Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką mam kupić piłę spalinową?


Recommended Posts

Andreas Stihl ! i tylko on :D

...do zabawy i cięcia żywopłotu owszem

 

Podobnie jak Mirek napiszę że do porządnej długiej pracy tylko Husqvarna.

A mieszkam w zalesionym górskim terenie i wiem co mówię.

Jak ktoś z pracujących w lesie przypadkiem miał inną piłą niż husqvarna to po roku musiał japo prostu zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jabko - a ja powiem : STIHL

Sam mam prywatnie : super.

W tym roku "zatrudniałem" drwali do wycinki z mojego lasu drzewa na więźbę : pracowali STIHL-ami. Pogadałem sobi z nimi na temat pilarek. I oni pracują tylko na tej marce ...

A więc bez takich jednoznacznych stwierdzeń ... :wink:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 2 months później...

Dolmar i Makita to te same urzadzenia. Elektrycze pilarki Dolmar sa produkowane przez Makite, spalinowe Makity to produkty Dolmara...

Roznia sie kolorem obudow :)

Motyw czesto spotykany wsrod producentow narzedzi i nie tylko :wink:

http://www.makita.com/assets_product/UC3500/uc3500_l.jpg

http://www.mirgazonokosilok.ru/thumb_gc/350x290/2420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Może ktoś podpowie co teraz jest godne polecenia do 1500pln. Zastanawiam sie nad stihl. Piła teraz potrzebna na budowę a później do cięcia drewna do kominka i kotła na paliwo stałe. Mam też trochę lasu (grabowy) więc tam też by się przydała.

 

A ogólnie nikt się nie zastnawiał nad zakupem w USA? MS 260 wychodzi ok. 1200pln ze wszystkimi kosztami. U nas sporo ponad 2000pln. Wada brak gwarancji.

Aha jeszcze jedno pytanie czy w usa jeżeli taki sam model to są identyczne części bo z samochodami w usa jest trochę inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maikta

 

i nie patrzcie na długość prowadnicy !! a na moc !

prowadnicez awsze mozna zmienic.

 

Dokładnie - ja mam i używam Husqvarne 42 - piła jest niezniszczalna - zużyłem już dwie prowadnice i kilka łańcuchów - polecam - żadnych problemów - tylko lać paliwo i rżnąć - łańcuch pełne dłuto i żaden kloc drewna się nie ostanie :) / piła jest spalinowa / .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam mieszne uczucia i mętlik :-?

 

ale na pile spalinowej raz się przejechaliśmy i nigdy wiecej

Dokładnie to była Makita?

 

Dolmar PS 460 c.1349pln + dodatkowy łańcuch

http://www.dolmar.de/produkte/product/4847/index.html

Makita DCS 460 c.1459pln

http://www.makita.pl/index.php?page=katalog&produkt=307

 

Zaznaczam, że Dolmar i Makita to identyczne produkty róźni je tylko kolor obudowy natomiast wszystkie rozwiązania i podzespoły identyczne.

Poczytałem o Dolmar i się trochę usłuchałem historii od P. sprzedawcy który zdaje się, że nawet ma pojęcie i rozeznanie. Co usłyszałem. ... że Dolmar to światowy lider pił spalinowych i egzystuje od 1921r. A teraz to jedna firma z Makita

 

Podobne parametry ma stihl ms250 lecz cena bedzie wyższa ok 1700-1800pln

Aha dowiedziałem się że dolmar i makita w modelu np. 460 ma "aluniniową lub ze stopów obudowę" nie jestem tego pewien co to dokładnie ale widzialem na wlasne oczy (u doły od strony prowadnicy) a Stihl ma plastik i mniej skutecznie odprowadza ponoć ciepło, dopiero od modelu MS260 ma na podobnej zasadzie jak makita i dolmar.

 

Może jeszcze coś komuś się nasunie na place? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to była makita, posypała się przy użytkowaniu, powiedziałbym, małointensywnym, takim jak amatorskie, przydomowe,

a tak wogóle to drwalem zawodowym jesteś czy co że sie boisz ze przegrzejesz piłę? na budowę najlepsza jest mała i lekka piła, coś jak ms170 czy 180 stihla, im mniejsza i lżejsza tym zgrabniejsza i poręczniejsza, taka piła wystarczy też do piłowania drwena na opał zarowno do kominla jak i do pieca w domku jednorodzinnym, nie wiem jak z grabem jest ale teść ma piec na drewno, kilka ha lasu sosnowego i brzózek, ma stihla ms170 i oleo-maca małego (chyba 937 jeśli dobrze kojarzę) i sobie chwali, wystarczają one do zrobienia opału corocznie, przecinki i pielęgnacji lasków, moim zdaniem nie ma sensu w twoim przypadku wydawać 1,5 czy 2 tys na piłę która będzie używana sporadycznie i amatorsko

 

ps. ja na budowę kupiłem prawie nową ms170, taniuchno bo za trzy stówki, no ale nie u nas, no i bez gwarancji (tzn. z gwarancją ale nie polską), sprawuje sie idealnie, oczywiscie łańcuch i prowadnice sobie dokupiłem bo nówki mają cienkie 1,1 tzw."stolarski", troszkę za delikatne na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...