Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szczyty kiczu i kuriozum


zone

Recommended Posts

proszę bardzo - na przykład Wenus z Milo ;)

 

NatkaB wybacz ale nie dawalo mi to spokoju i w bezsennosci uknulem sobie regule. Skoro Wenus z Milo jest kanonem to anty kanon piekna czyli kanon kiczu byc musi . A wiec kanonem kiczu bedzie najlepiej nie rzezba tylko obraz kobiety bez celulitu i rzucajacej sie nadwagi, posiadajacej obie rece, wlosy starannie upiete , bez widocznego polpasa w dol czyli portret, z konkretnym wyrazem twarzy , bez widocznej lordozy i skoliozy . Kurcze, ale wychodzi mi jakos za kazdym razem Mona Liza tego pacykarza , no ..o! Leona z Vinci.

:wink: Dobrze kombinuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

proszę bardzo - na przykład Wenus z Milo ;)

 

NatkaB wybacz ale nie dawalo mi to spokoju i w bezsennosci uknulem sobie regule. Skoro Wenus z Milo jest kanonem to anty kanon piekna czyli kanon kiczu byc musi . A wiec kanonem kiczu bedzie najlepiej nie rzezba tylko obraz kobiety bez celulitu i rzucajacej sie nadwagi, posiadajacej obie rece, wlosy starannie upiete , bez widocznego polpasa w dol czyli portret, z konkretnym wyrazem twarzy , bez widocznej lordozy i skoliozy . Kurcze, ale wychodzi mi jakos za kazdym razem Mona Liza tego pacykarza , no ..o! Leona z Vinci.

:wink: Dobrze kombinuje?

Przekombinowaliście Wojciechu ;)

P.S. Nie podoba mi się wiele rzeczy, ale kiczem nazwać ich nie mogę. Bo przecież nie są kiczem halogeny w suficie, albo regał z karton-gipsu przy kominku. A mnie się nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo - na przykład Wenus z Milo ;)

 

NatkaB wybacz ale nie dawalo mi to spokoju i w bezsennosci uknulem sobie regule. Skoro Wenus z Milo jest kanonem to anty kanon piekna czyli kanon kiczu byc musi . A wiec kanonem kiczu bedzie najlepiej nie rzezba tylko obraz kobiety bez celulitu i rzucajacej sie nadwagi, posiadajacej obie rece, wlosy starannie upiete , bez widocznego polpasa w dol czyli portret, z konkretnym wyrazem twarzy , bez widocznej lordozy i skoliozy . Kurcze, ale wychodzi mi jakos za kazdym razem Mona Liza tego pacykarza , no ..o! Leona z Vinci.

:wink: Dobrze kombinuje?

poza tym... już zupełnie nie na temat - gdzie Ty u Wenus z Milo widzisz celulit??? (Na brzuchu nie ma, a od pasa w dół - przysłonięta), a i u Mony nie ma spiętych włosów (a nadwaga zdecydowanie większa niż u Wenus :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym... już zupełnie nie na temat - gdzie Ty u Wenus z Milo widzisz celulit??? (Na brzuchu nie ma, a od pasa w dół - przysłonięta), a i u Mony nie ma spiętych włosów (a nadwaga zdecydowanie większa niż u Wenus :):)

 

Alez w temacie, a jakze :lol: Ja tam te kiczowate, celulitowe wzery na marmurze u Weni naocznie widzialem i na brzuchu, a z tylu na bioderkach ,to mowic nie chce nawet. Z Monią masz racje - procesor mi sie przegrzewa przez te upaly, bo "Kobitke ze szczurem" znaczy gronostajem na Lize przerobilem i coz, prawda to... czasem lubie przegiac :lol: . A halogeny i polki z gipspapieru nie sa dla mnie synonimem kiczu. Nie ma czegos takiego moim zdaniem. Ktoz to bowiem wie, czy za lat dajmy na to 1000 domki lusterkiem tluczonem obkladane, nie znajda sie w podreczniku "Historii Sztuki" jakiegos tam Alpatowa jako charakterystyczny znak i szczyt kultury naszego regionu?

pozdrawiam /dzis chlodno bo u nas 37 w cieniu/

:lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam te kiczowate, celulitowe wzery na marmurze u Weni naocznie widzialem i na brzuchu, a z tylu na bioderkach ,to mowic nie chce nawet.

kurcze to może Ty masz inną Wenus z Milo, bo u tej, którą znam celilitu niet

P.S. Czy celulit jest kiczowaty???? Nigdy nie postrzegałam siebie jako szczytu kiczu -a pewnie i trochę celulitu i u mnie by się znalazło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu cellulitu na pewno nie uświadczysz.

Pcia męska tego na stanie nie posiada...

 

http://www.apol.net/dightonrock/CodFish/statue-david.gif

 

A i piękności odmówić nie można... :wink: :D

 

A kicz?

O tym bardzo trudno się rozmawia... granice są coraz bardziej płynne,

im większa potrzeba zszokowania, zaskoczenia odbiorcy,

tym granica płynniejsza,

piszę tu oczywiście o dziedzinie zwanej, czasem na wyrost :-? , sztuką.

 

Dość łatwo stwierdzić, co kiczem nie jest i z dużym prawdopodobieństwem nie będzie.

Trudniej natomiast jednoznacznie stwierdzić, co nim naprawdę jest.

Tym bardziej, że pojawiło się jeszcze coś takiego, jak modny kicz

i to bywa często nawet zabawne, na krótką metę oczywiście i z przymrużeniem oka.

A granica coraz bardziej płynna...

 

Bezdyskusyjne piękno---->wyraz dobrego smaku----->mnie się podoba----->nie podoba mi się----->wyraz złego smaku----->totalne bezguście----->kicz

 

Wydaje mi się, że łatwiej już określić coś wyrazem złego smaku niż po prostu kiczem.

Albo po prostu stwierdzić... "nie podoba mi się".

 

Odwieczna dyskusja, choć o gustach się ponoć nie dyskutuje. :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu cellulitu na pewno nie uświadczysz.

Pcia męska tego na stanie nie posiada...

 

 

A i piękności odmówić nie można... :wink: :D

 

A kicz?

O tym bardzo trudno się rozmawia.........................................

 

O Matuchno kochana! Jakze sie z Toba zgadzam :lol: :lol: /co do tego kiczu w sztuce rzecz jasna/. Natomiast z ta meska pieknoscia jest troche roznie / o obrazku nie mowie ,bo mi go nie wyswietla/ .Dla mnie meskim odpowiednikiem damskiego kiczu jest lysiejacy facet, ktory z lewego policzka zahodowal sobie "pozyczke" siegajaca az za prawe ucho.Chyba ze robi to np. z checi wyrazenia swojego emocjonalnego stosunku do emancypacji albo wrecz przeciwnie do ginacych waleni -ot takie male performance :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie meskim odpowiednikiem damskiego kiczu jest lysiejacy facet, ktory z lewego policzka zachodowal sobie "pozyczke" siegajaca az za prawe ucho.Chyba ze robi to np. z checi wyrazenia swojego emocjonalnego stosunku do emancypacji albo wrecz przeciwnie do ginacych waleni -ot takie male performance :wink:

i tu się z Tobą zgadzam w stu procentach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na kwiaty rosnące w dziecięcym tak zwanym głębokim wóżku wystawione przed domem :roll: :roll:

Szkoda, ze nie miałam ze sobą aparatu :roll: :wink:

:p :p :p

 

To już nie szczyt kiczu - to przesada :| Ja bym to odebrał jako pogrzebanie dziecka :| Przecież to wyglądało jak kwiatki na grobie, jak trumienka malutkiego dzieciątka :| Nie ważne czy to było różowe czy jakie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglądało to zbyt pięknie ale chyba nie tak tragicznie również :roll:

Ja odniosłam wrażenie, ze ktoś nie miał gdzie wsadzić wózka a żałował go wyrzucać i dlatego tak zrobił :-? Wózek był z czasów mego niemolęctwa :wink:

Choc szczerze mówiąc przemknęło mi przez myśl to o czym napisał Engage :-? No cóż każdy z nas jest inny i ma inne wyobrażenie piękna i orginalności :-? :roll: :wink:

Chyba jednak pofatyguję się jutro i zrobię to zdjęcie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zdjęcie zrobiłam 8)

http://manka.photosite.com/~photos/tn/62_348.ts1123688447812.jpg

ale nie oddaje ono tego wrażenia jakie jest patrząc na tą wątpliwą ozdobę podwórka ze strony ulicy :roll:

Niestety musiałam się trochę ukrywac aby zrobić wam to zdjęcie bo byłam obserwowana przez właścicieli wózka :roll: :-? Chyba przeczuwali moje niecne zamiary :roll: :roll: :wink:

Niemniej jednak widac o jaki wózek tu chodzi :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, bo z tego co piszesz jak dla mnie wynika, że taki efekt był zamierzony.[/color]

nie wiem czy zamierzony, ale wnętrze było naprawdę piękne, ładny kominek kamienny + dębowa podłoga, piekne stoły i krzesła i tak historia z Mona Lizą. Ten obraz miał jakoś dodać chyba prestiżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się dołączę do "kiczowej" dyskusji:)

Od lat walczę z mamą i jej wszechobecnymi wełnianymi serwetkami. Walka bezskuteczna - dziś rodzice mają ładny dom, piękne meble, a na nich... serwetki...

Do tego jeszcze mój ojciec na swe 60-te urodziny dostał ogromnego strusia ("cudeńko") i ten struś z racji tego, że jest prezentem - stoi w "rodzicowym" holu.

To tak z rodzinnego podwórka było.

 

Ale np. u przyszłych teściów jest znacznie ciekawiej, ponieważ tuż przy wejściu uderza nas piękno obitych boazerią drzwi wejściowych, następnie wchodzimy do przedpokoju, gdzie można dostrzec przecudnej urody stiuki na ścianach tuż pod sufitem i takowe także na suficie przy mocowaniu żyrandola. Przy wejściu do kuchni zamiast drzwi oplatają nas cudne koralikowe sznureczki (trzeba uważać, gdy się wychodzi z czymś gorącym w rękach). Lodówka jest nie wiem jakiego koloru, bo z góry na dół obklejona magnesikami: selerek, truskaweczka, literki z Danonków itepe...

Wizyta w "salonie" dostarcza najwięcej wrażeń, otóż: wszędzie dokoła poukładane są "śliczne" porcelanowe figurki i "porcelana" w różowe różyczki. Dosłownie wszędzie, bo nie ma 5 cm luzu pomiędzy nimi (szkoda, że nie potrafię wklejać zdjęć. W witrynach pozytywki, talerzo-zegarki, miśki, zapomniana bombka choinkowa, kryształowe wazoniki, patera ze sztucznymi owocami i wiele jeszcze...(meblościankę od ziemi do sufitu pomijam - bo to zapewne sprawa finansowa, za to cała reszta na 300% zostałaby na swoim miejscu mimo zmiany mebli). Pomiędzy meblami na ścianie wisi ogromny święty obraz z migającymi światełkami dookoła. Po obu stronach obrazu stoją krucyfiksy. Całość ozdobiona jest sztucznym kwieciem. na kolejnej ścianie mamy jakąś rzeźbę z zegarem i tuż obok niej piękny japoński rozłożysty wachlarz w nader krzykliwych kolorach, a także zdjęcie ślubne córki - wszystko razem na odcinku może dwumetrowym.

Sciana naprzeciw meblościanki "ozdobiona jest" dywanem (i zapewniam, że nie służy on do ogrzewania pupy;)). Oczywiście kolory i wzory na ściennym dywanie nijak się mają do narzuty na wersalce, poduszki z wizerunkiem kotka i dywanu na podłodze. W centrum pomieszczenia oczywiście ława z firankową serwetką przykrytą szybą. Na ławie wazon ze sztucznymi żonkilami.

Teraz łazienka: cała w kolorze brunatnobrązowym włącznie z wanną i umywalką. Nie wiedziałam, że takie są:) Możnaby poświęcić więcej uwagi łazience, jednak opis już jest długaśny, a tu przecież czeka ubikacja z ogromnym plakatem reklamującym perfumy Chanel, sądząc po fryzurze modelki, pochodzącym z czasów, gdy u nas niewiele osób o istnieniu Chanel słyszało. Podczas kontemplacji na desce klozetowej można poogladać całą kolekcję naklejek z Alfem (zapewne zapomnianych pamiątek z dzieciństwa mojego przyszłego męża). Naklejki takie można zobaczyć także na pozostałych drzwiach:)

Dodam, że jest w tym mieszkaniu zachowana pewna konwencja, ponieważ naklejki są domeną Pana Domu - na Boże Narodzenie wszystkie bombki konsekwentnie oklejone są gwiazdkowymi nalepkami i przepięknie oświetlone migającymi lampkami z pozytywką:) Bajka.

 

Ktoś mnie przebije?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaS79, ty lepiej uwazaj co piszesz o PRZYSZLYCH tesciach...zeby sie ich syn nie rozmyslil,bo w koncu moze miec podobne upodobania... :lol:

Moje sasiadki dostaly od przyjaciolki 4 male krasnoludki z usmiechnietymi mordkami.Trzymaja je w krzakach.W dowod wdziecznosci kupily jej gniazdko z bocianem.A ta odwzajemnila uczucia obdarowujac kolezanki krokodylem.Nie wiedza gdzie go dac bo to prezent,wiec doradzilam zeby do stawu,ale nie chcial sie utopic...No i "garazuje"pod mostkiem.Boje sie bac jak dalej rozwinie sie ta "prezentacja" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...