Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką wybraliście ścianę


Recommended Posts

tylko porotherm 44 si

 

Również wybudowałem dom z pth 44 (zwykłego). Nie piszę o tym dlatego aby prowadzić dysputę nad wyższością tego czy tamtego...raczej dla forumowicza który za lat kilka będzie chciał zapytać czy jestem zadowolony, czy musiałem docieplać bo mi d...a marzła albo zbyt dużo kasy szło na ogrzewanie.

Jeśli oczywiście będzie umiał przeszukiwać to forum :wink:

Pozdrawiam cię przyszły forumowiczu :D

 

No ale nie Odpowiedziałeś na pytania:

Czy Jesteś zadowolony?

Czy Musiałeś docieplać bo Ci d...a marzła albo zbyt dużo kasy szło na ogrzewanie?

 

PS

Ja też mam dom z 44 zwykłej i na ciepłej zaprawie - wydaje mi się że jest dobrze, nie docieplałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tylko porotherm 44 si

 

Również wybudowałem dom z pth 44 (zwykłego). Nie piszę o tym dlatego aby prowadzić dysputę nad wyższością tego czy tamtego...raczej dla forumowicza który za lat kilka będzie chciał zapytać czy jestem zadowolony, czy musiałem docieplać bo mi d...a marzła albo zbyt dużo kasy szło na ogrzewanie.

Jeśli oczywiście będzie umiał przeszukiwać to forum :wink:

Pozdrawiam cię przyszły forumowiczu :D

 

No ale nie Odpowiedziałeś na pytania:

Czy Jesteś zadowolony?

Czy Musiałeś docieplać bo Ci d...a marzła albo zbyt dużo kasy szło na ogrzewanie?

 

PS

Ja też mam dom z 44 zwykłej i na ciepłej zaprawie - wydaje mi się że jest dobrze, nie docieplałem.

 

Nie, no trochę za wcześnie :wink: post napisałem dopiero 4 dni temu. Jak już ten mój dom zbuduję i go poużywam to się wypowiem. Na razie kończę stan surowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko porotherm 44 si

 

Również wybudowałem dom z pth 44 (zwykłego).

 

Nie, no trochę za wcześnie :wink: post napisałem dopiero 4 dni temu. Jak już ten mój dom zbuduję i go poużywam to się wypowiem. Na razie kończę stan surowy.

Pozdrawiam

Z tej wypowiedzi wynikało, że już zbudowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko porotherm 44 si

 

Również wybudowałem dom z pth 44 (zwykłego).

 

Nie, no trochę za wcześnie :wink: post napisałem dopiero 4 dni temu. Jak już ten mój dom zbuduję i go poużywam to się wypowiem. Na razie kończę stan surowy.

Pozdrawiam

Z tej wypowiedzi wynikało, że już zbudowałeś.

 

He, no tak, człowiek myśli jedno pisze drugie :D

Wybudowałem to co miało być z pth, czyli powinienem napisać że wybudowałem ściany, no ale napisałem dom bo już stoi ale przecież to dopiero SSO. :o

Sorkiewicz za zmyłkę. Ale słowa dotrzymam i odpowiem-za kilka lat.

A ty ile lat już mieszkasz? I zdradź tę tajemnicę czy widziałeś jak ściany oddychają :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie dylemat co zastosować.

W projekcie mam Ytong 36,5cm ale myslałem o 2W czyli ceramika(max lub porotherm) i ocieplenie bez zwiększania grubości ściany.

 

Gdzies jednak wyczytałem, że metr ściany z ociepleniem ceramiki to 160zm a z Ytonga to już 140zł.

 

Tutaj powyżej piszecie o naszej polskiej produkcji czegoś podobnego do Ytonga i cenach 80zł za m2?

 

Co więc wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Porotherm 44 P+W

 

a gdzie znalazles dobra ekipe murarzy na taka sciane , na ktorej nie moze byc mostków termicznych?

 

a po co szukać? Wybór takie technologii świadczy o tym że inwestor traktuje z pewną nonszelancją sprawę przewodności cieplnej ściany. Co za tym idzie żaden mostek cipelny nie straszny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
u mnie Porotherm 44 P+W

 

a gdzie znalazles dobra ekipe murarzy na taka sciane , na ktorej nie moze byc mostków termicznych?

 

Mało tego, że musi być doba ekipa ale też odpowiednie materiały. Proponuje zaprawę do murowania polytech. Można też docieplić taką ścianę tynkiem styropianowym polytech. Ja ma ścianę z BK ale kolega 44 porotherm i też stosował zaprawę styropianową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Jeśli chodzi o wybór to taka ściana jest podobno najbardziej trwała i zachowuje w domu właściwy mikroklimat. Nie ma obawy że warstwa izolacyjna zostanie w jakiś sposób uszkodzona. Nasz kierownik budowy również nam taką poleca. Ma taką u siebie. Obydwoje z męzem mamy swiadomość , że nie jest to tania inwestycja dlatego będzie realizowana dwuetapowo. Zastanawiamy się tylko, czy nie dodać 2 cm wełny, ale na to mamy jeszcze trochę czasu. We wszystkich poradnikach podają, że ściana 3-W jest najlepsza. Jak jest naprawdę to się okaże za kilka lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...proponowałbym się jeszcze chwilkę zastanowić, przeanalizować wszystkie za i przeciw... przeanalizować współczynniki przenikania poszczególnych przegród...przeanalizować koszty wykonania...przeanalizować koszty ogrzewania domu i straty ciepła przy poszczególnych przegrodach...

co to znaczy, że 3W jest najbardziej trwała?

rozumiem, że domy zbudowane ze ściany 2W po jakimś czasie się zawalają pod własnym ciężarem a te 3 W stoją nadal??? podejrzewam, że tak nie jest...

co to znaczy że zapewnia mikroklimat w domu? czyżby zapewniała skuteczną wentylację pomieszczeń? zapewniam że nie zapewni, od mikroklimatu jest właśnie wentylacja a nie ściana... ;)

poleca bo ma u siebie.... no to niby co ma polecać? ;)

nie ma obawy, że warstwa docieplenia zostanie uszkodzona.... hmm... a jaką masz gwarancję, że będzie to docieplenie idealnie położone, że nie będzie mostków? nawet jak będzie źle to tego nie zobaczysz "gołym" okiem....

no i podziel się tymi obawami o uszkodzenie docieplenia w 2W.... rozumiem, że jak się walnie kilofem to się zrobi dziura ? ;) czy jak się zaparkuje w tej ścianie samochód....

tylko czy przy 3W będzie inaczej? lepiej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...proponowałbym się jeszcze chwilkę zastanowić, przeanalizować wszystkie za i przeciw...
sądzisz, że ściana 2W jest zdecydowanie lepsza od 3W ?

 

poleca bo ma u siebie.... no to niby co ma polecać? ;)

To co piszesz o kimś kto ma 3W tak samo tyczy się ciebie. Polecasz 2W bo masz 2W. Czy to znaczy, że jeśli ktoś chce 3W to ma zrobić tak jak ty zrobiłeś. Ja buduję 1W i nikogo nie namawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...