Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To gdzie w tym domu miejsce na ubrania?

W dwóch sypialniach mieści się tylko łózko. Nawet biurka nie ma jak dziecku wstawić.

 

Byłam niedawno w pensjonacie gdzie sypialnie były takie malutkie - dwa łózka i regalik. Po wstawieniu torby z rzeczami - a przecież na wyjeździe nie ma tego dużo, pokoik był już na maksa wypełniony. Nawet na taki krótki pobyt było w takim pokoiku przeraźliwie niewygodnie.

A gdzie prywatne rzeczy, jakieś zabawki, książki?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ale to są tylko wizualizacje...

korytarz jak w wiezeniu

 

- trudno powiedzieć, czy to są wizualizacje, czy nie, ale jako inspiracja, dlaczego nie ?

„ korytarz jak w więzieniu „

– przy każdym układzie 2-u, 3-y traktowym powstaje korytarz stanowiący dojście do pomieszczeń. Myślę, że określenie „ jak w więzieniu „ dla tego projektu jest przesadne. Nie jest to korytarz „ślepy”, czy też długi „do bólu”, ma prawidłowe doświetlenie z jednej i z drugiej strony + doświetlenie drzwiami w jego osi. Byłoby super gdyby taki standard komunikacji wewnętrznej jako minimalny był zachowany w innych budynkach z korytarzami.

Najlepiej, gdyby ich wcale nie było, ale są ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych „Karavitzach” brakuje mi generalnie dużej garderoby, pralni, spiżarni. Nie wiem, gdzie mogłaby być kotłownia. Przydałoby się też pomieszczenie na ogrodnicze i podobne rzeczy, ale to może jest jako osobny domek w ogrodzie. Poza tym oba domki fajne.

 

Ten z Sono Arhitekti bym przygarnęła, tylko zrobiłabym mniej nowocześnie wewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych „Karavitzach” brakuje mi generalnie dużej garderoby, pralni, spiżarni. Nie wiem, gdzie mogłaby być kotłownia.

 

http://www.karawitz.com/sites/default/files/styles/smaller/public/plan%20RdC_10.jpg

 

http://www.karawitz.com/sites/default/files/styles/smaller/public/plan%20R%2B1_4.jpg

 

... tak jak próbuje dostrzec coś na tych małych rzutach, to

- garderoba jest duża bezpośrednio przy wiarołapie oraz osobna ( przechodnia ) na Piętrze pomiędzy komunikacją, a łazienką

- pralnia prawdopodobnie na dole w pomieszczeniu "kotłowni"

- kotłownia ( jak się domyślam ) w narożniku budynku od strony miejsc postojowych

... jest też wykorzystana, zamknięta przestrzeń pod schodami ( rekompensuje brak strychu )

 

http://www.karawitz.com/sites/default/files/styles/media_gallery_large/public/_MG_4137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...