Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 506
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chetnie skorzystamy z wizji lokalnej w nowym roku dzieki. A czy do pokrycia dachu z12 blachodachowka to dobry pomysl, poddasze ma byc zagospodarowane i zastanawiam sie czy nie bedzie latem zbyt goraco.

Po za tym stanelismy przed dylematem czy zostac przy z12 czy podniesc sciane kolankowa ale wtedy mozemy sie nie zalapac na : dom dla mlodych a wiadomo kazdy grosz sie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To i ja się pochwalę :)

Budowa naszego Z12 ruszyła 30.09.2013r

03.12.2013r SSO

21.12.2013r SSZ

 

 

franco103 zapraszamy do Wrześcia obejrzeć naszą wersje Z12.

A wszystkim na kanale wszystkiego najlepszego w nowym roku życzę

dom na for.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie z zona wybralismy projekt domku z12 nasza rodzinka to 2+2 i raczej sie to nie zmieni bardzo. Prosze oodeslanie kosztorysu na [email protected]. mam jeszcze pytanie co myslicie o przezuceniu schodow w miejsce pg a samo pgrzeniesc na prawo od wejscia. Czy buduje sie ktos w okolicy bielska bo chetnie obejzelibysmy domek w realu

 

Witam

W razie czego zapraszam do Rudy Śląskiej. My mamy Z12 z podniesioną ścianką o jeden pustak.

Zdjęcia z budowy http://imageshack.com/user/roman_d .

 

Co do schodów to ja teraz bym zrobił coś takiego:

schody w miejsce łazienki, łazienka w miejsce pokoju. A ten mały pokój gościnny powiększyć.

A u góry tak jest jest u mnie 2 pokoje, łazienka i duża sypialnia z garderobą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrobiliśmy podobnie

Schody w miejsce łazienki, łazienkę w miejsce kotłowni, kotłownie zrobiliśmy wraz z garażem w budynku(35m2) który był już na działce.

Na górze 2 sypialnie(większa będzie z garderobą), i łazienkę.

Dorzucam szkice jak to u nas wygląda.

aaa1.jpgaaa2.jpg

aaa1.jpg

aaa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrobiliśmy podobnie

Schody w miejsce łazienki, łazienkę w miejsce kotłowni, kotłownie zrobiliśmy wraz z garażem w budynku(35m2) który był już na działce.

Na górze 2 sypialnie(większa będzie z garderobą), i łazienkę.

Dorzucam szkice jak to u nas wygląda.

[ATTACH=CONFIG]233596[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233597[/ATTACH]

Podoba mi sie twoje rozwiazanie z tym ze my chyba i tak zostawilibysmy ta scianke odzielajaca schody od salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zrobiliśmy podobnie

Schody w miejsce łazienki, łazienkę w miejsce kotłowni, kotłownie zrobiliśmy wraz z garażem w budynku(35m2) który był już na działce.

Na górze 2 sypialnie(większa będzie z garderobą), i łazienkę.

Dorzucam szkice jak to u nas wygląda.

[ATTACH=CONFIG]233596[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]233597[/ATTACH]

 

A jaki metraz maja pokoje na gorze przy tej opcji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa sypialnia ma 28m2 mierzone po podłodze + 5m2 wnęka na garderobę.

Mniejsza ma 21m2 po podłodze. Gdy wykończymy poddasze poznamy ich wymiary w pełnej wysokości i ze skosami.

Łazienka 7,9m2, a korytarz 5m2.

Nam wykonawca proponował zmienić strop na terive plus i wtedy słupa nie ma, ale nam on nie przeszkadza(jak na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich - Ania i Wojtek

Taki chcemy właśnie wybudować. Ponieważ jesteśmy tylko we dwójkę to będzie nieduży więc i niedrogi dlatego mogę poszaleć z ociepleniami czy wręcz ciepłymi technologiami. Będzie to trochę przerobiony projekt http://extradom.pl/projekt-domu-z12-WAE1009 w technologii termomur 45cm na płycie podłogowej z ociepleniem 25cm XPS. + opaska 1m XPS. Więźba ze stropem z gotowy elementów , strop ocieplony pewnie wełną skalną 40cm , jak nie da się przy wełnie uzyskać odpowiedniej szczelności to pianka PIR – 5 cm + uzupełnienie wełną. Ogrzewanie podłogowe elektryczne + klimatyzator z funkcja grzania CWU. Może za rok wymyślą coś jeszcze lepszego. WM z reku lub z GGWC . Okna trzy lub cztero szybowe , jest ich mało więc mogą być lepsze ( tylko nie wiem czy to jest ekonomicznie uzasadnione przy małym domku i małej ich powierzchni . Te nie otwierane , być może w Xps-ie , jak koledzy którzy tak mają podzielą się wiedzą. Mam kolegę który produkuje okna to pewnie mi takie zrobi. Od północnej strony tam gdzie jest wejście nie będzie ich wcale, natomiast w sypialniach będą od zachodu w kuchni od wschodu. W salonie duże okno do podłogi połaciowe+ Balkonowe jako wyjście na taras. Rolety zewnętrzne. Poddasze nieocieplone, nieużytkowe. Domek będzie na wsi 30 km na północ od Wrocławia. Wokół lasy sosnowe – Właściwie to dom będzie prawie w lesie bo od północnej strony na granicy działki jest już las. Działka 13arów prostokąt. Poziom wód gruntowych wysoki

Dlaczego tak?

1. Myślę że w przy tych technologiach najmniej można zepsuć i część zrobić samemu

2. Że będzie bezproblemowa obsługa przez wiele lat

3. Bo teraz mieszkamy w wielkim poniemieckim domu w górach z wielkim ogrodem i podoba nam się wszystko co małe

4. Bo od 15-tu lat mamy kominek i nigdy więcej.

5. Bo mamy kota więc myszy w styropianie się nie boimy

6. Bo ma nam służyć ze 20 lat i tak już chyba wtedy będzie jak dziś domy z lat 80-tych

Czego nie winem ?

1. czy kable w płycie i II taryfa czy maty pod podłogami i I-sza (kwestia nasłonecznionych pomieszczeń) na pewno są tacy co mają już doświadczenie w tej dziedzinie.

2. Jak uzyskać paroszczelność ściany styropianowej

3. Jak umieścić izolację stropu poniżej górnej krawędzi ścian zewnętrznych w celu uniknięcia mostka termicznego i czy opłaca się kombinować w tym kierunku.

4. Gdzie jest rozsądna granica z montowaniem najnowszych technologii przy małym dobrze ocieplonym domku. Jak się o nich czyta to wszystko jest super hiper , tylko co jest niezbędne dla uzyskania komfortu i w miarę jak największej bezobsługowości?

Mam kilka pomysłów ale to teoria i pewnie padną w zderzeniu z fizyką i wyliczeniami.

Tak na marginesie czy ktoś ma namiary na biura projektowe w okolicy Oleśnicy – Trzebnicy którym można by zlecić adaptację projektu , projekt płyty i załatwienie wszystkich formalności związanych z pozwoleniem na budowę?

Jeszcze parę rzeczy pewnie wyjdzie w czasie budowy ale te wydaje mi się są ważne w fazie projektowania.

Będę wdzięczny za uwagi i rady.

Znalazłem jeszcze taką firmę – parametry ścian super , ale chyba jeszcze nikt nie wybudował w tej technologii.

http://www.ecopasshouse.pl/ecolit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za moderatora.

 

Wojtek i Ania... juz po drugim zdaniu miałem pisać, że pomyliliście wątek. To ma byc tani mały dom. Ja zamknąłem sie w 230tys., a Ciebie ile maja te wygibasy kosztować? Nie neguje tego, jak was stać to prosze ale tu chyba nie o takie budowanie chodzi!;)

 

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...