Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki za podpowiedź, dziennik już założyłam ale .. nie wiem co mam zrobić by się wyświetlał dziennik na czerwono pod moim postem???

 

Jak się zalogujesz na forum to wchodzisz w swój profil (lewy górny róg) i tam masz mniej więcej pośrodku pozycje "Podpis". Tam w okienko wpisujesz:

link do dziennika[/color]] tytuł, jaki ma się wyświetlać

 

Możesz takich pozycji wpisać kilka - np. dziennik i komentarze, lub link do dowolnej strony internetowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich Kryształowiczów :D :D :D

Jesteśmy z Inowrocławia w kuj-pom. Budujemy Kryształka od połowy sierpnia. Teraz robimy dach i kończą się murować ścianki działowe u góry.

Oczywiście jak większość trochę pozmienialiśmy. Główne zmiany to na parterze inne rozplanowanie kotłowni i łazienki, a na piętrze robimy trzy, a nie cztery pokoje. Dzięki temu forum dowiedziałam się, że warto powiększyć otwór na schody w stropie i tak też zrobiliśmy. Reszta zmnia to mała korekta.

Bardzo się cieszę, że Was znalazłam, bo dzięki Wam dużo mogłam zobaczyć zanim u mnie powstało. Bardzo dużo mądrych i życiowych podpowiedz, z których ciągle korzystam.

Na pewno mogę się pochwalić świetną ekipą murarzy i dekarzy. Naprawdę jak na razie nie mogę narzekać. Jakby ktoś potrzebował to mogę szczerze polecić.

Pozdrawiam Was gorąco i życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości w dążeniu do kryształowego celu.

Jola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kryształowicze .Jak miło,że pojawiają się następni.Podglądam Was codziennie-jednak uzależniłam się od Forum-i kibicuję wszystkim.

My mieszkamy już ponad pół roku :o ,i jeszcze dużo mamy do zrobienia.Sprzątania też jest więcej...dużo więcej,ale daję spoko.

Ostatnio stwierdziłam,że nie chciałabym już wrócić do bloku :D .

Pozdrawiam wszystkich kryształowiczów.Piszcie więcej i częściej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kryształowicze .Jak miło,że pojawiają się następni.Podglądam Was codziennie-jednak uzależniłam się od Forum-i kibicuję wszystkim.

My mieszkamy już ponad pół roku :o ,i jeszcze dużo mamy do zrobienia.Sprzątania też jest więcej...dużo więcej,ale daję spoko.

Ostatnio stwierdziłam,że nie chciałabym już wrócić do bloku :D .

Pozdrawiam wszystkich kryształowiczów.Piszcie więcej i częściej :D .

 

Witaj z powrotem Basiu :D

 

Rozumiem, że fajnie się mieszka w Krystzale?

 

To może nam przy urzadząniu pomożesz.... :roll: Pokażesz jakieś wnętrza?

 

Np. jak masz zagospodarowaną tę wielką ścianę wzduż schodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę wielką ścianę schodową zrobiłam w tynku ozdobnym,malnęłam to werniksem metalicznym wymieszanym z lakierem wodnym do drewna i jest.Można to przemyć np ścierką na miotle.Mam nadzieję,że na kilka lat będzie to dobre,potem się zobaczy.Ta klatka schodowa to nieporozumienie wg.mnie.Przy moich schodach nie wiem jak zrobić np rusztowanie, zeby to malować :-? .Ściana była robiona przed montażem schodów.Nie obiecuję,że wstawię zdjęcia bo dla mnie to trochę skomplikowane-sory :cry: Ale spróbuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu1112 proszę spróbuj z tymi zdjęciami. Tak bardzo jestem ciekawa wyglądu twojego domku. Wszyscy tak zachwalają a ja nic nie widzę.

Drodzy kryształowicze. Potrzebuję pomocy. Kończę teraz dach mojego Kryształka, niedługo będą okna, i chciałabym zająć się dalej wnętrzem. Na razie staram się robić wszystko z oszczędności, i nie ukrywam, że te maleją w strasznym tempie :( . Dlatego potrzebuję danych do wyliczenia kasy potrzebnej na materiały. Ekipa jest super, tynki robią za 24zł z ich materiałem, ale nie mam pojęcia ile muszę mieć kasy na ocieplenie i zabudowę poddasza, na ogrzewanie podłogowe na całym dole plus łazienka u góry. Jeśli możecie to pomóżcie podając ilość np. wełny na poddasze, materiałów na ocieplenie i elewację z zewnątrz.

Wiem, że dużo jak na jeden raz, ale czas goni.

Będę miała ogrzewanie na gaz. Jaki piec polecacie? Czy warto inwestować w kominek z płaszczem wodnym?

Na teraz tyle, żeby Was nie zamęczać.

Kto może niech mi pomoże :lol: .

Pozdrawiam gorąco :D

mikjola1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikjola1 - ja niestety nie pomogę, bo my mamy zmienione wymiary budynku, więc nasze ilości nic by Ci nie dały; piec też mamy nie gazowy, a kominek bez płaszcza a rozporadzeniem gorącego powietrza na poddasze.

 

Basiu1112 - faktycznie ciężko cokolwiek na tej ścianie robić i ciężko ustawiać rusztowanie, ale jakoś u nas poszło mimo betonowych schodów.

A masz już elewację? Jaką? Robiliście opaski wokół okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości materiałów-nie wiem jakie były.Podłogówki mamy tylko w kuchni,łazienkach i wiatrołapie.Wełnę i płyty gipsowe kupowaliśmy na raty w miarę postępu prac-robiliśmy to sami.Gazu nie mamy-też nie pomogę :( Kominek z płaszczem przy ogrzewaniu gazowym wg.mnie ma sens,ale decyzję przedyskutujcie z jakimś instalatorem.

Elewację mamy zrobioną.Opasek nie robiliśmy,bo podobno zbiera się na tym gzymsiku kurz,który pod wpływem mocnego deszczu spływa i robią się zacieki :-? .Odpuściłam,chociaż bardzo mi się podobają.

Opaska dolna czeka na lepsze kasowo czasy-jeszcze nie wiem,ale chyba będzie klinkier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzi Wam dziękuję za próbę pomocy. W całym forum znalazłam na ten temat kilka rzeczy ale nie wszystko. Będę musiała bardziej przysiąść i poobliczać. Może mi się uda, choć to wątpliwe.

Basiu1112 o jakich opaskach mówisz? Czy chodzi o te zdobienia na około okien i dolną? Też mi się podobają, ale marzę o jaśniutkim tynku i jak mam mieć jakieś zacieki to trochę bez sensu.

Powiedzcie mi jaki tynk zewnętrzny polecacie? Podoba mi się wzór kornika, ale tych tynków jest tyle...

Czy może mi ktoś z Was powiedzieć ile wyniosła Was instalacja elektryczna i cała hydraulika, oczywiście z materiałem?

Ostatnio spotkałam się z facetem, który ma u nas kłaść hydraulikę. Powiedział, że koszt takiej instalacji, razem z piecem, kominkiem, i całą resztą to około 40000 :( . Czy to prawda? :cry: Trochę mnie to przeraziło :o . I jeszcze jedno. Ile mniej więcej czasu trwało u Was położenie całej elektryki?

Pozdrowionka

mikjola1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...