Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KLEMENTYNKA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

Na innym wątku zwrócono mi uwagę, że będzie za mało miejsca na garnki, a tłuszcz ochlapie bok zabudowanego piekarnika.

Ale ponieważ miałam wcześniej wszystko wymierzone( razem z czterema garnkami na płycie), postanowiłam zaryzykować- i udało się :)

Po bokach płyty jest wystarczająco dużo miejsca na odkładanie łyżek, pokrywek itp., a przecież po lewej jest duży blat, a kiedy się odwracam mam wielką wyspę.

Przeszkadza mi tylko mikrofala- nie, że tam stoi tylko, że nie jest stylowa. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Magdo72

Pięęęęęęękna kuchnia.

Mam pytanie. Twoja kuchnia zmieniła elewację - tzn. z tego co widzę na frontowej elewacji zostało 1 okno zamiast dwóch. Chyba jest też jakieś szersze.... Możesz pokazać elewację z przodu. Z góry dziękuję. Może jeżeli zmieniony - wymiar okna. Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W szoku !!! - tak można określić nasz stan :o Wczoraj był geodeta wytyczył fundamenty. Dziś wykopy już prawie zrobione. Jutro dokończenie wykopów i jakieś tam inne kosmetyczne sprawy przy nich. We czwartek zalewanie fundamentów. I w piątek koniec roboty. No i czy człowiek nie może być w szoku??? Przypominam, że rok zbieraliśmy wszystkie papiery. Cierpliwie znosiliśmy wszystkich urzędników. Dziś pozdrawiam cały świat :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika fajnie, że w końcu udało się wam ruszyć z budową. Stan surowy to pójdzie szybko - a każda wymurowana cegiełka będzie bardzo cieszyć. No właśnie a z czego budujecie?

My w tej chwili mamy położone ogrzewanie podłogowe, które 2 dni temu zostały zalane posadzką. My to nazywamy - stan deweloperski. Po świętach wchodzą 2 ekipy od wykończeniówki - 1 na górę, 2 na dół. Tak mi się marzy żeby lato spędzić już na naszej wsi w naszym domku. Mam nadzieję, że nam się to uda. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jak cudnie mamy już fundamenty. :p Wczoraj je wylali. Dziś ekipa zrobiła porządek wokół nich. Od wtorku będzie robiony tzw. stan zerowy. Nie znam się na tym, ale Ci co budowali/budują to wiedzą co to. Musimy mieć troszkę wyższy ze względu na spadek terenu (tak ok. 20 cm). Mam prośbę napiszcie

o wentylacji Klementynki. Nasz budowlaniec ma pewne zastrzeżenia. Pozdrawiam. Robię oczywiście zdjęcia naszej budowy. Jutro też pójdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam kilka fotek. Tylko proszę nie patrzeć na ten bałagan przed domem - tłumaczę sobie, że to ciągle jeszcze budowa.

 

 

 

http://images31.fotosik.pl/171/f07e36116dc9738c.jpghttp://images30.fotosik.pl/172/b2ad725b3dfe48a3.jpghttp://images31.fotosik.pl/171/01e7771069db050c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć własnie zakupiłem projekt i mam zamiar zacząć budowę. Mam pytanie czy ktoś z okolic Wrocławia budował ten domek w niezbyt odległej przeszłości (lub buduje), chciałbym sie zorientować w cenie stanu surowego zamkniętego. Drugie pytanko dotyczy wszystkich forumowiczów a mianowicie czy oryginalna w projekcie wentylacja nie jest za słaba przy ocieplaniu domu styropianem. Z góry dziękuję :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć własnie zakupiłem projekt i mam zamiar zacząć budowę. Mam pytanie czy ktoś z okolic Wrocławia budował ten domek w niezbyt odległej przeszłości (lub buduje), chciałbym sie zorientować w cenie stanu surowego zamkniętego. Drugie pytanko dotyczy wszystkich forumowiczów a mianowicie czy oryginalna w projekcie wentylacja nie jest za słaba przy ocieplaniu domu styropianem. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu 74. Marzę kiedy sama zrobie takie fotki. Ale to jeszcze trochę potrwa. Mąż patrząc na fundamenty narzeka, że ten domek mały będzie. A ja myslę, że w sam raz. Kasiu a jak jest naprawdę, jak się juz w nim jest w środku? Napisz. Ja wybierałam Klementynkę - urzekła mnie prostotą i tymi okiennicami. I teraz to się dopiero nasłucham! Kasiu jeszcze jedna prosba te wstawione zdjęcia może lepiej zamieścić jedno pod drugim (wtedy strona nie będzie taka rozciągnięta). Pozdrawiam Cię.

A teraz do Arkadiusa74. Wiesz nasz budowlaniec też kręci nosem jak patrzy na plany wentylacji. Ale co jest nie tak to nie wiem. Może inni się wypowiedzą. Jak ta wentylacja się sprawdza w tym domku. Napiszcie. Prosimy. Pozdrawiam. Od dziś mamy już prąd na działce z licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za fotki w takim układzie przepraszam, ale wklejałam je jedną pod drugą, nie wiem czemu mi tak wyszło.

Jeśli chodzi o wentylację to u nas jest wentylacja mechaniczna tzw. wymuszona. Tak w ogromnym skrócie to polega to na tym, że mamy rozprowadzone po domu rury - nawiewniki i wywiewniki (pochowane za ściankami działowymi, nad krokwiami, w garderobach itd.), którymi wtłaczane jest powietrze z zewnątrz i wyprowadzane też na zewnątrz. Mamy w garażu zamontowane urządzenie - centralę wentylacyjną, która jakoś te powietrze wtłacza i wyciąga z budynku. Niezbyt to może fachowy opis, ale na razie to dla mnie bardzo abstrakcyjny temat. Zobaczymy jak to będzie w praktyce. Dzięki temu na naszym dachu jest tylko jeden komin.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu pięknie wytłumaczyłaś, co to takiego wentylacja mechaniczna. Właśnie dzisiaj wiercili mi otworki ;) pod takie cudo. Nie za bardzo się na tym znam, to raczej domena mojego męża, ale jedno jest pewne, to co zaproponował architekt Archipelagu nie będzie właściwie wentylowało Klementynki.

Arkadius, wokół Wrocławia jest kilka Klementynek ( w tym i moja) , wystarczy trochę poszukać. Jeśli chodzi o cenę stanu surowego zamkniętego, to nikt z nas nie poda ci realnych na dzień dzisiejszy kosztów, najprościej udaj się do hurtowni, poproś o wycenę wszystkich materiałów (dodaj do tego ze 25%) dopytaj co z transportem (czy wliczony w cenę, bo bywa różnie), dodaj do tego koszty robocizny (u nas było 45+15) i wtedy pojawi Ci się rząd kwoty, co nie oznacza ostatecznej ceny ;) No bo zawsze coś może jeszcze się zmienić- ceny, koncepcje, ekipy budujące...

Gorąco pozdrawiam, Gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goha dziękuję za uznanie. Pewnie ekspert by się uśmiał.

Monika wracając jeszcze do twojego pytania o wielkość domu - to odpowiadam, że ten dom jest naprawdę duży. Ja myślę, że jak na 3 osobową rodzinę (tak jak moja) to nawet za duży. My na dole z tych dwóch pokoi zrobiliśmy jedną dużą sypialnię z garderobą, bo tych pokoi jest aż nadmiar. Na górze mamy 3 pokoje ( 2 z garderobami) + sypialnia.

Ciekawa jestem jak wy rozplanowaliście górę. Podzielcie się pomysłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuję za opisy co do wentylacji. Bardzo się przydadzą. Nie ma to jak rady z pierwszej ręki. Dziś powstawał u nas tzw. stan zero. Niestety nie byłam na działce, nie zrobiłam zdjęć. Jutro to nadrobię. Mąż dziś był i nasz budowlaniec stwierdził, że: " żona całkiem, całkiem chałupkę wybrała". Co do cen materiałów to wszystko trzeba ugadywać. U nas jest tak, że nasz (już go tak nazywam) bugowlaniec sam to załatwia, zamawia. Lata w tym, to ma swoje miejsca. Nie będę tego tłumaczyć, ale jest zdziebko taniej niz my byśmy to robili. O i raczej jesteśmy z mężem nało czasowi. To dla nas jest tak wygodniej. A co planuję na górze? Mamy podnieść całe poddasze na 2 bloczki, by było wyższe (rada budowlańca). Czy dobra? Czy ktoś z Was tak robił??? Na poddaszu u nas nie będzie typowych pomieszczeń mieszkalnych. Będzie zagospodarowane, ale na takie tam inne sekretne pomieszczonka. Nie dla gości!!! :wink: Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź!!!

Goha :D jeślibyś była tak miła i napisała mi gdzie sa te klementynki to bym był bardzo wdzięczny. (nie musisz podawać swojej, chociaż rejony). Wrocław i okolice to olbrzymi teren a ja nie mam za wiele czasu na poszukiwania.

Monika i Daniel :lol: pomysł z podniesieniem dachu jest dobry (też tak zamierzam zrobić), musicie tylko dobrze policzyc jaką wysokośc uzyskacie ponieważ zbyt wysoka ściana wygląda jeszcze gorzej niz ta w oryginalnym projekcie (podp. ilość bloczków + wieniec + elem. dachu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stan zero zrobiony. W poniedziałek będzie wypełniany żółtym piaskiem. Też jest wyższy niż w projekcie ( na 2 bloczki). Tak zdecydował budowlaniec. Ze względu na teren naszej działki. Wiem tu teraz powinny być zdjęcia. Mam je tylko muszę zgrać. Tylko nie wiem czy ktoś chce je oglądć? Sprawa wentylacji powoli się rozwiązuje. Powiem tak: budowlaniec, który to wszystko dogląda postawił już 2 Klementynki. Więc zna chałupkę i doradza tak by było dobrze. Wentylacja w kuchni, małym WC i łazience zaplanowana. Więc myślę, że będzie dobrze. Na poddasze w planach są drewniane schody, więc ścianki działowej nie będzie. Zyskamy na tym więcej przestrzeni w korytarzu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...