Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

nooo...!!!

wznoszę triumfalny okrzyk, ponieważ w środę na naszą działkę wkracza geodeta a pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego wystartuje ekipa budowlana. Tak przynajmniej zakłada jej szef, który od trzech tygodni bezczynnie i beznadziejnie oczekiwał poprawy pogody i w końcu zdesperowany postanowił ruszać mimo nie do końca sprzyjających warunków. Choroba, a gdyby zgodnie z naszymi założeniami udało się postawić fundamenty jesienią, to już od dawna trwałyby prace...

Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem :)

byleby do wiosny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj AdrRem!!!

Czyzby jesteśmy sąsiadami????? Gdzie dokładnie budujesz??? Ja jestem na podobnym etapie. Co prawda mam juz stan surowy, ale przed kolejną zimą musimy sie przeprowadzic do domu i wiosną ostro wchodzę z wykończeniowką.

Jak cos to chętnie powymieniam się doświadczeniami: co, gdzie i za ile!!! (bo jakoś mało tu na forum ludzi z naszych terenów)

 

Pozdrawiam Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to nie był Wielki Post, zakrzyknęłabym: Alleluja!! :)

W końcu znalazł się ziomek-przepraszam - Ziomka :) Północna Polska stanowczo pozostała w tyle na tym forum i już się martwiłam, że chcąc zobaczyć Klementynkę w realu będzimy musieli się targać przez pół kraju.

Mamy ziemię we Wrzesinie - 15 km od Olsztyna (droga na Morąg). A Ty gdzie? Czyżby nasza Klementynka miała imienniczkę sąsiadkę?

Pozdrawiam serdecznie - Anna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YYY... właśnie zobaczyłam, że nie budujesz Klementynki. Gapa ze mnie,ale się rehabilituję. Ale owszem, namiarami i cenami mogę się chętnie powymieniać - właśnie okazyjnie kupujemy bloczki fundamentowe, ale to chyba już nie dla Waszego domku, bo bardziej zaawansowani jesteście.

Nadal pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aniu!!!

 

Buduję Adrianę z Archipelagu w Dobrym Mieście (Wrzesina jest gdzieś naokoło po drodze do Olsztyn przez Jonkowo??!?!??) bliziutko :D Faktycznie jakoś z naszych tu nikt nie zagląda.

 

My pewien etap mamy już za sobą. Ale stan surowy szybko postawicie i nas może nawet dogonicie. Nam budowała firma, szybko, bez nerwów, my płaciliśmy a oni załatwiali wszytsko (materiały + robocizna) tylko finansowo troche chyba nie za bardzo korzystnie.

 

Teraz też robi nam ta sama firma, tylko wykończeniówka zostanie dla nas.Pojutrze wstawiają nam okna, potem będziemy szukać drzwi, bramy garażowej. Chcemy (zresztą jak każdy) wydać jak najmniej i zrobić jak najwięcej, więc sie jeździ to tu, to tam...

 

Myslę, że będziemy sie wymieniać sklepami, upustami, itp.

JAk cos to pisz na [email protected]

 

 

 

Pozdrawiam Edyta

 

 

 

PS> A moze wiesz gdzie najtaniej kupić bramę garażową (ja już prawie znalazłam i chętnie ci podpowiem), ale może ty masz jakąś zaprzyjaźnioną firemkę :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos zobaczenia "swojego" domku na żywo ... my mamy zaprzyjaźnionych forumowiczów, którzy budują Adriane w Błoniach pod Warszawą.

Fajnie zobaczyc dom, który zamierzasz budować w stanie prawie wykończonym. A że ludzie są mili, sympatyczni i zupełnie normalni, więc sie zaprzyjaźniliśmy i nawet często się odwiedziamy. Mówię co, super tak zobaczyć dom wczesniej, bo jednak cięzko z tą naszą wyobraźnia a jednak można wiele podejrzeć, ściągnać, uniknac błędów.

 

To narazie

Edyta

 

 

A może w waszych stronach buduje ktoś Adraine z Archipelagu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałam - mieliśmy straszny młyn w domu i nie bywałam na forum. Mąż jest teraz u budowlańca - omawiają kwestię prac - w poniedziałek - wtorek mają się rozpocząć!!!

Edyto:

Niestety, o Waszym projekcie w naszych stronach nie słyszałam - jedynie Karmazyn z Archipelagu jest naszym sąsiadem.

Co do bram garażowych - właśnie są w Olsztynie targi budowlane - nie wiem, czy tam byłaś, ale otrzymaliśmy gazetkę z reklamami różnych gadźetów budowlanych :) w tym także i bram. Osobiście nie mam namiarów na jakieś znajomości w tej dziedzinie, popytam się brata, króty już mieszka w domu i dam znać. Jeśli będziesz chciała, to napisz - prześlę Ci namiary na reklamujące się firmy.

 

My właśnie na targach wypatrzyliśmy okna Jezierskiego i będziemy musieli przeprowadzić w tej kwestii rozeznanie- bardzo rozsądnie brzmiała oferta. A i marka ma niezła opinię, musimy tylko upewnić się, czy nie podupadła ostatnio :)

Pozdrawiam serdecznie. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radością donoszę, że we wtorek 28 marca rozpoczęła się nasza budowa. Klementynka znajduje się jeszcze że tak to określę, w stadium prenatalnym - składa się z dołów, które niebotycznie uszczęśliwiają nasze starsze dziecko. Panowie je kopią, a ono je radośnie zasypuje na powrót. Na szczęście efekt jego działalności jest zdecydowanie mniej znaczący niż czterech silnych chłopów wspomaganych koparką (cóż za niesprawiedliwość!!!) i w poniedziałek ma się odbyć czynność pod tytułem Wylewanie Fundamentów.

Kości zostały rzucone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, witaj wśród budujących AdRem!!!

I jak tam, byłaś na targach budowanictwa, ja dziś widziałam tam tyle samochodów że szok, może jutro się wybiorę?!?!

 

Życzę powodzenia i jak najmniej problemów (bo te zawsze raz mniejsze raz większe moga się pojawić :cry: ), ale będzie dobrze :D :D :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

bardzo dawno nie było mnie na forum ale za to budowa szła..... Jesteśmy po instalacjach a przed tynkami wewnętrznymi. Budujemy w okolicach Wawy - jak ktoś ma pytania to śmiało (oczywiście postaram się jak najszybciej odpowiedzieć). Uwaga- regularnie prowadzę dziennik finansowych aspektów budowy. Ten dziennik to skarbonka wiedzy o której w naszym przypadku jak decydowaliśmy się na budowę mogliśmy zapomnieć (po prostu zostawaly szacunki :o i porównywanie ofert :( ).

:D :D Pozdrawiam wszystkich Klementynkowiczów.

dymuniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas przed Świętami to pełno roboty. Aka jutro bedę robić zdjęcia instalacji wewnętrzych bo wchodzą panowi na tynki wewnętrzne to i przy okazji cyknę kilka zawnętrznych (i mam nadzieję bez kłopotu dodać je do wglądu). Praktycznie Klementynka nie do poznania...... kąt nachylenia dachu zgadza się.

AdRem a co chcesz wiedzieć ze spraw kosztowych? Wszystko do stanu zndaszonego mamy a dodatkowo zakontraktowane są:

* tynki wewnętrzne

* centralne ogrzewanie

* zamówione okna

* wylewki

* tynk zewnętrzny

* podbitka.

no i ostatnio zamiast zabezpieczać przeciwwilgociowo folią to robiliśmy papę termozgrzewalną praktycznie tuż przed Świętami. Na chudziaku pojawiła się wilgoć w kanciapie przy garażu i w rogu pomieszczenia gospodarczego-papa musiała iść......

przesyłam jeszcze świąteczne pozdrowienia

dymuniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymuniek - możesz rzucić koszty sumaryczne stanu zero oraz surowego otwartego...? Wdzięczna byłabym niezmiernie, chodzi o porównanie - na ile nam wychodzi budowa i jakie mamy szanse na jej zakończenie :)

A jak u Was z oknami? Mamy propozycję z Jocza za kolorowe jednostronnie z roletami zewn. za ok 25 tys. To jak się kalkuluje? (nadmieniam, że co do rolet nie jesteśmy jeszcze przekonani, bo się gryzą z okiennicami). Czekamu jeszcze na kosztorys z Jezierskiego.

 

U nas dzisiaj wylewali fundamenty, zaraz ruszą ściany. Wczoraj moje starsze dziecko (niemal 3 letnie) chodząc po pospółce zalegającej w fundamentach stwierdziło, że "okjopnie tu bjudno", chwyciło za szczotkę, która służyła panom budowlańcom do kładzenia papy i dokładnie zamiotło nam salon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...