Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką mam kupić piłę spalinową?


Recommended Posts

Ogólnie Husquarna jest lepsza, prostsza, bardziej dopracowana.

 

O wyborze decyduje bliskość serwisu i jego solidność, jakość.

Lepsza piła półprofesjonalna o średniej mocy 3-4.5 KM, nie jest żyłowana, jest szybsza "w akcji" -(można też pomóc sąsiadowi).

Przegląd serwisowy powinno się robić raz w roku - po czy przed sezonem.

- czyszczenie filtrów, świecy, sprawdzewnie łożysk, funkcjonowania hamulca bezpieczeństwa, przeczyszczenie dysz - regulacja obrotów- wolnych i maksymalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Swego czasu handlowałem tego typu rzeczami i do prac przy domu i kominku bardzo ładnie się sprzedawały dwa modele pilarek SOLO 636 i 639. 639 jest większa i mocniejsza ale ta 636 też sobie nieźle radzi.

Więcej tutaj:

http://www.extech.com.pl/Katalog/solo/pil_spal/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 6 months później...

Ja kupiłem piłę Dolmar 111 3,3kM. Miałem 6m3 drewna do pocięcia a drewno twrde i podsuszone. Zanim mie miałem własnej pożyczyłem od sąsiada Makitę 1,8kM. Dodam, że Dolmar jest teraz własnością Makity.

Powiem tyle: to co Makitą byłem w stanie zrobić przez cały dzień Dolmarem robiłem przez 2 godziny. Oczywiście to jeszcze kwestia prowadnicy i łańcucha ale dobra mocna piła to dobra mocna piła i różnicę widać bez zagladania "pile w zęby". Zapłaciłem za nową 1150zł i myślę że mógłbym konkurować nie z jednym Sthilem czy Husqvarną. I jeszcze jedna obserwacja: piłując małą piłą, która strasznie się męczyła zużywałem ponad 3 razy więcej paliwa na ta samą pracę :)

Jeżeli chodzi o elektryczne to bardziej nadają się do żywopłotu niż piłowania twardego drewna - niejeden już spalił silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Ja kupiłem piłę Dolmar 111 3,3kM. Miałem 6m3 drewna do pocięcia a drewno twrde i podsuszone. Zanim mie miałem własnej pożyczyłem od sąsiada Makitę 1,8kM. Dodam, że Dolmar jest teraz własnością Makity.

Powiem tyle: to co Makitą byłem w stanie zrobić przez cały dzień Dolmarem robiłem przez 2 godziny. Oczywiście to jeszcze kwestia prowadnicy i łańcucha ale dobra mocna piła to dobra mocna piła i różnicę widać bez zagladania "pile w zęby". Zapłaciłem za nową 1150zł i myślę że mógłbym konkurować nie z jednym Sthilem czy Husqvarną. I jeszcze jedna obserwacja: piłując małą piłą, która strasznie się męczyła zużywałem ponad 3 razy więcej paliwa na ta samą pracę :)

Jeżeli chodzi o elektryczne to bardziej nadają się do żywopłotu niż piłowania twardego drewna - niejeden już spalił silnik.

Właśnie się zastanawiam na kupnem DOLMARA. Na razie mam wiertnicę glebową tej firmy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem ostatnio piłe łancuchowa ale elektryczna firmy Flora PE2001.Piła kosztowała 270zł i ma moc 2kW. Firma moze nie jest z gornej pułki ale testowałem tej firmy 2 pompy do wody i sprawuja sie super.maja 2lata gwarancji door-to-door. serwis spisuje sie znakomicie bo wykonczyłem 1 pompe pompujac wode ze stawu przez 3doby non-stop...i wkreciło mi w wirnik jakies zielska i silnik sie zagotował...serwis bez mrugniecia okiem wymienil na nowa w ramach gwarancji.

Z tego powodu zainwestowałem dalej w ta firme zwazywszy ze sprzet maja dosc tani.

piła posiada łancuch i prowadnice firmy Oregon (wiec raczej dobra).Piła bez problemu radzi sobie z wiekszymi pniakami.

Ogolnie polecam ten sprzet dla ludzi co nie chodza na zarobek z ta piła bo domowego uzytku spisuje sie znakomice(ciecie drzewa na opał,wycinka drzew w ogrodzie,ciecie desek....itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dobra firma. Zobacz czy masz serwis w okolicy i czy ten serwis się utrzyma.

Serwis istnieje co najmniej od kilkunastu lat, mam więc nadzieję, że się utrzyma :).

 

Wiec nie ma się co szczypać i można kupować.

 

marcin_u - wszystko zależy od podejścia. Może się okazać, że to będzie dla Ciebie bardzo dobry zakup a dla innego niekoniecznie. Ja osobiście preferuję duże firmy produkujace "stałe" modele. Chodzi o to, że kupując pilarke do domu kupujemy ją najczęściej na całe zycie więc warto kupić taką do której części będą i za 15 lat. No chyba, że ktoś zakłada, że kupuje tanio a jak coś się stanie z 5 lat to opłaca się kupić nową za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dobra firma. Zobacz czy masz serwis w okolicy i czy ten serwis się utrzyma.

Serwis istnieje co najmniej od kilkunastu lat, mam więc nadzieję, że się utrzyma :).

 

Wiec nie ma się co szczypać i można kupować.

 

marcin_u - wszystko zależy od podejścia. Może się okazać, że to będzie dla Ciebie bardzo dobry zakup a dla innego niekoniecznie. Ja osobiście preferuję duże firmy produkujace "stałe" modele. Chodzi o to, że kupując pilarke do domu kupujemy ją najczęściej na całe zycie więc warto kupić taką do której części będą i za 15 lat. No chyba, że ktoś zakłada, że kupuje tanio a jak coś się stanie z 5 lat to opłaca się kupić nową za małe pieniądze.

 

tez mam takie zalozenie ze kupuje drogie i markowe sprzety ale na ktorych pracuje zarobkowo.jezeli cos zamierzam uzywac zadziej niz zarobkowo to czesto nie warto kupowac drogich markowych sprzetow.

 

ps.jezeli w tej markowej np uszkodzi sie silnik po okresie gwarancyjnym to naprawa moze byc drozsza niz kupienie nowego sprzetu firmy z nizszej połki.

za markowy sprzet musze zaplacic (o tej samej mocy) 3x wiecej...czasami nie warto przeplacac jak sie nie uzywa sprzetu czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...