Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Staw - wątek zbiorczy o kopaniu własnego stawu na działce


Recommended Posts

Hanka bez urazy ale widze ze wszedzie chcesz byc najmądrzejsza a ci to jakos nie wychodzi

staw a staw to róznica

na staw hodowlany trzeba miec pozwolenie-ja u siebie wykopałem duuuuuuuuuuuzy dołek do magazynowania wody i do podlewania pola wokół niego-kumasz taki temat? a że tam jakies ryby sa to co ja na to poradze ?:D jak komus to nie pasuje niech je wyłowi :D ryb nie sprzedaje wiec nie jest to staw hodowlany tylko obiekt melioracji specjalnej na który nie musiałem miec pozwolenia zadnego bo nikomu w niczym nie szkodzi a w czasach deficytu wodnego jest nawet na wsi wskazany :D

i temat uwazam za zakonczony

pozdr wszystkich kopaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

_weynrob_ to co piszesz to zwykle i glupie cwaniactwo.

 

A ciebie to chyba przegonił ten peleton bo masz jakies dziwne kompleksy :D nie cwaniakowałes na trasie i masz problem bo wszyscy pojechali a ty nadal chcesz jechac prawą strona i czekac na czerwonym świetle :D o przekraczaniu prędkości nie wspomne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wykopałem 400 m2 oczko. Nikomu to nie przeszkadzało, a gdy gmina robiła mapy, z rozpędu naniosła też mój stawik. Nikto nic newi.

W razie czego jest tam od zawsze.

W razie czego tak. Ale na przykład w moim powiecie jest właśnie aktualizacja ewidencji gruntów. Inspektorzy ze starostwa sprawdzają między innymi legalność wykopanych "stawów". Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa: mają przykładowo mapę sporządzoną i oddaną "do użytku" w 1999 r. stawu na niej nie ma. A w terenie oczko ponad 30 m2 jak malowane. Pozwolenie na budowę jest? Nie ma. Znaczy samowola budowlana. A budżet wiadomo dziurawy i każdy grosz się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,panowie od stawów-oczek wodnych mam pytanie,mam oczko wodne 20x15 w tamtym roku wpuściłam 5 amurów w tym roku 3 jesiotry,ale napewno kaczki też mi "przyniosły"jakieś rybki,zauważyłam,ze rybki podgryzają pałki i zaczełam rzucać chleb z którym sobie szybko daja radę-moje pytanie czy powinnam dokarmiać je regularnie?czym? jak długo do jakiejś temp.na zew.?i jak to sie robi?rzucać na wodę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,panowie od stawów-oczek wodnych mam pytanie,mam oczko wodne 20x15 w tamtym roku wpuściłam 5 amurów w tym roku 3 jesiotry,ale napewno kaczki też mi "przyniosły"jakieś rybki,zauważyłam,ze rybki podgryzają pałki i zaczełam rzucać chleb z którym sobie szybko daja radę-moje pytanie czy powinnam dokarmiać je regularnie?czym? jak długo do jakiejś temp.na zew.?i jak to sie robi?rzucać na wodę?

 

witaj:)

amurom mozesz ciac cos zielonego i wrzucac do wody bo to one podgryzaja te pałki:) np koniczyne lub sprawdź sama co im bedzie smakowało

jesiotrom to nic ci nie doradze bo to nie takie proste-najlepiej jakis granulat do karmienia tego typu ryb

a jak masz jeszcze jakies inne to np kukurydza,łubin,zboże i co sie praktycznie da z nasion z wyłaczeniem chleba

i nie syp im za duzo bo mozna przeholowac i zrobic mały smród w stawie

wrzucaj do stawu :) one sobie to znajdą

i poki jest w miare ciepło-tak srednio do konca wrzesnia mozesz dokarmiac

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mozna kontrolować czy wyjadaja pasze, poza zamontowanie m karmnika? o budowę którego pytałem sie kilka postów wczesniej i nie dostałem zadnej konkretnej odpowiedzi....zauwazyłem ze najchętniej dyskusja toczy się na tematy prawnicze... :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mozna kontrolować czy wyjadaja pasze, poza zamontowanie m karmnika? o budowę którego pytałem sie kilka postów wczesniej i nie dostałem zadnej konkretnej odpowiedzi....zauwazyłem ze najchętniej dyskusja toczy się na tematy prawnicze... :-?

Tutaj porady (odpowiedzi) udzielane są na zasadzie dobrowolności oraz w miarę posiadanej wiedzy przez forumowiczów i chęci dzielenia się nią z innymi a także możliwości czasowych.

Nie miej wiec pretensji, że nie otrzymałeś jeszcze satysfakcjonujacej Cię porady. Nie pisz też zażalenia do wyższych instancji :lol:

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinus---pozdrowienia serdeczne :)

masz super strone z roslinami ozdobnymi i miło gościc cie w moim temacie :)

Czy wszystko to co prezentujesz na swojej stronie masz u siebie w ofercie do sprzedazy?

Dziękuję :)

Nie znam się na stawach i rybach (z wyjątkiem tych na talerzu :) ) i nie zabieram głosu na ten temat.

Oferta roślin na stronie jest zawsze aktualna ale to nie jest temat na forum (kryptoreklama).

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmisko to po prostu tyczka wbita w dno stawu. Pod nią zazwyczaj z łodzi sypie się paszę. Dawkę pokarmową ustala się w gospodarstwach na podstawie gęstości obsady i jej wieku, temp wody , żyzności stawu (ilość planktonu), ale ta wiedza dla posiadacza stawu przydomowego nie jest niezbędna. Wystarczy sprawdzać np sitkiem na kiju czy ryby w ciągu doby wszystko zjadły. Niedopuszczalne jest sypanie nowej paszy na niezjedzoną. Skisną obie. W takim razie wbija się karmisko w inne miejsce.

Przy karmieniu codziennym pasza musi być zjedzona w ciągu 24h. Przy karmieniu codwa dni - odpowiednio przez 48h.

Jeśli chcesz podawać granulat, najlepiej rób to z karmika - robi je w polsce firma SDK z Ostródy. Jeśli bez karmika - to ostrożnie. Nawet wysokostabilny granulat się rozleci. Ryby powinny go zjeść jak najszybciej, najdalej w ciągu kilku godzin.

Jeśli coś było niejasne, proszę pytać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...