Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie się dowiedziałam, że odmowili ponownie. Teraz poprosze o decyzję na piśmie i zaskarżę w UOKiK

 

Nie skończę budowy w terminie - teraz nie ma szans. Czyli będe musiała zapłacić za przedłużanie umowy. Czyli bank dalej na mnie zarabia.

Będę musiała po zimie skuć tynki i położyć na nowo - jestem do tyłu o 15 tyś.

 

Byłam w oddziale. Rozmowa przebiegała tak:

pracownik: Budowa jest niedofinansowana o 40 tyś

ja: ale wczoraj też była niedofinansowana o 40 tyś, a teraz widze, że po naszych reklamacjach uwzględniliście pozycje w kosztorysie, których wczoraj nie było.

pracownik": to zadzwonię do analityka (telefon). No to będzie niedoszacowanie 20 tyś. Ale analityk jeszcze nie dostał dokumentów z wczoraj.

wymiana zdań zakończona:

"ale rozwiazaniem jest zrobienie nowego kosztorysu, przedłużenie umowy, co będzie kosztowało X zł"

 

I sie wyjasniło - NACIĄGANIE KLIENTÓW NA KASĘ!

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak się wtrącę prawie, że nie w temacie - odnośnie tynków - rozumiem, że instalacje lub komin jest ? Nic nie stoi na przeszkodzie by załączyć zimą ogrzewanie elektryczne lub napalić w "kozie" - koszt kozy 300 zł - opału kolejne 300 - i tynkom nie ma prawa nic się stać.

A tak dodatkowo to ja bym poinformował "miłą obsługę banku millenium" o opisywaniu zaistniałej sytuacji na forum muratora - ciekawe czy zareagują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to obchodzi kasjerkę, że obsmaruję bank? Ona ma to w dupie. Tak samo jak klientów.

 

Mój dom jest z silikatów, nie ma kominów. Czyli jest zimny i nie ma gdzie wstawić kozy. Przy braku wymuszonego obiegu powietrza koza ogrzeje jedno pomieszczenie zimą. Ogrzewanie elektryczne - nie wiem czy koszt ogrzewania zimą nie przekroczy kosztów tynków :)

 

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ja mam środki na wybudowanie tego domu bez kredytu, ale są one ulokowane długoterminowo. Zwolnienie tych środków teraz to strata ok 20-30 tyś na ulokowane 200 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to obchodzi kasjerkę, że obsmaruję bank? Ona ma to w dupie. Tak samo jak klientów.

 

Przy braku wymuszonego obiegu powietrza koza ogrzeje jedno pomieszczenie zimą. Ogrzewanie elektryczne - nie wiem czy koszt ogrzewania zimą nie przekroczy kosztów tynków :)

 

No tak chyba nie do końca - niech wiedzą, żeś aktywna bardzo w necie - a jak nie pomoże to faktycznie niech bambusy hodują.

Swoją drogą millenium też mnie swego czasu załatwiło - babce "zapomniało" się zaksięgować przelew firmowy na konto firmowe a zaksięgowała na osobistym :/ - i to w czasie kiedy tir czekał już na załadunek - jak to zrobiła.. do tej pory nie wiem. Po takiej akcji grzecznie podziękowałem millenium.

Co do tynków - zwykły grzejnik akumulacyjny elektryczny powinien dać radę - tu nie chodzi o to byś miała 21'c tylko by było na dodatniej temperaturze - te powiedzmy 5'C

Poza tym jeżeli tynki zrobisz teraz to spokojnie zdąży wszystko odparować do zimy i wilgoci nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie :)

 

Na szczęście mam pieniądze by nie przerywać budowy.

Tynki już zrobione.

 

Nadal nie rozumiem, dlaczego bank nie uwzględnił wykonanych robót (np. przyłącze wodne), skoro miał dokument odbioru technicznego przez Aquanet. Ma być faktura. A skąd ją wezmę, skoro to system gospodarczy?

Ocieplenia jednej ściany też nie uzględnił, pomimo zdjęć i faktury za styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

zakupiłem wraz z żoną mieszkanie za gotówkę za 110.000,00 zł. Mieszkanie jest o wartości około 150.000,00 zł, ponieważ kupiliśmy je na licytacji komorniczej. Mieszkanie jest do kapitalnego remontu i potrzebujemy około 50.000,00 zł. Na razie odwiedziliśmy Banki Spółdzielcze, BGŻ i Pekao. Pracujemy na czas nieokreślony i mamy łączny dochód 3000 zł netto. Nasz wiek to 27 lat. Kredyt chcielibyśmy wziąć na 10 lat. Gdzie można znaleźć najlepszą ofertę na kredyt hipoteczny na remont, albo refinansowanie. Do których banków najlepiej się wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę banki które kredytują tak niewielkie kwoty. Są banki co kredytują od 60 tyś.

 

Ja bym wybrał banki które ofertę mają uzależnioną od wkładu własnego, i w naszym wypadku oferta byłaby ciekawa. To są np banki BGŻ, Credit Agricole.

Ten pierwszy jest w stanie wydać decyzję w dwa tygodnie, ten drugi jeśli nie ma się u niego konta, w miesiąc.

 

Jak coś proszę o maila a prześlę dokładne oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, skoro kredyt już mi się wypłacił (pierwsza transza póki co), nic tylko wypada Bardzo podziękować Panu Bartoszowi za pomoc przy załatwianiu kredytu, super kontakt, Pan Bartosz zawsze był pod telefonem, wszystko tłumaczył i doradzał, i mimo sporej odległości wszystko fajnie się udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Szukam kredytu hipotecznego na dokończenie budowy, policzyliśmy z mężem co mamy kupione i ile jeszcze pieniędzy potrzebujemy (60 tys.) ale po wczorajszej wizycie w jednym z banków okazuje się, że to ile my chcemy a ile chce nam pożyczyć bank może, ale wcale nie musi się zgadzać, bo potrzebny jest operat szacunkowy rzeczoznawcy, żeby obliczyć ile wg procedur banku będzie nam niezbędne do dokończenia budowy (m2x2000zł). Dlatego mam pytanie czy są banki, które nie wymagają przy tak już niewysokiej kwocie, jak na kredyt hipoteczny, wyceny rzeczoznawcy i przyjmują kosztorys zrobiony własnoręcznie bądź kierownika budowy? Czy lepiej nie tracić czasu i od razu zlecić/zapłacić za taki operat rzeczoznawcy z listy bankowej, bo większość banków prędzej czy później takiego dokumentu wymaga przy składaniu wniosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie polecam kredytu w Deutsche Bank. Po pierwsze bank podzielił mi pierwszą transzę na dwie części, ale to jest do przeżycia.

Po drugie mam problem z wypłatą drugiej transzy. 31 sierpnia rzeczoznawca odwiedził budowę, zrobił zdjęcia i pojechał. Przez przeszło dwa tygodnie nie mogłem dowiedzieć się dlaczego bank nie wypłaca transzy. Dopiero po dwóch tygodniach okazuje się, że inspekcja była wykonana nieprawidłowo, (rzeczoznawca nie sfotografował dziennika i nie wypełnił druku postępu prac). Przyjeżdża drugi rzeczoznawca, mijają dwa dni i nic nie wiadomo. Osoba która mnie obsługuje nie potrafi podać konkretów, infolinia przyjmuje tylko reklamacje (czas na rozpatrzenie od 30 do 60dni). Niestety musiałem wstrzymać budowę, wypadłem z kolejki u fachowców. Nie liczę już dziesiątków telefonów i straconych nerwów:bash:. Podsumowując KREDYT w DEUTSCHE BANK NIE POLECAM.

 

PS Zapomnijcie o możliwości kontaktu z inną osobą poza konsultantem prowadzącym lub reklamacją na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wybrałem DB :-/ i czekam na podpisanie umowy i wypłatę transzy.

Czy bank podał jakiś powód rozbicia transzy na części ?

A jak z opieką posprzedazową ? Przecież w którymś odziale podpisywałeś wniosek ?

Ja mam także kredyt w DB i wszystko jest ok... rzeczoznawca przyjeżdzał fotografował to i tamto i następowała wypłata transzy. Mam wypłacone już trzy transze i nie miałam z tym żadnego problemu. Obsługa posprzedażowa również ok. kontaktowałam się z osobą informowałam, że chcę wypłacić kolejną transzę i bank wysyłał do mnie rzeczoznawcę. Tak więc wszystko ok.Żadnej transzy nie miałam dzielonej.

Sądzę, że to pewnie zależy od osób z którymi współpracujemy: jedni są bardziej kompetentni, a inni mniej... Gdy trafimy na tych drugich to wówczas pojawiają się problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Szukam kredytu hipotecznego na dokończenie budowy, policzyliśmy z mężem co mamy kupione i ile jeszcze pieniędzy potrzebujemy (60 tys.) ale po wczorajszej wizycie w jednym z banków okazuje się, że to ile my chcemy a ile chce nam pożyczyć bank może, ale wcale nie musi się zgadzać, bo potrzebny jest operat szacunkowy rzeczoznawcy, żeby obliczyć ile wg procedur banku będzie nam niezbędne do dokończenia budowy (m2x2000zł). Dlatego mam pytanie czy są banki, które nie wymagają przy tak już niewysokiej kwocie, jak na kredyt hipoteczny, wyceny rzeczoznawcy i przyjmują kosztorys zrobiony własnoręcznie bądź kierownika budowy? Czy lepiej nie tracić czasu i od razu zlecić/zapłacić za taki operat rzeczoznawcy z listy bankowej, bo większość banków prędzej czy później takiego dokumentu wymaga przy składaniu wniosku?

 

2000 PLN za metr to najniższy możliwy koszt. Więc pozostaje wziąć więcej a ew. nie brać tej części.

 

 

 

Ja mam także kredyt w DB i wszystko jest ok... rzeczoznawca przyjeżdzał fotografował to i tamto i następowała wypłata transzy. Mam wypłacone już trzy transze i nie miałam z tym żadnego problemu. Obsługa posprzedażowa również ok. kontaktowałam się z osobą informowałam, że chcę wypłacić kolejną transzę i bank wysyłał do mnie rzeczoznawcę. Tak więc wszystko ok.Żadnej transzy nie miałam dzielonej.

Sądzę, że to pewnie zależy od osób z którymi współpracujemy: jedni są bardziej kompetentni, a inni mniej... Gdy trafimy na tych drugich to wówczas pojawiają się problemy...

 

 

Lepiej bym tego nie ujął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wybrałem DB :-/ i czekam na podpisanie umowy i wypłatę transzy.

Czy bank podał jakiś powód rozbicia transzy na części ?

A jak z opieką posprzedazową ? Przecież w którymś odziale podpisywałeś wniosek ?

 

Bank nie podał powodu podzielenia transzy, podzielili mi dach z murami więc nie jest to duży problem.

Opieka posprzedażowa taka sobie. Kredyt załatwiałem przez Pana Bartosza więc mój opiekun jest we Wrocławiu. Dziś dzwoniłem do oddziału w Łodzi i tam udało mi się zdobyć telefon do przełożonego mojego opiekuna i chyba coś się ruszyło . Pieniążki mają być na koncie najdalej jutro. Ale co się na denerwowałem to moje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bank nie podał powodu podzielenia transzy, podzielili mi dach z murami więc nie jest to duży problem.

Opieka posprzedażowa taka sobie. Kredyt załatwiałem przez Pana Bartosza więc mój opiekun jest we Wrocławiu. Dziś dzwoniłem do oddziału w Łodzi i tam udało mi się zdobyć telefon do przełożonego mojego opiekuna i chyba coś się ruszyło . Pieniążki mają być na koncie najdalej jutro. Ale co się na denerwowałem to moje...

 

Panie Emilu, czemu Pan do mnie nie zadzwonił, że jest jakiś problem?

Myślałem że Pan z kimś z Łodzi rozmawia. Zrobiłem rozeznanie i jutro ma mieć Pan środki, a wina leży po stronie firmy, która robi inspekcję (tak przygotowali inspekcję że szkoda gadać) dlatego się tak wszystko przedłużyło.

Ile Pan czeka już na tą transzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...