Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pomysły OK, ale bez TV naprawdę można żyć... Oddzielny pokój dla telewizorka - to chyba na poddaszu. Obok kominka na pewno NIE!!! Ale każdy planuje po swojemu. Pa

 

 

No właśnie.

Myślę, że taki właśnie wniosek z tej rozmowy płynie.

Osobny pokój dla telewizorka, żeby nie stał obok kominka, bo bez TV można żyć.

Myślę jednak, że na poddaszu, to raczej Ci, co nie mają tam sypialni. Ja w klemie spać położyłam całą rodzinę na górze, a w pokoju za schodami postawiłam to gadające pudło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas praca wre, :D tylko ta pogoda jest straszna. :cry: Czy coś wiecie na temat lata w tym roku? Nasza ekipa moknie.

Od kilku dni planujemy jak zabudować kominek. Magda jesli możesz to pokaż swój kominek. Jeśli pamiętam to miał być obudowany tą samą cegłą, z której powstała ścianka między kuchnią a salonem.

Mam kilka pomysłów, ale jakoś nie mogę się zdecydować.

Klaudia - dzięki za uznanie. Dół przerobiliśmu według własnego pomysłu, a górę wymyśliła nasza ,,adapterka".

Co do TV to u nas będzie w salonie. Nie myślałam, że osobny pokój na telewizor jest po to, żeby od niego trochę uciec. Myślałam, że ten pokój to dla fanów, którzy tak kochają telewizję, że robią mu osobne pomieszczenie. Człowiek całe życie się uczy. Myślę, że to fajny pomysł, bo to ciągle grające pudło mnie też nieźle ogłupia, a nasze dziecko mogłoby oglądać bajki 24 h gdybym tylko pozwoliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizuss, dwa tygodnie mnie tu nie było a wy zdążyłyście wyprodukować półtorej strony postów:)) Fajnie fajnie i tyyyle zdjęć.

 

Bardzo ładne klementynki:)

 

nasza będzie miała bardziej wsunięty garaż, niż większość z tych, co tu widzę, bo zrezygnowałam z jednego pokoju, powiększyłam łazienkę a garaż wsunęłam nieco do środka. z wc obok kuchni prawdpodobnie będzie spiżarka, ale jeszcze nie wiem co z tym fantem zrobić.

 

Ogólnie zdecydowaliśmi się z mężem na klemetynkę głównie ze względu na układ pomieszczeń, który świetnie nam pasuje.

 

adapter, który jednocześnie załatwia nam pozwolenia powiedział, że we wrześniu możemy już wylewać fundamenty.

 

Póki co myślę nad karczowaniem drzew, co prawda nie mamy leszcz, ale parę dość paskudnych jabłoni, które zostawił nam poprzedni właściciel.

 

pozdrowienia dla wszystkich wielbicieli klemy:))

 

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia nie wiem w jakim stylu chcesz kominek, ale ja bym chciała, żeby mój nie był zbyt nowoczesny, myślę że będzie obudowany ręcznie formowaną czerwoną cegłą lub jakimś piaskowcem. Podaję Ci parę linków to może coś wybierzesz. Ja ciągle siedzę w internecie i szukam czegoś ciekawego.

Kominek mamy już wybrany - z firmy Dovre (taki trochę zaokrąglony w kolorze czarnym, bardzo prosty ). Komin mamy schowany w garderobie (która powstała z jednego pokoju na dole), a w salonie będzie tylko kominek ,,właściwy" z obudową tak,żeby nie odstawał od ściany na pół salonu. Tak nam podpowiedzieli w sklepie z kominkami i myślę, że to niezły pomysł.

Magda pozdrów góry, ale Ci fajnie. Ja od jutra zaczynam urlop - całe 3 tygodnie. Hura. Jedziemy nad morze, tylko najpierw modły o pogodę.

Pozdrowienia dla budujących i tych co walczą z papierami, bo to też niezła droga przez mękę ( Nam paiery zajęły chyba z pół roku, ale my odwoływaliśmy się od bzdurnych decyzji aż do ministra środowiska. A co. Było warto. Wygraliśmy)

 

 

 

http://www.kominkikris.com.pl/index.php?id=real&kat=0

 

 

http://www.tapis.pl/kominki/kominki_rustykalne.htm

 

http://www.chazelles.com.pl/kominki/rustykalne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wreszcie ruszyło się i u nas, dostaliśmy warunki zabudowy (po wielu bólach ze strony urzędu gminy) projekt Klementynki już zamówiony, liczymy że do końca przyszłego tygodnia przyjedzie do nas :p wtedy do adaptacji i.....

Tylko jeszcze nie mamy 100% pomysłu na zmiany na dole i przestawienie garażu

Pozdrawiam z nad morza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymysliliśmy aby schody przenieść do wiatrolapu. Więc tak: wyrównujemy scianę frontową (wejście ), likwidujemy małe WC przy wejściu, schody po prawej stronie zaraz przy wejściu. Dzięki temu góra może być oddzielna od dołu. Schody proste bez spocznika ( jeden bieg ) na szerokość 1- 1,2 m. pierwsze dwa schody zabiegowe, reszta schodów prosta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po urlopie (pogoda nad morzem była super - jak co roku znów nam się udało).

Dziękuję Magda za pokazanie kominka - bardzo ładny.

U nas na budowie - stoi konstrukcja dachu. Za około 3 tygodnie chcemy wstawiać okna, drzwi wejściowe i bramę garażową ( wszystko w kolorze złoty dąb ). Każdy etap budowy tak cieszy, że prawie nic więcej do szczęścia nie trzeba. Pozdrowiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...