Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Witam!

Przejrzalam kilkaset o ile nie ponad tysiac projektow, wielu wielu pracowni i dokladnie na te co ty zwrocilam szczegolna uwage.

Dla mnie istotne bylo by glowna sypialania miala prywatna lazienke, by wygospodarowac pomieszczenie na pokoj rekreacyjny, by na parterze nie bylo zadnej sypialni, by na gorze byly 3......

Tym sie kierowalismy glownie, przede wszystkim wygoda...... ale wiadomo, ze wyglad domu rozniez jest bardzo istotny... :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My z żoną przeglądaliśmy setki projektów, na początku byliśmy laikami czyli typowymi wzrokowcami którzy zwracają uwgę tylko na estetykę. Po lekturze muratora oraz forum stwierdzieliśmy że nie jest to najważniejsze. Zaczeliśmy zwracać uwagę na praktykę rozwiązań. Z budową chcemy ruszyć na wiosnę 2007 wstępnie wybraliśmy ten projekt:

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/twist/default.asp?id=375

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Karminę i nie zamieniłbym jej na inny temat, chałupa jak się patrzy (czy z lewa czy z prawa :D) i sąsiedzi i znajomi też mówią że fajnista jest, więc chyba tak jest faktycznie. Sąsiad z naprzeciwka postawił jakiś tam dworkowaty i wcale nie rzucił mnie na kolana. Pozdrawiam wszystkich Karminowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Karminę i nie zamieniłbym jej na inny temat, chałupa jak się patrzy (czy z lewa czy z prawa :D) i sąsiedzi i znajomi też mówią że fajnista jest, więc chyba tak jest faktycznie. Sąsiad z naprzeciwka postawił jakiś tam dworkowaty i wcale nie rzucił mnie na kolana. Pozdrawiam wszystkich Karminowiczów.

 

witam Ja tez bym wybral KARMINE ale ostrzegam ze przy wyborze kierowalem sie tylko wygladem. Jezeli mozna to pozowole sobie zauwazyc ze to nie chałpa a raczej chałpeczka , jak bym mial juz 40-tke conajmniej to wlasnie cos takiego bym postawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne rozmieszczenie w środku ma Bachus i w macierzankach, w karminie z kuchni oglądasz salon w wg. mnie to minus i te schody :o , w moim projekcie były podobne i je zmieniam... W końcu będzie indywidualny, mix w porzeczkach, pod orzechem (to wnętrza), natomiast na zewnatrz podobny do "w tymianku" wszystkie z archon :p :p :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?id=166&opcja=opis&nazwa_projektu=ELF

 

Przekleje teraz mój opis z innego forum:

 

 

Ogólnie zmian dużo nie będzie w wyglądzie zewnętrznym, kolorystyka zachowana.

W środku likwiduje kominek w salonie (bo nie znoszę) kilka ścianek działowych

ulegnie przesunięciu (wiatrołap i garderoba przy wejściu się zmniejszą, bo

chcę mieć większą łazienkę na parterze, żeby zmieścił się brodzik i pralka).

Na poddaszu ...hmmm tu nie wiem co zrobić, chyba zlikwiduje jeden wykusz od

strony łazienki i obie łazienki połączę w jedną (zmniejszając trochę

powierzchnie, gdyż chce powiększyć pokój (9m2 - to trochę klita).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnatrz - dla mnie extra - taki inny mniej "typowy"

 

Wnetrza -

parter - uwag negatywnych - zero - moim zdaniem dobrze rozplanowany

Co do kuchni - wydaje mi sie ze 8,6 m2 takie malenkie nie jest o ile ustawne (a na takie tu wyglada)

Nie ma spizarni (nie wnikam czy to blad czy nie)

Tak jak w innym projekcie z ING - zwracam uwage na narozne okno ! Jest drogie (plus prawdopod. trzeba dawac wieksze zbrojenie w scine) A calkiem fajnym wyjsciem jest opcja dwoch okien w rogach tych prostopadlych do siebie scian (czyli okno - kawalek sciany w rogu - i znow okno juz w drugiej scianie) Wiec moze warto to przemyslec :)

 

Poddasze - ta sypialnia 9 m2 - to jest prawdopodobnie liczenie pow bez skosow ! Porownaj sobie z kuchnia na parterze - czy salonem - Kuchnia wyraznie miejsza od pok 3 na gorze a tez ma prawie 9m2, to samo z sypialnia nr 2 i 4 - sa w rzucie wielkosci salonu (26m2) a podaja ze ma zaledwie 13 i 18 m2

Tak wiec w3 rzeczywistosci te pokoje sa wieksze - rowniez wizualnie (a podane m2 dotycza pow uzytkowej) Z kolei 2 lazienki - to dobre rozwiazanie - zwlaszcza taka "bed master" czyli sypialnia rodzicow polaczona z "prywatna" lazienka (i garderoba)

Zastanow sie nad tym czy na pewno chcesz je laczyc w jedno.

 

Wlasciwie widze jedna jedyna dziwną rzecz :-? do ktorej moglabym sie przyczepic na sile ;)

Wlasnie sypialnia 4 z garderoba.... - w sypialni masz jedna niezaduza lukarne natomiast garderoba ma duze okno od frontu (fakt ze trojkatne) troche jakby na odwrot - sypialnia male okno a garderoba duze... (ale nie otwieraja mi sie elewacje wiec nie widze tych okien dokladnie wiec moze sie myle)

 

 

 

ps. kolejny raz - widzac kolejny projekt z ING - nie moge sie powstrzymac z pytaniem - co to sa te zielone koslawe X ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mi sie otwiera :wink:

 

GL159 - jedne co mi sie nie podoba - znow ten nieszcesny wiatrolap - ani usiasc zeby nie oberwac drzwiami ani nic :-? malutki niewygodny - ale ok - da rade cos pomyslec i pokombinowac (nawet kosztem metra kotlowni zeby nie bylo zle , tym bardziej ze kotlownia duza;)

Wnetrze ok

Macie jak rozumiem swiadomosc ze krecone schody sa raczej niewygodne w uzytkowaniu ? :wink: Z boku kuchni przedluzylabym ciut scianke zeby byl taki zakamarek - do ew ukrycia "balaganu" kuchennego :wink:

 

GL 159 wzgledem stron swiata :wink:

http://images2.fotosik.pl/91/85770d2a8a83707d.jpg

 

front od strony polnocnej - idealne ustawienie - garaz na wschodzie- półn , pomieszczenia gospodarcze od polnocy (moga byc nie tak bardzo ogrzewane jak mieszkalne , taras od poludnia czyli super (kuchnia co prawda tez ale da sie przezyc :wink: gabimet od pn i od zach - i swietnie, salon - od zachonio poludniowej strony - najcieplej najjasniej - wszytko gra. Gora w tym przypadku tez ok.

Na wschod - jak lustrzane - ok

 

 

GL 79

http://www.studioatrium.pl/res/079/par.png

 

od polnocy - szkoda troche salonu na polnoc..., jadalnia podobna do poprzedniego ... mniejsze pow. pom gospodarcze,

Kuchni - duzy blat pod oknem - wlasciwie nie wiadomo po co... bo za daleko od tego po przeciwleglej scianie

za to ciag gdzie kuchenka i zlew- za maly i zle rozplanowany (a do wielkiego blatu pod oknem nie wiem czy sie bedzie chcialo latac)

 

Oczywiscie jest to do innego zaaranzowania przez kazdego Inwestora indywidualnie , ale jak widze takie rzeczy (smieszne ale swiadczace o tym ze chyba projektowal dom i przy okazji dal pomysl na rozwiazanie kuchni mezczyzna :wink: ) to sie troche smieje - bo naprawde nie trzeba miec duzo wyobrazni by zobaczyc taka sytuacje : Pani domu stoi przy kuchence i gotuje (obijajac sobie lokieco o drzwii przy okazji) :wink: :D gdy nagle dostaje doczystego dubla drzwiami w bok :lol:

 

I tu widze najwiekszy blad tego projektu - przejscie z garazu prowadzi przez kuchnie ! :-? :-? :-?

 

Juz pomijam to ze nie wyobrazam sobie stac gotowac i miec przy lokciu drzwi ktore sie zaraz byc moze otworza , to osobiscie uwazam takie rozwiazanie za bledne :-?

Droga z garazu powinna byc maksymalnie mala i prowadzic do wiatrolapu (hallu) miejsca gdzie zdejmujemy kurtki, zablocone (albo nawet nie zablocone ale nie najczystrze) buty itp.

A nie maszerowac radosnie przez kuchnie (gdzie bylo nie bylo przygotowywuje sie jedzenie , a potem przez caly dom do hallu zeby sie z tego wierzchniego ubrania rozdziac)

A nie wierze ze wstawiajac samochod nie bedzie kusilo i grzecznie wszyscy beda wchodzic przez drzwi frontowe :wink:

 

Szkoda bo sam projekt zgrabny - oczywiscie znow mozna zrobic tak by bylo ok - czyli pozamieniac . tylko nie wiem czy warto.

 

Dla mnie lepiej rozwiazany ten pierwszy GL :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I tu widze najwiekszy blad tego projektu - przejscie z garazu prowadzi przez kuchnie ! :-? :-? :-?

 

A ja uważam że to bardzo dobrze ze z garazu do kuchni jest tak blisko.

Po co dzwigać zakupy przez cały dom???

 

A zabłocone buty?..... mozna wygospodarować troche miejsca na ich zostwianie a nawet umycie w pomieszczeniu gospodarczym.

Sama szukałam projektu z takim usytuowaniem garażu i nie moglam znaleźć .

 

Pozatym podoba mi sie tez to że kuchnia jest od strony tarasu - po co nosić jedzenie przez caly dom wygodniej jest miec kuchnie "pod ręką"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...