Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy ściana oddycha? Wełna czy styropian? Mity i fakty


Sp5es

Recommended Posts

Niby skala paraprzepuszczalności jest niewielka bo odprowadzenie wilgoci ma zapewnić wentylacja ale można wyobrazić sobie sytuację że pozostawiamy dłuzszy okres dom z wyłączoną wentylacją lub pozamykanymi oknami. I co wtedy z wilgocią z kwiatów, akwarium itp. ? Może ktoś wie czy zastosowanie na ściany z BK wełny mineralej poprawi sytuację i ograniczy negatywne skutki braku wentylacji ? Czy też można dawać śmiało styropian ? W końcu styropian jest znacznie tańszy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
  • Odpowiedzi 528
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
Niby skala paraprzepuszczalności jest niewielka bo odprowadzenie wilgoci ma zapewnić wentylacja ale można wyobrazić sobie sytuację że pozostawiamy dłuzszy okres dom z wyłączoną wentylacją lub pozamykanymi oknami. I co wtedy z wilgocią z kwiatów, akwarium itp. ? Może ktoś wie czy zastosowanie na ściany z BK wełny mineralej poprawi sytuację i ograniczy negatywne skutki braku wentylacji ? Czy też można dawać śmiało styropian ? W końcu styropian jest znacznie tańszy.

Pozdrawiam

 

Skoro nie ma wentylacji to tak czy inaczej UŻYWANIE budynku w takim stanie spowoduje problemy. Parę procent "wyjdzie" przez ściany (w najlepszym wypadku) a co z resztą? Żadna ściana nie pomoże...

 

Pozdrawiam,

 

Sunao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No to teraz panowie znawcy tematu tak dla przykładu jak byście wybudowali taki oto domek

 

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=374&IdKolekcji=

 

prosty w kwadracie, z poddaszem użytkowym, dach koperta, pow.netto 166 m2 pow.użytkowa 115 m2 ogrzewanie komunalne ścienne. Dojdzie wiata przed garażem oraz większy taras.

Co proponujecie ?

tylko nie rozkręcajcie się z kosztami za bardzo. Chciałbym się zmieścić w 300tyś :roll: myślę ze daję Wam pole do popisu oraz możliwość wykorzystania wcześniejszych wniosków :roll:

Nie ukrywam że wasza pomoc pomogłaby mi bardzo. Zamierzam startować 2007 ewentualnie 2008 i nie chcę pośpiechu, tak 2 lata sobie daję na zakończenie budowy. Pieniążki już są i czekają cierpliwie :)

 

Z GóRY DZIęKI WIELKIE ZA POMOC

 

Pozdrawiam. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Witam po raz pierwszy na tym forum.

Nie przeczytałem do końca całego tematu ponieważ zmęczyło mnie to.

A szukałem odpowiedzi na pytanie:

Budować dom z BK 36cm ściany zewnętrzne i wierzyć, że nie zajdzie konieczność docieplania. Czy też przyjać wersję BK 30cm i z góry założyć, że będzie docieplany.

 

Ten projekt

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-103,115,61,opis.html

w odbiciu lustrzanym. przy czym znika poz. 13 czyli wiata. Budynek połączony jest z garazem. Wiata i garaż będą stanowiły jedno pomieszczenie (coś w rodzaju pomieszczenia rozrywkowo-rekreacyjnego (bilard, siłownia, rzutki i pierdołki a moze i barek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Do zupełnie nierozgarniętych sam siebie nie zaliczam jednak odpowiedź "TAK" jest tak naprawdę żadną odpowiedzią kiedy stwaia się w zasadzie dwa warianty do wyboru ale dziękuiję za chęci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zupełnie nierozgarniętych sam siebie nie zaliczam jednak odpowiedź "TAK" jest tak naprawdę żadną odpowiedzią kiedy stwaia się w zasadzie dwa warianty do wyboru ale dziękuiję za chęci.

 

Problem w tym, że to TY wybierasz, a jeżeli nie chce Ci się poczytać aby wybrać świadomie, to dokładnie wszystko jedno na co sie zdecydujesz, bo nie będziesz wybierał merytorycznie. Moja odpowiedź była zgryźliwa (jakby ktoś nie dostrzegł), bo jak można odpowiedzieć na pytanie postawione tak: "Hej frajerzy! Zastanówcie sie co mam wybrać, bo mi sie nie chce!"

 

Pozdrawiam,

 

Sunao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

To prawda, że zgryźliwości nie brak panu panie filozofie co tylko dzieci mogłyby nie zauważyć.

"Hej frajerzy! Zastanówcie sie co mam wybrać, bo mi sie nie chce!"

Gwoli ścisłości to powiem, że jesteś pan zwyczajnym zadufanym w sobie manipulatorem ponieważ podając powyższe słowa w cudzysłowie sugeruje pan iż są to moje słowa tymczasem wypisujesz pan zwyczajne kłamstwo.

To pokazuje z jaką uwagą pan czyta słowa innych.

W żadnym miejscu nie użyłem takiego sformułoweania ale to bez znaczenia jest dla zaroumialca takiego jak pan.

Ja NIE PRZECZYTAŁEM DO KOŃCA BO MNIE TO ZMĘCZYŁO tak brzmiały moje słowa i oznaczają one diiamtralnie co innego ale rozumiem, że dla pana ścisłego mózgowca jest to za trudne.

Zmęczyło mnie to ponieważ w 2/3 tematu jaki przeczytałem nieustanne trwała przepychanka za i przeciw i nie byłem w stanie sam zdecydować, po której ze stron mam się opowiadać bo nie uważam się w przeciwieństwie do pana za zarozumialca.

Na zakończenie powiem panu, że nie czekam na odpowiedź frajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że zgryźliwości nie brak panu panie filozofie co tylko dzieci mogłyby nie zauważyć.

"Hej frajerzy! Zastanówcie sie co mam wybrać, bo mi sie nie chce!"

Gwoli ścisłości to powiem, że jesteś pan zwyczajnym zadufanym w sobie manipulatorem ponieważ podając powyższe słowa w cudzysłowie sugeruje pan iż są to moje słowa tymczasem wypisujesz pan zwyczajne kłamstwo.

To pokazuje z jaką uwagą pan czyta słowa innych.

W żadnym miejscu nie użyłem takiego sformułoweania ale to bez znaczenia jest dla zaroumialca takiego jak pan.

Ja NIE PRZECZYTAŁEM DO KOŃCA BO MNIE TO ZMĘCZYŁO tak brzmiały moje słowa i oznaczają one diiamtralnie co innego ale rozumiem, że dla pana ścisłego mózgowca jest to za trudne.

Zmęczyło mnie to ponieważ w 2/3 tematu jaki przeczytałem nieustanne trwała przepychanka za i przeciw i nie byłem w stanie sam zdecydować, po której ze stron mam się opowiadać bo nie uważam się w przeciwieństwie do pana za zarozumialca.

Na zakończenie powiem panu, że nie czekam na odpowiedź frajerów.

 

No i brawo. Przy okazji popytaj "frajerów" z polonistyki o zasady stosowania cudzysłowu. Twoja reakcja potwierdza, że (tutaj cytat dosłowny) "Do zupełnie nierozgarniętych sam siebie nie zaliczam [...]" jest najwyraźniej (tu wyrwany z kontekstu cytat dosłowny) "skrótem myślowym".

Dalej będziemy dywagować? Jeżeli to słowo sprawia Tobie trudności sprawdż jego znaczenie tutaj: http://www.slownik-online.pl/kopalinski/DD87D936551678BD412565BA0033EC32.php

 

 

Pozdrawiam,

 

filozof,zadufany w sobie manipulator, ścisły mózgowiec, zarozumialec i co tam jeszcze przeoczyłem

:roll:

 

:D :lol: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z pewnością próżność spełniała się.

Podejżewam, że i w skrótach zblizonych do Maciarewiczowych jest pan najlepszy.

Żegnam żałosny panie.

 

Zdania pierwszego nie rozumiem :(

Zdanie drugie z ortografem :(

Zdanie trzecie: Mam nadzieję, że pożegnanie jest definitywne i zdania nie zmienisz.

 

EOT

 

Pozdrawiam i przepraszam za zaśmiecenie wątku.

 

Sunao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...