Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, proszę o radę jakiego producenta drzwi powinienem wybrać jeżeli chce mieć elektrozaczep i sterowanie otwieraniem np klawiaturą. Zakładam, że może się okazać, że producent może mieć dobrej jakości drzwi ale elektronikę już marnej jakości. Nie jestem majsterkowiczem, więc sam nie planuję tego zakładać, wolę żeby odbyło się to przy montażu drzwi. Drzwi będą zadaszone.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wystarczy, że zamówisz drzwi z elektrozaczepem (z wyprowadzeniem kabelków) a resztę zlecisz elektrykowi / specowi od systemów inteligentnych. I tak się bez nich nie obejdzie, bo musisz zrobić doprowadzenie prądu 12V (dokupić transformatorek) i zainstalować klawiaturę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Nie musisz kupować konkretnej marki drzwi aby mieć coś takiego. Pytanie jeszcze czy klawiatura ma być na drzwiach czy obok. Jak NA to jednak jakiś gotowiec przydałby się. Wikęd ma coś takiego ale do najtańszych rozwiązań to nie należy. Jak ma klawiatura być w ścianie na przykład to każde drzwi z elektrozaczepem. Oczywiście jak pisał Finlandia - 12V a nie 230V, bo i takie przypadki były :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Robiłam wyceny drzwi:

KMT 13s2 Antracyt:

Supertherm z poszerzeniem podprogowym - 4750 brutto

Plus 75 MAX z ościeżnicą drewniano-stalową ciepłą i poszerzeniem

podprogowym - 3950 brutto

 

Wikęd: 38 Antracyt:

Termo Prestige LUX z poszerzeniem podprogowym - 5100 zł brutto

Optimum z ościeżnicą termo - 4600 zł brutto

 

I nie wiem które wybrać. Sprzedawca poleca nam KMT, bo montuje je od wielu lat, a Wikędy od niedawna.

Drzwi skierowane na północny-zachód, jak będzie zachodziło słońce, to będą na nie padać promienie słoneczne. Drzwi schowane są w podcieniu (cofniete względem lica domu), więc można powiedzieć, że będą zadaszone. W miejscu gdzie się budujemy momentami strasznie wieje, boje sie trochę podmuchów spod drzwi, dlatego że nie mamy wiatrołapu. Hol w litere L prowadzi prosto z salonu do drzwi wyjsciowych.

Tak sobie myślę, że jeśli miałabym zaplacic 4600 za optimum, to chyba lepiej wybrac superthermy?? Nie wiem czy chce iść w te prestige lux, bo czytałam że są z nimi różne problemy, szczególnie w tym kolorze. Zastanawiam sie czy wystarczą nam te 75max czy może lepiej inwestowac w superthermy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko sprawdziłem katalogi. Kmt Supertherm w tej konfiguracji powinno kosztować max 200 zl mniej niż Termoprestiże. ale ok. Powiedzmy że ktoś ma różne rabaty zakupowe i jest ciut więcej.

W przypadku braku wiatrołapu brałbym drzwi jak najszczelniejsze, czyli z tych wymienionych serii. Nie mam doświadczeń z Superthermami. Jedynie na ekspozycjach targowych, gdzie prezentowały się obiecująco.

 

Co do konfiguracji: diabeł tkwi w szczegółach. Poszerzenia - mam nadzieję, że dopasowane tak, by nie stały dalej na cegłach :)

 

Ze swojej strony jednak mam większe przekonanie do drzwi drewnianych a dobre konstrukcje można kupić niewiele drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałoby być podmurowane 10cm i na to poszerzenie 12cm, albo odwrotnie, tak samo z oknami, a to źle? Jedna rzecz tylko w tych superthermach mnie przeraza - ich grubość i ciężar... wczoraj jeszcze podjechałam, do jednego salonu, gdzie mieli 75 i 90 na wystawce. Kurde no jak drzwi do sejfu pancernego... Zapytałam o wikęd prestige lux, to z kolei tam akurat Pan odradzal tą najwyższą półke, a polecał wziąć drzwi 75 z ościeżnicą drewnianą, obleczoną staląz wikędu albo Martom passive. To może jednak te KMT 75 z ościeżnicą drewniano-stalową??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałoby być podmurowane 10cm i na to poszerzenie 12cm, albo odwrotnie, tak samo z oknami, a to źle? Jedna rzecz tylko w tych superthermach mnie przeraza - ich grubość i ciężar... wczoraj jeszcze podjechałam, do jednego salonu, gdzie mieli 75 i 90 na wystawce. Kurde no jak drzwi do sejfu pancernego... Zapytałam o wikęd prestige lux, to z kolei tam akurat Pan odradzal tą najwyższą półke, a polecał wziąć drzwi 75 z ościeżnicą drewnianą, obleczoną staląz wikędu albo Martom passive. To może jednak te KMT 75 z ościeżnicą drewniano-stalową??

 

Chyba trochę pomieszałeś różne drzwi :). Wikęd ma ościeżnice stalowe albo Termo (profil alu - kompozyt - profil alu, w najwyższej serii jest jeszcze wypełnienie izolacyjne).

KMT ma ościeżnice drewniane z poszyciem metalowym.

 

Pod Twoje rozterki ja brałbym pod uwagę Mar-Tomy Passive, Wikędy Termo Prestige Lux albo KMT Superthermy. Brak wiatrołapu nie jest zbrodnią. Duża część ludzi co go ma wcale nie zamyka drzwi lub nawet tam drzwi nie montuje i kupują drzwi klasy o 1 oczko niżej. Co do koloru antracytowego w Wikędzie to sam taki mam od nich od kilku dobrych lat na pełnym słońcu bez zadaszenia i nawet śladu nie ma po jakiś odbarwieniach czy coś. Kolor taki jaki był taki jest obecnie. Nawet ostatnio ktoś prosił mnie o porównanie z nowym wzornikiem kolorów i różnica jest minimalna. Jak na kilka lat na pełnym słońcu to chyba dobrze :). Oczywiście teraz jakbym zamawiał to wziąłbym w najwyższej serii, no ale wymiana dobrych drzwi na lepsze + zniszczenie elewacji to już chyba nie na moje nerwy chwilowo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przymierzam się do zakupu drzwi stalowych zewnętrznych. Wybrałem drzwi stalowe ze względu na ich mniejszą cene. Drzwi będą zamontowane od strony południowej. Przeglądając forum zauważyłem, że duża część wybiera drzwi firmy wikęd. Szukam też innych marek, które dorównują swoją jakością, szczelnością oraz termoizolacyjnością do drzwi wikęd, a są przy tym tańsze. Kwota jaką chciałym przeznaczyć na drzwi to do 3500-4000zł. Fajnie jakby do progu danej marki drzwi były dopasowane klinaryty, ale to nie jest konieczność. Za drzwi firmy wikęd o grubości 76mm trzeba przeznaczyć 3700zł. W podobnej cenie znalazłem też drzwi KMT o tej samej grubośći, jednak budowa oscieżnicy wydaję mi się lepsza od oscieżnicy wikęd. Znalazłem też drzwi zewnętrzne firmy Setto model diego 92 gdzie grubość skrzydła ma 92 mm, a koszt wraz z wysyłką wynosi 3300zł. Pisze bo poszukuje jeszcze innych producentów drzwi, które w cenie do 3500-4000zł będą faworytem. Za wszelkie porady i propozycje z góry dziękuję. Poniżej zamieszczam linki

https://www.kupujdrzwi.pl/pl/p/DIEGO-92/1288

https://allegro.pl/oferta/drzwi-zewnetrzne-wiked-optimum-76mm-wzor-12c-inox-9183867792

https://allegro.pl/oferta/drzwi-wejsciowe-zewnetrzne-stalowe-kmt-13s1-inox-8948032542

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na linki. Setto nie znam (tzn mam ofertę ale nie proponuję. Całkiem niedawno w jakimś temacie miażdżąco przewałkowałem komuś ofertę pewnych "markowych drzwi z marketu" w hitowej cenie w stosunku do wersji katalogowej.

Na tych aukcjach Wikęd jest sprzedawany z niewielkim rabatem (bez problemu uzyskasz taki w sklepie, w którym kupowałeś okna), KMT podobnie. Żadne okazji.

 

KMT 75 plus mają faktycznie ciekawszą ościeżnicę i szeroki wybór progów, także takich fatalnych. Wersji z zamkiem MAX absolutnie nie polecam.

 

Wikęd - jest liderem w swojej klasie i do niego konstrukcyjnie nawiązuje wiele firm.

 

Aha, coś na plus :

- polecam zakup drzwi na miejscu, nie przez internet. Raz - dostaniesz je z Vat 8% także jest szansa że niemal w tej samej cenie będziesz miał z montażem. I gwarancją. Bo przez allegro dostaniesz gwarancję, ale też odpowiedź, że niemal każda wada wynika ze złego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Posiadam domek z 2006r z rynku wtórnego w którym mieszkam od 8 lat. Przyszedł czas na remont i tu wymiana drzwi zewnętrznych. Domek posiada wiatrołap w którym jest kaloryfer i niestety zwykle drzwi do garażu. Drzwi będą zadaszone. Aktualnie otwierają się do wewnątrz i są od strony północnej. Proszę o pomoc w wyborze drzwi do 5 tyś.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie wybór ułatwiłoby poznanie wymiarów otworu. To często wyznacza możliwości...

Na dobre drewno 5tys może być już trochę za mało. Stalowe bez problemu, np. Wikęd jest uznaną marką, ale czy na pewno je dopasujesz do oczekiwań to niewiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...