Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile za wylewke ?


Dave

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 283
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie robili z pompy nie wiem, czy to to samo co mixokret. Też mam podłogówkę ok 90m2. Powierzchnię 280 m2 zrobili chłopaki w dwa dni, oczywiście na foli, styropianie i ze zbrojeniem. Tam gdzie jest ogrzewanie podłogowe dodali plastyfikator. Wyleweczki wyszły gładkie jak lustro i wyglądają solidnie (maja dopiero tydzień, więc trudno coś więcej powiedzieć). Pamiętaj o dylatacjach wzdłuż wszystkich ścian!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Płaciłem za robociznę (miksokret, metoda półsucha) 12 zł za m2 w tym wyłożenie ocieplenia i siatki. Wyszło całkiem dobrze. 280 m2 powierzchni 2 ludzi robiło 2 dni. Przewagą miksokreta nad wylewkami tradycyjnymi jest to, że robotnicy taczkami z betonem nie rozjeżdżali ułożonego ocieplenia i zborojenia. Nie bez znaczenia jest także i to, że metoda półsucha eliminuje nadmiar wody w pomieszczeniach. Jest to ważne zwłaszcza przy takiej jak obecnie pogodzie.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich po raz pierwszy.

Ponieważ dopiero zaczynam myśleć o budowie i robie wstepne kalulacje, potrzebuje informacji jaką obietość betonu uzyskam z jednego worka cementu + 2 części piasku. (taka jest chyba proporcja na posadzkę???)

Pozdrawiam Ja cek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 months później...
  • 4 weeks później...
No, z tymi 20 zł za m2 to przesadzili. Niemniej zanim zleciłem wykonanie wylewki pytałem się o ceny także u ekip wykonujących je tradycyjnie. I co się okazało? Za każdym razem ekipa z mixokretem była tańsza (nawet o 4 zł). Tradycyjne wykonaie wiąże się z uciążliwym transportem betonu w taczkach, dźwigami na piętro. Trwa dłużej i w tym procesie musi być zaangażowanych więcej ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...