Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Gerionowy - komentarze


Gerion

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 472
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sądząc po Twoim wpisie roboty po Świętach ruszyły. Co do ocieplenia stropu przy strychu to też rozważamy podobne rozwiązanie tj. styropian i na to cienka wylewka. To rozwiązanie z wełną - tak twierdzi nasz kierbud -doprowadza do tego że ogrzewasz jeszcze strych, który nie ma być użytkowany. Rozważamy jeszcze jedno rozwiązanie - keramzyt (te granuylki) i na to wylewka. Może to być o tyle interesujące, że 1 m3 kosztuje około 80 złociszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło z kopyta, ze hej! :wink:

Tak na moja logikę (babsko - blondynska :wink: ) jeśli strych ma być nieużytkowy to bez snesu ocieplac go wełna. Sytopian pod wylewka w zupelnosci wystarczy. Z tym, że 15 cm moze byc za malo - ale jak wiesz ja cieplolubna na punkcie ocieplen mam hopla :)

Co do 1 firmy od wykonczenia to ja akurat uwazam, ze to lepeszy pomys niz rozni fachmani, z ktorymi roznie bywa. a taj jedna firma - zna twoja lub zonki :wink: ) wizje i jest w calosci odpowiedzialna za efekt koncuwy - i musi robic tak, zeby bylo dobrze :)

 

A po namiery na sasiada od drzwi moze sie kiedys odezwe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciornastek, myślałem o kermzycie, ale trzeba by go wysypać tak z 30 cm, a to mi "trochę" zmniejszyłoby strych. Więc zostaję przy styropku.

 

Kierownik stwierdził, że minimum to 15 cm FS 20 i tyle dam. Strop teriva też troszkę odizoluje (pustka powietrzna między pustakami), a sufity będę robił na części z płyt gipkartonowych (mam sufit na 2,90 będę obniżał żeby puścić w przestrzeni między stropem a sufitem podwieszanym kanały spiro z rozprowadzeniem DGP). Tak więc myślę, że jakaś izolacja będzie.

 

Na strychu więc styropian (10+5cm) i na to wylewka 6 cm albo z siatką, albo z włóknami.

 

Jeszcze tylko szukam gdzieś okazyjnego styropianu FS20, na posadzki kupowałem po 140/m3 a na dziś poszedł o 10 zł w górę. Może w jakichś lirojach mają promocje?

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam o Twoich rozterkach z bramą wjazdową... W którym miejscu planujesz furtkę? Na wprost drzwi wejściowych do domu? Może lepiej i ciekawiej byłoby odsunąć furtkę bliżej bocznej granicy działki i zrobić ją na wysokości np okna kuchennego lub jeszcze dalej, tak aby brama po otwarciu nie nachodziła na nią? Fajne jest takie wejście do domu po łuczku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga z sąsiada jestem b.zadowolony, dziś skończył skubaniec o 19.00 a miał 16 rocznicę ślubu.... Tak były chłopy wymęczone wieczorem, że jego żona pożytku dziś nie zazna ;-) No chyba, że się mylę.

 

A zadowolony jestem bo: sam pojechał do betoniarni i wytargował o 5zł na metrze taniej. Poradził sobie z wyprowadzeniem wody (załatwił klucz do zaworu głównego, odciał wodę, odciąl licznik ;-) przedłużył wąż i przygotował na fertigh). Nic się nie zmarnowało. Część wykorzystal w swojej chacie i odliczył mi ten materiał od swojego wynagrodzenia...

Pierwszy raz nie musiałem za wszystkim latać.

 

Byłem kurde pod wrażeniem.

 

Żuczku, chyba nie będę przesuwał furtki wejściowej. Musze to wyrysować.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga z sąsiada jestem b.zadowolony, dziś skończył skubaniec o 19.00 a miał 16 rocznicę ślubu.... Tak były chłopy wymęczone wieczorem, że jego żona pożytku dziś nie zazna ;-) No chyba, że się mylę.

 

A zadowolony jestem bo: sam pojechał do betoniarni i wytargował o 5zł na metrze taniej. Poradził sobie z wyprowadzeniem wody (załatwił klucz do zaworu głównego, odciał wodę, odciąl licznik ;-) przedłużył wąż i przygotował na fertigh). Nic się nie zmarnowało. Część wykorzystal w swojej chacie i odliczył mi ten materiał od swojego wynagrodzenia...

Pierwszy raz nie musiałem za wszystkim latać.

 

Byłem kurde pod wrażeniem.

 

Żuczku, chyba nie będę przesuwał furtki wejściowej. Musze to wyrysować.

 

pozdrawiam

Gerion

 

Taki spec to niezastąpiony :p :p

Masz szczęscie 8) 8)

Choc na miejscy żony to pewnie bym sie wściekła niekiepsko :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, żonę ma fajną ;-)

Ale w piątek padl jak nieżywy (nie dziwię się). Wczoraj za to trochę pogadaliśmy na budowie, bo stawiał sobie ścianki działowe. Przy okazji dogadaliśmy,że wspólnie kupimy drzwi wejściowe (3 szt.) więc dostanie większy rabat, no i zrobi mi montaż.

Po południu przygnała jego żona i wyciągnęła go na zakupu ;-) Miał bardzo nieszczęśliwą minę ;-)

 

No ale zapowiedział, że już nie dlugo zagoni całe towarzystwo (żonę i syna) do pomocy na działce....

 

A o drzwiach więcej napisze wieczorkiem w dzienniku.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, łeb mnie boli, stare katalogi drzwi kurna rozdają, człowiek się napali, wybierze, a potem szlag cholera bęc i dupa.

Nie ma taki drzwi...

Nie ma...

Skończyli produkować.

 

To po kiego licha dystrybutor co się w radiu chwali że największy w Polsce wybór drzwi, robi człowieka w bambuko?! I stare katalogi rozdaje? No Progress na św Michała, żeby nie było, że nie mówię.

 

Normalnie dajcie mi laskę dynamitu, albo pół litra. :evil: :evil: :evil:

 

edit:

Ech a wspaniały bot zmienia mi D_U_P_A na pupa...NO jakże to tak? Nas? Boahterów? Prądem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerion a ja z zapytaniem jak wygladaja kominy na zaprawie Qiuk MIx, czy nie ma wykwitow, na czym oparleś klinkier na kominie systemowym schidla, ja tez takie bede miala a murarz ma watpliwości ,że sie nie bedzie klinkier trzymać??

 

No to już odpowiadam.

Kominy na QuickMixie po zimie wyglądają genialnie. Tak, jakby były wczoraj zrobione. Od października do dziś nie ma śladu wypłowienia, czy przebarwienia. Wykwitów zero, ale to wynika ze sposobu fugowania. Jak obserwowałem majstrow, to zaprawa była prawie sucha (!), wody zarobowej dolewali co kot napłakał.

Na czym opierałem klinikier? Jako, że mam parterówkę ze strychem, to mogłem sobie pozwolić na obudowanie komina Shciedla wokół zwykłym siporeksem 12 cm. Siporeks oparty jest na stropie (teriva), a jego ostatnia warstwa (tuż pod krokwiami) wykończona cegłą pelną. Dalej już murowali z klinkieru ponad krokwie. Z cegły szczelinówki, a ostatnie 5 warstw z pełnej klinkierowej.

Wkłady schiedla mam oczywiście w pustakach ceramicznych Schiedl. Siporeks i klinkier jest murowany na zewnątrz pustaków ceramicznych (a nie wkładu). Stąd klinkier nie musi się czegokolwiek trzymać (pewnie Twoi murarze mieli na myśli obmurować same wkłady ceramiczne klinkierem, żeby zaoszczędzić...sądze, że nie warto dla tych 5-6 pustaków kombinować).

 

Podam Ci koszt moich kominów

Komin Rondo (fi20) i Rondo PLus(fi16) oba po 7 m wysokości, wraz z kanałami wentylacyjnymi (4 kanały po 7m) to koszt - 4878,56 brutto

Siporeks i wełna mineralna - 103,20 brutto

Klinkier 620 szt (Penter, niemiecki) + 20 worków QuickMix - 1669,20 brutto, transport 250 zł.

Łącznie material: 6900,96 (dwa kominy systemowe po 7m)

Robocizna: kominy 1000 zł, klinier 1200 zł

 

Materiał i robocizna: 9100,96 brutto.

 

 

Inne rozwiązanie dla kominów Schiedla i poddasza użytkowego, to:

- zrobić szalunek tracony wokół komina (poniżej krokwi)

- zalać zaszalowaną płytę (ze zbrojeniem) betonem

- a potem murować warstwy klinkieru na tej płycie

 

Zaoszczędzasz przestrzeń mieszkalną, gdyż nie obmurowujesz pustaków kominowych.

 

 

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze okna juz macie wybrane. Teraz mnie ciekawosc bedzie meczyc co to za tajemnica, co ta Twoja zonka wybrala...,ale poczekam do tych zdjec...

Gerion, mi tez w sklepie sie bardzo podobalo to zestawienie z parapetem zloty dab i oknem zloty dab...

Niestety u nas w srodku bedzie kolor bialy (koszty) i dlatego parapety tez inne..., ale nie powiem, ta kombinacja o ktorej piszesz mi sie podobala, tym bardziej, ze tak to przypomina drewno, ze musialam zapytac co to jest. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...