale nie kilim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kruszka

troszkę luzu :D

naprawdę jak widzisz takie okazałe wyrko nie bawi Cię to?Mnie np. bawi i wcale nie oceniam przez ten pryzmat właścicieli takowych gadżetów,bo liczy się coś innego. Ale odrobina uśmiechu nie zaszkodzi :D

No coz wysmiewanie sie z gustow innych ludzi mnie tez nie bawi. Posmiejmy sie lepiej z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JoShi

jak zwykle nie rozumiesz bo nie chcesz zrozumieć i dorabiasz sobie własną interpretację,przekręcając sens moich słów:

 

napisałam :

wcale nie oceniam przez ten pryzmat właścicieli takowych gadżetów,bo liczy się coś innego

 

To tylko i wyłącznie przedmioty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flamingowy kolor ścian na klatce schodowej, i jaskrawo błękitna terakota na schodach a do tego sosnowa balustrada....robiliśmy kiedyś coś takiego...

do tej pory jak ktoś mnie pyta np, Czy purpurowy kolor w sypialni nie będzie zbyt porażający? To przypomina mi się ta klatka schodowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie wiem z czego sie tu smiac,bo niby kicz itd,ale mam juz "swoje " lata i w zwiazku z tym nagromadzilo sie roznych przedziwnych rzeczy.O czesci moge stwierdzic ze kicz,tylko zal wyrzucac bo to po babci,tamto po mamie czy po tesciowej.I tak obrastamy w te porcelanowe kwiatki i zwierzatka bo to w koncu czesc naszej rodzinnej historii.W koncu nie wiemy w ktorym pokoleniu okaze sie ze to super gustowne zabytki. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! czy wy się nudzicie w domu? Dziwi mnie, że macie ochotę i czas komentować czyjeś gusta. Nawet wklejacie zdjęcia rzekomych kiczów i podajecie linki "ciekawych" zdjęć!! No i jakże wy się rozumiecie! prawie bez słów, wystarczy zdjęcie. Pewnie tylko wirtualnie, bo daję rękę sobie uciąć, że gdybyście się poodwiedzali wzajemnie, to niejednemu coś by się jawiło kiczem. Co za bzdura ten wątek!

 

 

Kruszko, czy Ty się nudzisz w domu? Dziwi mnie, że masz ochotę i czas czytać wątek, który Ci się nie podoba i denerwuje ;)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...