Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość plaz
wybacz, ale nie bedę z Toba dyskutował. I sposobem wypowiedzi i ortografią przypominasz mi osobę, która została wyrzucona z forum.

i choc pierwszy raz pisałeś coś z sensem w ostatnim poście, do Twojego poziomu dyskusji nie dam sie sprowadzić.

haha ,zawsze cos sie znajdzie aby wyjsc z niedogodnej dyskusii dla siebie.

 

Moge pisac po angielsku wtedy to natewno nie bede robil bledow ortograficznych ale jeszcze sloma z butow mi nie wystaje.Przyznam ze malo uzywam polskiego do ostatnich 25 lat ,ale nie widze potrzeby aby to byl powod dla ktorego nie moge pisac. :o

 

Wracajac do minatur bubli to daleko one maja do jakiejkolwiek architetury nawet tej najgorszej.Tworza one krajobraz barakowiska z elementem drewnianej elewacji lub tarasu.

Najokropniesze domy tego typu jakie kiedykolwiek widzialem w zyciu pojawiaja sie nawet tutaj.

Najwiekszymi gargamelami sa miniatury nasladujace pseldo-domy i cofajace inwestora w zubozaly swiat bezguscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusja wcale nie jest dla mnie niewygodna. Mógłbym przytoczyć masę argumentów na funkcjonalność tych domów, tylko tak jak napisałem wcześniej: nie będę rozmawiał z kimś, kto potrafi jedynie wyszydzać

 

 

Kisho Kurokawa

O_Residence

http://www.kisho.co.jp/pageimg/00209_01s.jpg

http://www.kisho.co.jp/pageimg/00209_02s.jpg

http://www.kisho.co.jp/pageimg/00209_03s.jpg

 

 

http://www.kisho.co.jp/page.php/230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz

Mam za soba budowy z kilkoma inestorami z" kraju kwitnacej wisni".

Ludzie ci wcale nie zachwycaja cie czyms takim,zmusza ich do tego potrzeba, czyli deficyt ziemi pod budowe czegokolwiek.Patrza sie z niecheciom na takie rzeczy bo sa tradycjonalistami i to bardzo konserwatywnymi.Tak wiec ida w gore a nie jak dotychczas w parter.Opuszczaja swoj kraj robia realizacje bardziej zblizone do swojej kultury regionalnej lub odchodza w bardzo egzotyczna dla nich tradycyjna zabudowe europejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz

A ja myslale ze tak jak napisal R.S. "pokazujemy tutaj najlepsze przyklady architektury domow jednorodzinnych i rezydencji".

 

Jak widze do tej pory namy tutaj przyklady najbardziej ekstremalnie awangardowej architektury dla super bogatych.Ma sie to nijak do prezentowanych tutaj pseldo-nowoczesnych krajowych projektow.

Gdzie projekty dla zwyklego zjadacza chleba ktory chce wydac o wiele mniej jak kilka milionow $ lub euro i spelniaja ten opis powyzej a,zarazem nie sa barakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz

Tylko wklejamy ekstremalne budownictwo jednorodzinne ,ktore jest kontrowersyjne nawet tam gdzie powstaje i zalicza sie do awangardy.

I to ma byc inspiracja :roll: :wink: ?

Jak do tej pory to nie znalazlem tutaj tego co jest umieszczone w tytule,poza wymieniona powyzej ekstremalna awangarda.

Nie wspomne o polskich miniaturowych kopiach :o :o :o .

 

Dla mnie ciekawym przykladem prawdziwie dobrego budownictwa jest chocby dom z watku: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30986

 

Najciekawsze to jet to ze pomyslodawca i zarazem inwestor nie jest architektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz

:lol: :lol: Raczej przy dziwacznych realizacjach a, nie nowoczesnych :lol: :lol: .

 

Zamiescilem powyzej link do naprawde prostego i nowoczesnego domu z dodatkiem kilku ciekawych rozwiazan.

 

Zjada on na sniadanie te dziwaczne potworki,nie wspominajac o smiesznych stworach krajowych.

Moje slowa uznania dla tak dobrego dopracowania prostej bryly i dodaniu kilu nietypowych rozwiazan.Jednym slowe nowoczesnosc idealnie dopracowana do lokalnej zabudowy,poprostu super sprawa.

 

 

Natomias to co jest prezentowane powyzej przez M. to karykatuka nowoczesnosci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz
LOW TECH HAUSES

 

Shigeru Ban: Paper House (Yamanakako, Japan).

http://www.gingkopress.com/_cata/ima2/img/sustar-2.jpg

 

No nie,chyba to nie jest zamieszczone jako przyklad domu.

Ten gosc zastosowal tuby papierowe do szybkiego budowania barakow przejsciowych dla ludzi poszkodowanych trzesieniem ziemi.

 

Natomiast zdjecie z papierowa aletana jest wiecej jego eksponatem wystawowym niz domem :lol: ,to tak dla wyjasniena sprawy.

 

Naprawde dobry przyklad :lol: ,nie bede komentowal zawartosci strony dziwactwa z kaliforni i balszaka australijskiego :lol: . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się house. Ale podziwiam znajomość (choć szczątkową) problemu. Pierwszym rozwiązaniem tego typu były własnie bardzo tanie i szybko budowane domy (masz racje - baraki) dla ludzi, którzy stracili swe domy.

http://www.thepaperhouse.net/images/fig15kobeTH.jpg

Ban później rozwinął technologię. Papierowe tuby sa elementem konstrukcyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz
mylisz się house. Ale podziwiam znajomość (choć szczątkową) problemu. Pierwszym rozwiązaniem tego typu były własnie bardzo tanie i szybko budowane domy (masz racje - baraki) dla ludzi, którzy stracili swe domy.

http://www.thepaperhouse.net/images/fig15kobeTH.jpg

Ban później rozwinął technologię. Papierowe tuby sa elementem konstrukcyjnym

 

Mylisz sie calkowicie 1995 roku zastosowal to do budowy domow tymczasowych dla poszkodowanych w trzesieniu ziemi.Natomiast to co piszesz odnosi sie do domow przejsciowych (czytaj barakow tymczasowych) dla powodzian 1999.Koszt baraku ponizej 2000 dolarow. :lol: :lol:

Nie ma nic to wspolnego z domami tak dla jasnosci,no chyba ze baraki tymczasowe nazwiesz domem,albo sztuka tylko dlatego ze postawil je ten a nie inny architekt.

 

Mial za maly budzet na konstrukcje z bambusow wiec wykozystano do budowy barakow tuby papierowe,tak dla wyjasnienia.

 

 

To co tu czytam poprostu mnie smieszy,klawiatura przyjnie wszystko. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz

Oczywiscie ze ta, jak najbardziej papierowo-szkieletowy tak jak wszystkie inne jego dziwaczne projekty.Tylko jest jeden maly problem, budowal to glownie jako eksponad ktory byl jako pierwszy dopuszczony do budowy z papieru. :lol:

Dopisze tak aby nie obrazic szkieletorow,jako szkielet mam na mysli tuby papierowe :wink: .

 

 

Najbardziej rozsmiesza mnie jak czytam artykuly zwiazane z architektura i wypowiedziami wlasnie inwestorow z pola awangardy.Naprzyklad minimaliz i piekna betonowa sciana w ich pokoju goscinnym,ktora udalo sie zrealizowac przy udziale wybitnrgo artysty-architekta xxxxxxxx.Kosz inwestycji zamknal sie w nie wielkim nakladzie 450 000 dolarow :lol: .

lub blaszana sciana ktora wybudowano z blachy pozyskanej ze zlomowiska samolotow,koszt 550 000 dolarow :lol: .

 

Wiecie co, jak dla mnie to naprawde jest sztuka ale , nabicia w butelke inwestora .Jednym slowe sa to domy dla zmanierowanych ludzi ze zbedna gotowka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plaz

Czy mam rozumiec ze to maja byc te inspiracje dla budujacych.Jak nie drogie rezydencje to tanie blaszaki lub baraki papierowe,ktore sa bardzo kontroweryjne nawet tam gdzie powstaly i stanowia wybitny wyjatek w skali swiatowej.

Jest to takie przeskakiwanie z jednej ekstremalnej skrajnosci w druga i realie nie majacej sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...