Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pm2000 podobny projekt mam ja już zrealizowany (Inwestprojekt W-0616) niestety nie mam linka. Działka 27x54, wjazd od zachodu. Garaż na dwa auta od płn. Kuchnia przy wejściu połączona z jadalnią i salonem (9+9+31m.kw.), oddzielona od korytarza i częściowo salonu ścianą. W salonie kominek z DGP, za tą ścianą schody na poddasze. Na parterze jest jeszcze łazienka 7m.kw. i gabinet 15m.kw. Za garażem jest od strony płn. druga kuchnia (letnia 14 m.kw.) i kotłownia z pralnią. Na poddaszu są trzy sypialnie (22+ 18+ 14m.kw.) każda z garderobą (po ok.2-3m.kw) oraz łazienka 9 m.kw. Jest też strych o wys. 2,3m (ok.50m.kw.). Kalenica jest równoległa do drogi. Nie ma okien połaciowych. Największa sypialnia ma loggę (8,5x1,4m). Migota widziała moje fotki może Ci wydać opinię. Powiem Ci jeszcze, że szukaliśmy takiego projektu b.długo, teraz tego nie żałujemy. Budowanie domu z wjazdem od zachodu podraża koszt inwestycji i utrudnia znacznie zagospodarowanie ogrodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosa najbliżej mi w tej chwili do w1812 odbicie lustrzane z dwoma garażami, Twój projekt nie spełnia kryterium "2 sypialnie na dole". Mam natomiast pytanie odnośnie wyższych kosztów w przypadku wjazdu od zachodu. Dlaczego? No i generalnie czy dom który mi sie podoba posiada jakieś sczególne elementy,które będą powodować, że jego budowa będzie szczególnie droga? Wiem, że jest tu kawał dachu, ale przy tym metrażu trudno, żeby było inaczej. Z firmy która jest autorem projektu otrzymałem "Zbiorcze zestawienie kosztów budowy" wynika z niego, że ogólny koszt wyniesie 273 kpln (sekocendud, IIH 2004).Zdaję sobie sprawę, że nie jest to idealne przybliżenie kosztów ;-) ale brzmi nieźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już na etapie wykończenia. Realizuję to inaczej niż większość, tzn. schodzę ze wszystkimi robotami do czysta od góry, ponieważ nie spieszy mi się z zamieszkaniem, a zależy mi do końca na podstawowym credo mojej budowy: nic beze mnie i nie kosztem jakości. Też mam wstępny rzetelny kosztorys oparty na KRN- wynosił bez białego montażu i wyposażenia 350.000zł! Dziś mogę powiedzieć, że gdyby nie podwyżka VAT to jest prawda. Dom ma 222m.kw. użytkowej, dachówka Creaton, mury 3-warstwowe, okna i drzwi drewniane antywłamaniowe, podmurówka z klinkieru, alarm.

Podrożenie kosztów wyk. domu z wjazdem z zach. wynika z:

- dłuższe dojazdy i ścieżki

- trudniej i kosztowniej zasłonić taras i wejście główne do domu

- konieczny przedogródek i mała architektura ogrodowa zasłaniająca taras

- konieczny wiatrołap i osłonięte wejście do domu (wiatry zach.)

- b.ważna sprawa okna i drzwi od strony zach. i płd.-muszą być wysokiej klasy, gdyż są narażone na ekstremalne warunki atmosferyczne (tzn. muszą być duże, żeby "łapać" dużo słońca zimą i jednocześnie b.szczelne i ciepłe bo przy tak dużej pow. będą miały straty ciepła. A latem muszą posiadać żaluzje,okiennice lub markizy bo nie można wytrzymać z gorąca)

- kuchnia koniecznie od strony płn. lub dwie jak u mnie

- w czasie budowy trzeba koniecznie chronić miejsca pod przyszły ogród przed panami budowlańcami, bo nie będzie im się chciało a nieraz jest to niemożliwe aby wszystko składować za domem od strony płn. Regeneracja (wymiana 10cm warstwy ziemi) kosztowała mnie 13 wywrotek x 350zł/szt.

- to samo dotyczy wszystkich mediów do domu. Ich odcinki są o wiele dłuższe (u mnie 30m). Należy je b.starannie zaplanować. Poprawki są b.kosztowne.

- szambo, to osobny problem. Przy rurze doprowadzącej dł.30m i zachowaniu odpowiedniego spadku i jej nieprzemarzania można sobie wyliczyć, że powinno być zakopane kilka metrów w ziemi( u mnie ponad3)

dlatego musiałem zmieniać projekt na oczysczalnię przydomową.

- koszty oświetlenia dojazdu i ścieżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mi doradzić, kyóry z projektów jast bardziej funkcjonalny lub tańszy w realizacji waham sie pomiędzy TYM http://www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=8&Page=12&Realisations=&Wnetrza=&Search=&Min=&Max=&Width=&Floor0=&Floor2=&Floor3=&Garage=&Entrance=#bottom a TYM http://www.archigraph.pl/ projekt CAPRI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów!

 

Wszystko wskazuje na to że wybralilśmy w końcu projekt!:-) Wybór padł na projekt o nazwie LK&442 z krakowskiej pracowni LK&Projekt (http://www.lk-projekt.pl/) Zakładam na forum nowy temat dotyczący tegoż domku i gorąco zapraszam do odwiedzin i podzielenia się Waszymi uwagami.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahamy sie z mezem nad wyborem projektu domu, w gre wchodzi dom parterowy o dosc sporej powierzchni. Oba projekty , o ktore chcialam Was zapytac takie sa. Trudno nam sie zecydowac, ktory z nich jest lepszy, kazdy ma swoje plusy i minusy, moze na cos nie zwrocilismy uwagi, moze cos podpowiecie.. nie ukrywam , ze licze na Wasza pomoc. Oto one:

 

http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=131

 

 

oraz

 

 

 

http://nowydom.onet.pl/2910,1,projekt.html

 

 

Co sadzicie?

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie trudny wybór ..każdy z nich ma plusy i minusy .

Zakładam że program użytkowy wam odpowiada w jednym jak i w drogim ...zwlaszcza że mają praktycznie identyczny . Co bym wybral !? jezeli przyjąc za wyznacznik ekonomia to wychodzi mi na projekt muratora :

//wydaje się prostszy jeżeli chodzi o bryłę i dach a to znaczy że tańszy ...dodatkowo konstrukcja dachu załatwia sprawę stropu a w tym ze strony ekstradomu jest strop cięzki - jezeli nie chcecie uzytkowego poddasza to strop taki rzecz zbędna i kosztowna ...

Sprawa instalacji to tez istotny czynnik kosztów i tu znow projekt muratora jest sensowniejszy wszystkie pom. sanitarne sa blizej siebie niz w przypadku drugiego projektu.

Jedyny minus jaki zauważylem w projekcie muratora i jak dla mnie istotny ..to to, co widzimy wchodząc do domu ...dlugi korytarz do częsci prywatnej :o dla mnie to porażka... ale.. wydaje sie, ze poprawi sie to zamykajac tą czesc korytarza przed wzrokiem wchodzących, np. bardzo ładne drzwi, ktore będą stanowic "akcent " na osi widokowej.

To tyle z moich krotkich obserwacji

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...