Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Agi75,

nasz klimat jest bardzo specyficzny i trudny dla takich dachów przede wszystkim przez fakt częstego przechodzenia temperatury przez 0 stopni C, czyli temperatury zamarzania wody. Jak wiemy, woda w postaci stałej zwiększa swoją objętość.

Jeśli więc mamy małe wgłębienie (lub co gorsza uszkodzenie) z wodą, zamarzająca woda próbuje rozerwać powłokę. Po przejściu znów w stan płynny wlewa się głębiej. Po kolejnym cyklu uszkodzenie się powiększa.

Zatem najbardziej pożądaną cechą powłoki powinna być jej elastyczność. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się membrany EPDM czyli de facto guma. Można je stosować w układach tradycyjnych jak i odwróconych. Odwrócony system ma jednak tę zaletę, że powłoka hydroizolacyjna nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne.

Drugą bardzo krytyczną cechą są połączenia powłoki szczególnie w miejscach odwodnień. Bezpieczniej stosować wpusty z kołnierzami na spadkach w układzie kopertowym a nie liniowym, bo koryto znów jest elementem szczególnie narażonym na usterki.

Oczywiście dzisiejsze papy są o niebo lepsze od tych materiałów stosowanych 30-40 lat temu - jednak ich specyfika nie pozwala wyeliminować zagrożeń tak jak inne materialy.

Są także na rynku systemy oparte na foliach pcv - osobiście nie jestem do nich jednak przekonany.

Ostatnio wprowadzony został też materiał zwany folią TPO, ale nie miałem jeszcze dokładnie zapoznać się z systemami stosujących to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prośbie- ładnych kilkadziesiąt stron wstecz piu wkleiła link : http://www.pushpullbar.com/forums/architecture-design-references/2358-design-stairs-stairs-stairs.html

niestety mój internet go nie widzi :( próbowałam znaleźć wątek samodzielnie, niestety poległam. Może znacie aktualnego linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj OXO

Ja niestety wybrałam projekt gotowy I to nie tylko z uwagi na cenę, bo ceny gotowców bywają czasami kosmiczne ale po 1. łatwiej sobie wyobrazić co i jak 2. jest forum na którym można znaleźć osoby budujące ten sam dom co czasami okazuje się bezcenne

Ale życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oxo - a koszty sie licza? bo jak nie, to od razu z grubej rury zgłoś się do pracowni KWK Promes

 

BTW. Mnie osobiście najbardziej podobają się domy częściowo "zakopane" w gruncie, ale jedną ścianą otwierające się na ogród. Fajne byłoby też przeszklone patio, bardziej we wnętrzu domu. Taka nowoczesna forma norki hobbita.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem szukanie idealnego projektu to ciężka robota

Sama zdecydowałam się na dom klasyczny i gdy już wszystko było dopięte na ost guzik, projekt kupiony "coś" kazało mi zmienić

Mój projekt nie jest mega nowoczesny ale idzie w tym kierunku

Projekty indywidualne robi prawie każde ze znanych pracowni architektonicznych-

moja rada najlepiej udac sie do swojej gminy i tam architekta który robi adaptację projektu do działki Oni zazwyczaj też robią projekty i jest to wtedy nalepiej i najszybciej i cenowo najkorzystniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wygrali światowe konkursy architektoniczne i są najbardziej obecnie utytułowani w Polsce:

międzynarodowa nagroda na dom roku 2006, najlepszy budynek świata 2008, nominacja do nagrody Mies'a van den Rohe, finalista w Barcelonie 2009, itd.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...