Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Pod Modrzewiem - KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 427
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gratulacje postępów - fotki mile widziane. :D

 

Ps. co do mordowania kretów - nie piszcie o tym głośno - bo można trafi na jakichś zakreconych ekologów, a krety pod ochroną. :wink:

 

Zginął tylko jeden i to naprawdę przypadkiem :cry: . Drugi bardzo ekologicznie został odtransportowany w inną część pola - może nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy i podziwiamy. A ja podziwiam nie tylko śliczny domek ale i Twoje zdolności w tworzeniu strony. Ja nie potrafię nawet wstawić linka do komentarzy.

 

Nauka zajęła mi prawie miesiąc czasu, ale było warto.

Wstawianie linka nie jest trudne: jak będziesz pisać jakiś post najedź sobie myszką (bez klikania) na przycisk URL. Pod słowem kolor pojawia się instrukcja jak ma wyglądać adres. Wcześniej jak będziesz na swojej stronie z komentarzami, to skopiuj z górnego paska adres (zaczynający się od "http://....") do bufora za pomocą Ctrl+C - będziesz go miała w pamięci podręcznej. A wtedy możesz go wstawić we wpisywanej wiadomości (ewentualnie podpisie w swoim profilu) za pomocą polecenia, które podpowiedział ci klawisz URL, czyli piszesz:

"", nadajesz tytuł, który będzie widoczny jako link np. "Moje komentarze", i kończysz za pomocą . Gotowe.

 

Mam nadzieję, że pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

Wszystkiego naj dla synka w dniu urodzin :D :D :D

Słodziutki jest ten Wasz synek. Rozbroiło mnie zdjęcie Filipka z taczką :D

Pomocnik, aż miło popatrzeć.

Powodzonka w budowaniu i walce z chwastami.

Ps Miło ogląda się Wasze zdjęcia :D

 

Dziękuję w imieniu Filipka, który właśnie zasnął po kolejnym "pracowitym dniu". Po każdej wizycie na budowie można usłyszeć: "Jestem zmęczony. Dużo się dzisiaj napracowałem" :lol: W takich chwilach jest po prostu rozbrajający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się Wasze dzieło- domek podoba!!! :lol: :lol:

Zazdroszczę etapu budowy...U nas dopiero początek, środek początku...

A ja już chciałabym po pokojach" chadzać" :lol: :lol:

 

Jak już zaczęliście to teraz na pewno pójdzie już z górki.

PS. Czy my na pewno nie mamy tego samego ojca? Twój tata to wypisz-wymaluj mój "tatuś - złota rączka" ("Po co kupować? Przecież można kupić kawałek kątownika, parę elektrod, spawarka jest i można zrobić to samo." - Nie ważne, że trzy razy droższe, pięć razy cięższe i cztery razy dłużej :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ojca możemy zrobić DNA..... Cosik na mjego to wygląda.....

A co do budowy.... :p :p :p Fajnie macie na tym etapie!!! Ja jutro, pojutrze ławy będę oglądać :) :) A co do zboczenia budowlanego mężusia to u nas już dawna reakcje podobne zaobserwowałam...Jak już uda Ci się zasnąć to budowa, ewentualne postępy, dalsze decyzje się śnią... :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

a my buduemy dom pod modrzewiem 2 zdjęcia w stopce.Przeglądałam Waszą więźbe i chyba też tak macie jak my że przez środek przechodzą płatwie które będą widoczne ?

 

Tak, będą widoczne - takie widoczne drewno ma swój urok. Ewentualnie można je jeszcze zabudować - jeszcze nie zdecydowaliśmy do końca.

 

Bardzo podoba mi się u was to wejście pod sam czubek dachu. My też zrobimy takie schodki (chociaż w projekcie oryginalnie ich nie ma). Przydadzą się, bo część instalacji będzie przeprowadzona górą, więc będziemy mieć ułatwiony dostęp.

 

Widzę, że wy już jesteście na finiszu waszych prac :wink: Super, już się nie mogę doczekać, jak my będziemy mieli taki etap prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

a my buduemy dom pod modrzewiem 2 zdjęcia w stopce.Przeglądałam Waszą więźbe i chyba też tak macie jak my że przez środek przechodzą płatwie które będą widoczne ?

 

Mam jeszcze jedno pytanie: czy te dwie najdłuższe belki przez całą długość dachu (płatwy) mieliście w jednym kawałku, czy też może łączone? U nas są łączone (bo na długie musielibyśmy długo czekać), a teraz kierownik budowy (pomimo tego, że wcześniej to zaakceptował) czepnął się, że trzeba łączenia dodatkowo wzmocnić. Czemu wcześniej tego nie powiedział :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas płatwie były cięte moze nie zrobili tego estetycznie ale kierownik budowy nie miał uwag do technicznej strony łączenia i układania więźby.Słupy zgodnie z projektem mamy w ścianach chociaż stanowią one problem do obróbki.Połapalismy sie za późno żeby zrobić tak ścianę aby słup wystawał tylko w jednym pokoju, a nie kawałek w jednym a kawałek w drugim.Na Waszym miejscu wysłałabym zapytanie do projektanta do archetonu czy mozna zrobić taka zmianę .Ja do nich pisałam i dostałam bardzo szybko maila z odp. wklejam wam pare zdjęć z łaczenia mojej więźby i słupów.

http://foto.onet.pl/upload/32/32/_506154_n.jpg

 

 

 

 

 

http://foto.onet.pl/upload/49/58/_506155_n.jpg

 

 

 

 

 

 

http://foto.onet.pl/upload/41/25/_506156_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym drugim zdjęciu to jest płatew nad klatką schodową.Cieńcie bez głowy zamiast zrobić kawałek dalej to zrobili na widocznym miejscu ale i tak będziemy to obijać deskami.Ja tez przeżywałam stresów co niemiara czy to jest dobrze i nawet zawołałam znajomą inspektorkę nadzoru zeby sprawdziła te łączenia powiedziła ze wszystko jest ok. Trudno mi coś wam więcej poradzic bo my zaczynaliśmy budowę kompletnie zieloni i polegamy na opiniach doświadczonych budowlańców przynamnie tak nam sie wydaje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym drugim zdjęciu to jest płatew nad klatką schodową.Cieńcie bez głowy zamiast zrobić kawałek dalej to zrobili na widocznym miejscu ale i tak będziemy to obijać deskami.Ja tez przeżywałam stresów co niemiara czy to jest dobrze i nawet zawołałam znajomą inspektorkę nadzoru zeby sprawdziła te łączenia powiedziła ze wszystko jest ok. Trudno mi coś wam więcej poradzic bo my zaczynaliśmy budowę kompletnie zieloni i polegamy na opiniach doświadczonych budowlańców przynamnie tak nam sie wydaje.

Pozdrawiam

 

No to kamień spadł nam z serca. Jesteśmy bardzo wdzięczni za te zdjęcia :) .

Będziemy w takim razie mieli jeden argument więcej do dyskusji - jeżeli wg jednych specjalistów jest OK, to ci następni niech nie wydziwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...