Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SALON - oświetlenie, lampy, zdjęcia, inspiracje


MarzannaPG

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 248
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pokój dzienny 40 mkw. i komputer w nim stoi???

 

Skoro masz takie meble, jakie wymieniasz, to zrezygnowałabym z górnego oświetlenia.

A jeśli chcesz górne, to niech Ci je zaprojektuje ten, kto doradził podwieszany sufit i obniżenie pomieszczenia do 2.20 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwieszany sufit juz jest :D A oswietlenie bedzie przed meblami bo jeszcze nie mam wybranych :)

 

Stary, ale czy Ty czytasz o co pytają??

Zamiast szukać łatwej odpowiedzi zadaj sobie chociaż odbrobinę trudu i odpowiedz na zadane pytanie co do wysokości twojego pomieszczenia, bo 2,20 m to chyba jakaś pomyłka, chyba że jesteś jakim liliputem.

Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem na pewno, że chce by to było cos nowoczesnego i robiącego duże wrażenie :)

Jeśli pokój rzeczywiście ma wys 2,20 to właściwie już osiągnąłeś zamierzony efekt :p

 

:-D

Dlatego wlasnie proponuje pytkowi wywalenie zabudowy sufitu - dlatego pytalem ile wtedy by zyskal - jesli 20 cm to chyba warto - jesli 5 to nie...

 

Swoja droga mam wrazenie ze zabudowa sufitu g-k jest czesto pierwszym punktem programu, po ktorym nastepuje znak zapytania....

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,20? A ile macie wzrostu wy, domownicy? Jeśli powyżej 1,50 to jak chcecie się choćby przeciągnąć? A jeśli odwiedzi was jakiś wielkolud 1,75??? Nie mówiąc już o wentylacji i takich tam technicznych drobiazgach...

 

Przy takiej wysokości proponuję styl arabski albo mongolski, poduchy i dywany na podłodze, stolik wysokości max 50 cm i zero krzeseł czy kanap. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz efekt to halogeny ale nie dla ozdoby w zlotych ramkach itp bo to straszne :roll: (naprawde koszmar jeśli do tego jest powyginany sufit)

 

 

tylko takie ktore same nie zwracają uwagi a oświetlają dane punkty w pokoju

musisz być pewien gdzie co ma stać

do tego lampy sufitowe ktore mają ozdabiać pomieszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable pod oswietlenie sa rozprowadzone tak, ze sa 3 wyjscia z sufitu na lampe wiszaca 2 na lewej stronie pokoju 1 na drugiej, poza tym jesli zdecyduje sie na boczne oswietlenie to gosc od instalacji mi przeciagnie kable. Klasycznych halogenow nie chce ew. dla podswietlenia czegos specjalnie, ale na pewno nie jako glowne oswietlenie. Lampe stojaca moge kupic po wykonczeniu wszystkiego jesli stwierdze, ze jest mi potrzebna i mam na nia odpowiednie miejsce. Narazie skupiam sie na glownym oswietleniu czyli lampach wiszacych i ew. kinkietach. Sęk w tym, ze nie zbyt podoba mi sie wizja np 2 lamp wiszacych pod sufitem wolałbym cos mniej klasycznego.

 

@jaksie moze moje pomysly sa durne, lecz w temat zostal zalozony po to by wypowiedzieli sie w nim ludzie bardziej kreatywni i mniej 'durni' odemnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...

Efilo, jeżeli temat nadal aktualny, to takie lampy jak na zdjęciach widziałem w tym roku na targach w Hong Kongu, tylko cholera chyba zgubiłem wizytówkę z namiarami na producenta ... :(

 

http://img825.imageshack.us/img825/5199/wallo.jpg

http://img682.imageshack.us/img682/3172/wall2j.jpg

 

 

Mogę jeszcze poszukać gdyby ktoś był zainteresowany.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez wyposaza*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...