Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką mam kupić piłę spalinową?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 168
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja zdecydowałem się na Partnera, tego najmocniejszego 2,2 KW w zeszłym roku wiosną, pociąłem ze 20 m drewna i jestem bardzo zadowolony, idzie jak burza w każde drewno. Wcześniej przez parę ładnych lat używałem elektrycznej Oleo Mac, ale dopiero po wymianie piły cięcie drewna stało się przyjemnością (jednak 1,6KW to trochę mało mocy) :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj,

ja mam huscvarne ze szwecji i jestem bardzo z niej zadowolony. Faktem jest że obie marki sa bardzo podobne do siebie. Małe róznice cenowe miedzy nimi wystepują a serwisów jest też sporo. Wszystko zależy od regionu z którego sie pochodzi.

teraz jest sezon na tego typu sprzęt i jest sporo promocji jak popatrzysz po salonach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra metoda jest sprawdzenie jakiej jakosci masz najblizszy serwis. Przejedz sie do jednego i drugiego i np zapytaj co by polecili. Husq jest odrobine drozsza i nie ma takich budzetowych modeli jak stihl (MS180) wiec i opinie moze miec lepsze. Bo niektorzy kupuja najtanszy model i mecza go tnac caly dzien opał, a potem sa zdziwieni ze sprzet pada.

Musisz sie tez zastanowic do czego bedziesz tej pily potrzebowal, bo to implikuje model w jaki powinienes celowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam.

Temat już stary, ale odgrzewam.

Czy ktoś użytkuje z szanownych Forumowiczów pilarkę spalinową firmy Stiga. Ceny pilarek z silnikami 2 Km oscylują już w granicach 650-700 zł. Rozważam zakup modelu 400q lub 405q. Czytając opis sprzętu wygląda na to, ze nie jest to jakieś Chińskie badziewie.

Proszę o opinie.

pozdrawiam

Sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 10 - 12lat temu ojciec kupil pile marki Alpina P400. Ok 2lat wstecz po raz pierwszy sie zepsula. Zostal wymieniony tłok i cos tam jeszcze. Teraz juz nie pamietam. Po 2och uzyciach znowu padla i stala do dzisiaj. Wiozlem stihla do naprawy wiec wzialem tez alpine - obecnie moja Alpina to nic innego jak wlasnie Stiga SP400 (różni się obudowa). Gosc w serwisie od reki ja naprawil. Zaplacilem 60zl i znowu chodzi. Gdybym teraz kupowal pile, to bylaby to wlasnie Stiga. Pewnie wykonanie nie jest juz takie jak 10lat temu ale zaryzykowalbym jeszcze raz. W tamtym roku kupilem Makite 2.3KM - nie pamietam symbolu. Wlasnie jest w serwisie - padla po raz trzeci. Mam w domu 3 pily, ale najbardziej zadowolony bylem z Alpiny. Edytowane przez yaco181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Połakomiłem się w zeszłym roku na tańszą Polską piłę (nie było Made in China) i niestety już się skończyła, a dokładniej po drugiej godzinie piłowania.

Jak chcecie kupować coś na dłużej nie bawcie się w bardzo tanie rzeczy i patrzcie, czy firma ma serwis, bo później ciężko jest jednak cokolwiek uzyskać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ja proponowałbym coś tańszego jednak np. http://megastore.pl/108859,NAC-Pilarka-lancuchowa-257kW-SPS01-52.html

 

 

Jeśli obniżymy wymagania co do mocy, to tanio naprawdę tanio możemy kupić nawet Makitę (moim zdaniem bardzo solidne narzędzia): http://megastore.pl/16383,Pilarka-lancuchowa-Makita-15kW-DCS3501-35.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...