Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A dlaczego akurat Getin?

albo był problem ze zdolnością co jest zrozumiałe i z góry wiadomo że oferta będzie trochę gorsza, albo doradca to pracownik open finance lub home broker i tak doradził.

 

Wniosek został złożony w innych bankach czy tylko getin?

 

Ze zdolnością problemów raczej nie było (podobno moglibyśmy wziąć bez problemow kredyt do 340 tys.)

Taaak Open Finance...

Złożyliśmy jeszcze wnioski do BZ WBK (nie chcieli użyczenia hipoteki, a z tego musimy skorzystać), PKO BP (odstraszyło nas zbyt drobiazgowe rozliczenie kredytu - budujemy sposobem gospodarczym), ING i tego Getin banku... z ING nie mamy jeszcze warunków...powoli zaczyna nam się spieszyć, ale z tymi warunkami to już nic nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdolnością problemów raczej nie było (podobno moglibyśmy wziąć bez problemow kredyt do 340 tys.)

Taaak Open Finance...

Złożyliśmy jeszcze wnioski do BZ WBK (nie chcieli użyczenia hipoteki, a z tego musimy skorzystać), PKO BP (odstraszyło nas zbyt drobiazgowe rozliczenie kredytu - budujemy sposobem gospodarczym), ING i tego Getin banku... z ING nie mamy jeszcze warunków...powoli zaczyna nam się spieszyć, ale z tymi warunkami to już nic nie wiem...

 

ING dość szybko ostatnio wydaje decyzję więc może warto poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem-

dostaliśmy kredyt w 2 bankach- a teraz nie wiemy na co się zdecydowac -deutshe bank a opcją oszczedzania, czy kredit agricole w promocji 3x0%

 

DB:

marża 1.2%, podwyższona do czasu wpisu banku do hipoteki o 1.2%, potem dochodzi ubezpieczenie nieruchomosci wzrost mar zy do łącznej wys. 1.34%, kwota 300 tys

okres kredytowania 30 lat dodatkow wpłacane 180 zł miesiecznie na plan finansowy oszczedzania(GENERALI) z tego 9złodbieranejest na zarządzanie planem.

zakladamy konto za 12 zł, , musimy miec karte kredytowa i konto przez 5 lat-karta płatna 60 zł /rok+ 1x/3mce transakcja musi byc przez te 5 lat. po okresie 5 lat mozna zrezygnowac z konta i karty. Pieniadze z planu oszczedzania mozna bezplatnie ywpłacic po 10 latacjh a obowiązek oszczedzania mamy przez 5 lat.

Zapisy w załączniku umowy sa takie, zenp. Bank bedzie miał prawo weryfikowac wartosc nieruchomości i wymagac operatu szacunkowego, gdyby wartosc nieruchomosci była za niska(obecnie 947 tys jako zabezpieczenie banu).Ltv około 32%

transze 4 -okres karencji 1 rok- rozliczanie transzy-podobno pracownik banku przyjezdza na inspekcję, robi zdjęciqa, npotatki, wpis do dziennika sprawdza.

 

Nie wiemy na ile elastyczny jest bank z inspekcjami.

 

CA: marza 1.2%

podwyzszona o 0.4 do czasu wpisu do hipoteki.

 

ponadto konto za darmo, dochodzi tu obowiazkowe ubezpieczenie na zycie 0.0299% wart zadłuzenia na mc, ubezpieczenie nieruchomości 0.0078% wart nieruchomości

 

wczesniejsza spłata kredytu od razu - 0 zł, brakm karencji-od razu spłacamy kredyt ale- co do transz- rozliczyc transze trzeba w 3 mce- to jest bardzo duze ograniczenie dla nasbo mozemy się nie wyrobic, nie wiemy jakie sa konsekwencje niedotrzymania tego 3mcznego terminu.

kontrole po 3 transzach przez inspektora z zewwwnątrz.Podobno

w obydwu bankach nie ma kontroli po ostatniej transzy- jest tylko odbiór budynku, ale nie znalazłam takiego zapisu.

Chcialibysmy zaoszczedzic na niektórych transzach budujac systemem gospodarczym...

i teraz nie wiemy który kredyt wybrac...

pomocy!

 

który bank jest elastyczny i łatwo się z nim buduje- który moze sparawiac problemy- rozliczanie w Credit Agricole jest na podatawie inspekcji a warunkiem wypłaty kolejnej transzy jest wykonannie 80% zapisanych w harmonogramie prac.

 

Uprzejmie proszę o jakieklowiek logiczne podpowiedzi, bo tak naprwadę oferty znacznie się różnią- ale podejscie banku do samego etapu budowania jest dla nas także istotne.

Jelsi miał ktokolwiek z Państwa stycznosc z tymi bankami- już po etapie zatwierdzenia umów-byłbym wdzięczny za odpowiedź i podpowiedź

dziękuję i czekam na życzliwe odpowiedzi

Edytowane przez wojt_c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia powiem że bardzo rzadko spotykam się aby któryś z moich klientów miał problem z wypłatą transz w DB lub CA jeśli robili wszystko zgodnie z kosztorysem.

 

Aby doradzić która oferta jest lepsza trzeba ustalić jakie dokładnie wymagania ma Pan co do kredytu. Czy chce Pan wcześniej spłacić, czy znośne są dla Pana programy oszczędnościowe typu DB Inwestuj w przyszłość.

 

Proszę pamiętać że po 5 latach w DB może Pan zawiesić płatność składek, więc nie jest to koszt a raczej zamrażanie środków, które po kolejnych 5 latach są wybierane bez prowizji wyjściowej.

DB ciekawie rozegrał kwestię produktów pobocznych, bo myśl że za 5 lat nie będę miał żadnych innych kosztów niż rata, dla niektórych przechyla szale. Ubezpieczenie nieruchomości jest wymagane, ale niekoniecznie w DB...

 

w CA ubezpieczenie na życie jest przez cały okres, więc jeśli chcemy trzymać kredyt przez dłuży czas to oferta z roku na rok w stosunku do DB się pogarsza.

 

 

Za moment będę miał ten sam problem. Kredyt mam wyższy ale warunki te same. Chętnie posłucham odpowiedzi :)

 

My jeszcze temat będziemy omawiać dokładnie... proszę mi wierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za odpowiedź

zastanowiła mnie ta prowizja - nie bardzo wiem co to jest ta prowizja wyjściowa-bez prowizji wyjściowej wybieram ??? Czy to jest ta jednorazowa płatna z góry skladka na fundusz inwestycyjny- 60 zł na kazde pożyczone 100 000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za odpowiedź

zastanowiła mnie ta prowizja - nie bardzo wiem co to jest ta prowizja wyjściowa-bez prowizji wyjściowej wybieram ??? Czy to jest ta jednorazowa płatna z góry skladka na fundusz inwestycyjny- 60 zł na kazde pożyczone 100 000?

 

Prowizja za wyjście z tego produktu finansowego. Po 10 latach nie ma opłat za wypłatę środków. Ten produkt nazywa się DB Inwestuj w Przyszłość i jest on liczony 60 zł na kazde pożyczone 100 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam :)

Już na samym początku "bitwy" problem,okazało się że bank nie chce uznać zarobków mojej żony z tytułu umowy o prace na czas określony.

Małżonka moja jest lekarzem który odbywa staż obowiązkowy (13miesięcy) ,potem własna praktyka lekarska będzie otwarta.

Moje pytanie,czy mamy się nastawić że w wszystkich bankach tak do tego podejdą??

Bo bez żony mam zdolność kredytową "na styk"

320 000 na 30 lat kredyt hip.mix. 280 000 na dom 40 000 na spłatę obecnych zadłużeń

Edytowane przez highlander83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

Już na samym początku "bitwy" problem,okazało się że bank nie chce uznać zarobków mojej żony z tytułu umowy o prace na czas określony.

Małżonka moja jest lekarzem który odbywa staż obowiązkowy (13miesięcy) ,potem własna praktyka lekarska będzie otwarta.

Moje pytanie,czy mamy się nastawić że w wszystkich bankach tak do tego podejdą??

Bo bez żony mam zdolność kredytową "na styk"

320 000 na 30 lat kredyt hip.mix. 280 000 na dom 40 000 na spłatę obecnych zadłużeń

 

 

Jak zdolność bez żony będzie (nawet na styk) to nie ma problemu.

Ale wiadomo jak jest, dobrze byłoby gdyby przyjęli dochód. Pytanie brzmi ile już trwa taki staż? Czy żona zostaje po stażu u danego pracodawcy?

Ogólnie staż jest słabo akceptowany, ale jako że to lekarz, na odstępstwo można w niektórych bankach próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny przestrzegam przed jakimkolwiek kontaktem z bankiem

 

MILLENNIUM

 

KUSZĄ NISKIM OPROCENTOWANIEM TYLKO PO TO BY PRZEJĄĆ WASZ DOM I BUDOWĘ!!!!

NIE ZAMIERZAJĄ WYPŁACAĆ TRANSZ!!!

NIe słuchajcie doradcy, on ma płacone by naganiać klientów do konkretnego banku!

 

Moja budowa opóźniła się o rok (jeden sezon budowlany) z powodu odmowy wypłaty transzy. Teraz zaczyna się to samo. Wniosek o transzę poszedł półtora tygodnia przed datą wypłaty transzy - termin minął ale pieniędzy na koncie nie ma. Telefonu, maila lub jakiegokolwiek pisma wyjasniającego nie ma.

Nie mogę zapłacić wykonawcy, nie mogę zamówić towaru. Dobrze, że mam możliwośc pozyczenia pieniędzy od rodziny i zapłacenia firmie, bo inaczej spaliłabym się ze wstydu.

Od półtora roku buduję za swoje pieniądze a nie za kredyt, bo pieniędzy nie mogę sie doprosić.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny przestrzegam przed jakimkolwiek kontaktem z bankiem

 

MILLENNIUM

 

KUSZĄ NISKIM OPROCENTOWANIEM TYLKO PO TO BY PRZEJĄĆ WASZ DOM I BUDOWĘ!!!!

NIE ZAMIERZAJĄ WYPŁACAĆ TRANSZ!!!

NIe słuchajcie doradcy, on ma płacone by naganiać klientów do konkretnego banku!

 

 

tak, a klienci są niewidomi i nie potrafią liczyć... każdy bank płaci za kredyt zamknięty, bo na tym to polega. Gdyby jednak w 3 ofertach złożonych oferta Millennium byłaby najgorsza to nawet gdyby proponowali gruszki na wierzbie ciężko byłoby wytłumaczyć że akurat ten bank jest lepszy pomimo najgorszej marży.

Jestem naprawdę ciekaw po czym została wniesiona taka teoria...

 

Co do wypłaty transz to zdarzają się takie przypadki... proszę napisać reklamację i opisać sprawę, jeśli telefony i maile nic nie dają proszę podejść do banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo załuję, że sama nie załatwialam kredytu. Przynajmniej mogłabym mieć jedynie do siebie pretensje.

Bo nie tylko liczy się najniższa marża ale również stosunek do klienta. Po co mi najtańszy kredyt na papierze, jak nie mogę go dostać w rzeczywistości?

 

Dlatego piszę, by nie słuchać tylko doradcy przy wyborze banku ale osób, które muszą się z bankami użerać na codzień.

 

Mam na wtorek zapłacić za tynki wykonawcy. Transza miała być w piątek. Żadnych uwag w oddziale nie było gdy składaliśmy papiery. Do piątku żadnego telefonu, maila z ostrzeżeniem, że coś się nie zgadza. W sobotę chciałam wypłacić gotówkę dla majstra a konto puste. Miałam przez weekend zrobić zamówienia towaru na dlasze prace i nie mogłam.

To już kolejny numer jaki nam wyciął bank, więc to działanie celowe, a nie przypadkowa opieszałość.

Mogę sobie pisac reklamacje, co z tego jak mała szansa, że we wtorek będe miała pieniądze?

 

A kto mi zapłaci za straty z powodu opóźnienia budowy o ROK?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo załuję, że sama nie załatwialam kredytu. Przynajmniej mogłabym mieć jedynie do siebie pretensje.

Bo nie tylko liczy się najniższa marża ale również stosunek do klienta. Po co mi najtańszy kredyt na papierze, jak nie mogę go dostać w rzeczywistości?

 

Dlatego piszę, by nie słuchać tylko doradcy przy wyborze banku ale osób, które muszą się z bankami użerać na codzień.

 

Mam na wtorek zapłacić za tynki wykonawcy. Transza miała być w piątek. Żadnych uwag w oddziale nie było gdy składaliśmy papiery. Do piątku żadnego telefonu, maila z ostrzeżeniem, że coś się nie zgadza. W sobotę chciałam wypłacić gotówkę dla majstra a konto puste. Miałam przez weekend zrobić zamówienia towaru na dlasze prace i nie mogłam.

To już kolejny numer jaki nam wyciął bank, więc to działanie celowe, a nie przypadkowa opieszałość.

Mogę sobie pisac reklamacje, co z tego jak mała szansa, że we wtorek będe miała pieniądze?

 

A kto mi zapłaci za straty z powodu opóźnienia budowy o ROK?!

 

Klientów którzy mają kredyt w Millennium jest bardzo dużo, i nie wszyscy mają problemy z wypłatą transz, znam osobiście wielu którzy chwalą sobie akurat ten bank. Można mieć najlepszą ofertę jak na swoje możliwości i nie mieć problemów np. z tymi transzami. Gdyby ktoś mógł przewidzieć że pół roku po wypłacie kredytu będzie problem z wypłatą transz to mógłby pracować jako jasnowidz a nie doradca.

 

Ja bym tak czy siak reklamację napisał, i starał się dociec co jest przyczyną, aby nie dopuścić do tego w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co jest przyczyną - rażąca niekompetencja analityczki MILLENNIUM, która ma klienta w dupie, bo szykuje się na wakacje i nie chcę się jej przyłożyć do pracy.

 

Dzisiaj cały dzien próbowaliśmy wyjasnić o co chodzi.

Pannica z pustką we łbie nawet nie obejrzała przesłanych zdjęć z realizacji i kopi dziennika budowy. Wyciągnęła zestawienie wydatków z zeszłego roku (kiedy mieliśmy stan surowy otwarty) i na tej podstawie orzekła, że budowa jest niedofinansowana o 40 tyś. Aby nie zawracać sobie głowy przed urlopem, informację o odmowie, do oddziału nie wysłała w poniedziałek-wtoerk-środę-czwartek. Nie, ona wysłała to mailem w piątek po 15-tej. Tak, abyśmy my, jako klienci, nie mogli interweniowac przed jej wyjazdem.

Dopisała też w mailu, że przesłaliśmy jej stare zdjęcia. WTF? Zdjęcia prezentowały świeżo ulożone instalacje przed zakryciem ich tynkami.

A dzisiaj nikt w biurze analiz nie odbierał telefonów przez godzinę. Kasjerka zadzwoniła na inny numer, to nikomu nie chciało się naszą sprawą zająć.

Uznali, że nie mamy wykonanej instalacji elektrycznej (mimo zdjęć ułożonej instalacji przed tynkami), bo nie mamy założonych gniazdek elektrycznych na puszki. PRZED TYNKAMI?

Jakim trzeba być upośledzonym psychicznie by domagać się czegoś takiego? :bash:

 

Kiedy na miejscu z kasjerką zaczęliśmy sprawdzać co zostało wykonane wg. zdjęć i wpisów do dziennika 40 tyś znalazło się raz dwa. Sama kasjerka była zdziwiona jak w takiej sytuacji można było odmowić wyplaty transzy.

 

Do wykończenia domu (by oddać dokumenty u starosty) brakuje mi ok. 70 tyś. Transza miała wynieść 100 tyś.

Jak nie zrobię instalacji ogrzewania i ocieplenia, to świeżo położone tynki za 15 tyś po zimie trzeba będzie skuć.

A w listopadzie tego roku kończy mi się termin na wybudowanie domu. Mam opóźnienie ROK z powodu wcześniejszej odmowy i teraz też za kilka dni stracę wykonawcę, który był zarezerwowany od wiosny. Czyli nie jestem w stanie skończyć budowy do listopada.

 

Gdyby mi się bank nie wtracał ze swoimi idiotyzmami od roku mieszkałabym w nowym domu.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych niby zadowolonych klientów:

 

Tylko nie Milenium,najgorszy Bank jaki mi sie przytrafił w życiu, wziąlem

140 tys. kredytu hipotecznego,podzielili na 2 transze po 70,skonczylem stan surowy,ich rzeczoznawca ocenił wartość na 190 tys. i nie chcą dac nastepnej części, poniewaz twierdza że dadza jak wybuduje dom, to po co mi wtedy kredyt?.Zamówiłem materiały na wykonczenie domu, a powiedzieli ze drugiej transzy nie dadzą.Przeciez mają zabezpieczenie w aktualnej wartości domu.To jest karygodne co sie tam dzieje.Przstrzegam przed takim Bankiem.Nie wiem co robić.Może potraficie mi ktoś doradzic.Przecież najważniejsze czy będę spłacał czy nie, a jeszcze nie zacząłem i nie otrzymam drugiej części kredytu.Dlaczego oni tak robią, czy mogę zrewać umowę, wszystkie opłaty i ubezpieczenia policzyli od 140 tys.

http://www.money.pl/forum/bank-millennium-pozwany-za-kredyty-hipoteczne-t1574876.html

 

Użytkownik też nie dostał kolejnej transzy kredytu i nie może dokończyć budowy.

 

Czyli jest to działanie CELOWE, chodzi o przejmowanie prawie wykończonych nieruchomości w atrakcyjnych miejscach.

 

Kolejne skargi na działanie analityków, którzy są niekompetentni lub złosliwi:

 

"Mam wrażenie że obsługa klienta w niczym się nie orientuje i nic nie może, jedyna osobą "kompetentną" i najwyższym guru, jest analityk, z którym nie można się osobiście komunikować, tylko i wyłącznie przez obsługę, która nie ma żadnych kompetencji - służy jedynie za pośrednika.

Tak więc nikomu nie polecam tego banku ze względu na złą organizację obsługi klientów, szczególnie tych z kredytem.

Dla banku klient z kredytem jest jeleniem a nie lojalnym klientem, ale z takimi standardami długo ten bank nie pociągnie."

Stąd:

http://hipoteczne-kredyty.info/millenium-bank/kredyt-hipoteczny/

Tam jest wiecej takich kwiatków

 

Tutaj znów o rzekomym "niedofinansowaniu" nieruchomości:

http://www.forum-kredytowe.pl/f134/kredyt-hipoteczny-rodzina-na-swoim-w-banku-millennium-61040.html

 

Kolejny przykład próby przejęcia nieruchomości:

http://www.kredytforum.pl/temat/34662/powazny-problem-bank-millenium-pomocy/

 

Poza tym:

http://www.money.pl/forum/kredyt-w-millenium---moje-doswiadczenia-t533294.html

http://www.forum-bankowe.pl/opinie-o-kredytach-hipotecznych/kredyt-hipoteczny-millenium-bank-opinie-vt4268.htm

 

Teraz, kiedy zaczęłam sprawdzać opinie o banku w necie, to włos mi się jezy, jak oszukują klientów!

 

 

JEŚLI KTOŚ CHCE WZIĄĆ KREDYT - sprawdzajcie opinie, nie ufajcie doradcom, którzy mają prowizję od naganiania klientów.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w ten sposób to proszę mi pokazać bank który ma same pozytywne opinie na forach, albo chociaż większość pozytywnych. Przeważnie jeśli ktoś wystawia opinie to jest ona negatywna.

 

Widzę że i tak Panią nie przekonam... nie mam zamiaru bronić Millennium, bo rozumiem że ich działania, pociągnęły za sobą konsekwencję, ale doradcy czy ja, czy ktokolwiek inny nie ma wpływu że jakiś analityk jest taki jak Pani opisała. Pisanie że doradca wysyła do banku w którym dostaje prowizję od naganiania nie ma sensu. Myśli Pani że na dłuższą metę takie działanie uchodziło by płazem...

 

Życzę aby jak najszybciej rozwiązał się Pani problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...