Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

W tym roku ceny u wszystkich producentów drzwi stalowych znacznie poszły w górę, głównie przez rosnące ceny stali

oraz innych surowców do produkcji. Wyceniłem przed chwilą konkurencyjny produkt o zbliżonych parametrach i wyposażeniu

i wyszedł w katalogowej cenie 6769,92 brutto ( przed rabatem ) z Vat 23% bez montażu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

W tym roku ceny u wszystkich producentów drzwi stalowych znacznie poszły w górę, głównie przez rosnące ceny stali

oraz innych surowców do produkcji. Wyceniłem przed chwilą konkurencyjny produkt o zbliżonych parametrach i wyposażeniu

i wyszedł w katalogowej cenie 6769,92 brutto ( przed rabatem ) z Vat 23% bez montażu.

 

Pozdrawiam

Ja rozumiem że materiały podrożały, ale ile tego materiału idzie na te drzwi żeby z ceny 5584zł brutto z montażem w zeszłym roku podniosło się do 7400 bez montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a ja mam takie pytanie do lepiej obeznanych. Za co warto dopłacić konfigurując obecnie drzwi Wikęda?

Planowałem Termo Lux ale jednak ceny i budżet pozwalają na Optimum na ościeżnicy Termo.

Chodzi o to aby skonfigurować optymalny pakiet z dobrymi zamkami i progiem maksymalnie zabezpieczającym przed przemarzaniem.

z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Po prostu to zaleta Wikęda - drzwi są skonfigurowane optymalnie niezależnie od nazwy serii.

Na plus TP - teoretycznie lepszy zamek, lepsze uszczelnienie (w tym uszczelka opadająca).

Optimum na termo - dwa zamki i cena.

 

Za to dopłacić trzeba i warto za ciepłą podwalinę pod próg. Ja preferuję poszerzenie, ale wiele osób woli klinaryt (powszechnie źle montowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie źle montowany, czyli?

Firma zaproponowała właśnie klinaryt. Na co mam zwrócić uwagę podczas montażu, żeby było dobrze?

 

Powszechnie jest montowany na podkładkach + piana. Sam bym pewnie tak zrobił, bo aż się o to prosi. Ale producent pisze jasno w instrukcji: idealna wylewka (jest jak Yeti) i przyklejenie na klej do styropianu lub montaż i podlanie betonem.

Dlatego ja wolę poszerzenia systemowe. Twarde, można dowolnie pozycjonować i uszczelniać pianą +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję przejrzeć materiały źródłowe, by udzielić jak najlepszej odpowiedzi, ale chyba mi się nie uda :D

Generalnie - to dwie różne huty szkła i ich spojrzenie na "lustro weneckie"

Mirastar - wygląda, że te mega mocne lustro ze znikomym przenikaniem światła rzędu kilku % (więc będzie ciemno). W pakiecie masz tu z zewnątrz zwykłe 4mm (trochę słabo w przypadku uderzenia).

Stopsol Clear - efekt "lustrzany", ale nie lustro. Przepuszcza ok 30% światła. Za to antywłam p4 od zewnątrz i bezpieczne klejone od wewnątrz.

 

Określ, co Cię interesuje - maksymalne lustro czy bezpieczeństwo i zaktualizuj oferty...

 

Moim zdaniem - producent drzwi powinien wyróżnić kilka najbardziej reprezentatywnych pakietów by ułatwić wybór. A tak - mamy nieograniczone możliwości... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, finlandia.

Widzę, że "P4" jest przywołane w obydwu tych ofertach, również przy MIRASTAR.

Czy tu nie ma jednak "antywłamu"?

 

Jest, ale od wewnątrz. Faktycznie pełni funkcję antywłamaniową, ale ja zawsze patrzę na to z perspektywy bezpieczeństwa użytkowania,np.:

przypadkowego uderzenia w szybę z zewnątrz (kamień, młotek w torbie z zakupami). Jako dziecko wybiłem piłką nie jedną szybę.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do montażu Klinarytu to ostatnio poprawiałem po kimś montaż gdzie na drewnianych klinach i piance osadzony był Klinaryt i na to dalej reszta gadżetów. Ja lubię dać pod Klinaryt poszerzenie podprogowe które stabilnie całą powierzchnią spoczywa na posadzce. Co do wersji budżetowych do domu jak polecam Optimum na Termo. Ta nowa ościeżnica kompozytowa też jest OK ale Termo jest po prostu cieplejsza, sztywniejsza i ogółem mi się sprawdziła nie jeden raz. Poza tym pod Termo idą wszystkie naświetla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czy to prawda ze obecnie drzwi montuje się na piankę (miedzy murem o oscieżnicą) którą można potem odciąć długim nożem podczas włamania (w sensie odciąć oscieznice od muru)?

Tak, od dobrych 20 lat tak się montuje(na piankę). Reszta to fantazja wymyślona przez zwolenników betonu? Poza pianką drzwi montuje się także mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza pianką drzwi montuje się także mechanicznie.

 

Rozumiem, że masz na myśli montaż pianką i mechaniczny (wkręty, kotwy) jednocześnie a nie jedno albo drugie? Czy częściowe zamurowanie ościeżnicy nie jest jednak pewniejsze? Czy pianka ma jakąś przewagę poza oszczędnością czasu?

Edytowane przez Edyth81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko "fuchowvy" mogą wstawić drzwi na samą piankę. Ościeżnica "częściowo"będzie zakryta tynkiem. Także argument antywłamaniowy jest bardzo mocno naciągany.

Ale spoko, nie ma zakazu montowania na beton..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% montaży to pianka i dyble. Piankę można wyskubać, tynk serwać, a kotwy wyciąć kantówką. Kantówką można też przez środek drzwi wywalić otwór i wejść do środka. Oczywiście to tylko hipotezy i nikt realnie nie spotkał się z takim włamaniem.

Tynk zakrywa kawałek ościeżnicy albo poszerzenia bocznego czy też ramy z naświetla. Dzisiaj to nie jest już takie oczywiste ale ogółem na jedno wychodzi :).

Co do montażu z użyciem betonu to chyba bardzo rzadko spotykana już technika. Ja nie pamiętam kiedy tak montowałem jakieś drzwi - no, chyba że jakieś antywłamy gdzie tam wręcz był wymóg takiego montażu ale to były drzwi wewnątrz budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...