Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

przydałoby się 40 cm poszerzyć salon (w sumie cały dom do 12 m) i to akwarium dac bardziej przy kanapie (tam, gdzie teraz jest fotel) - przynajmniej dałoby więcej prywatności - bo tak to salon widać od drzwi - każdy kurier i dostawca będzie miał wgląd w prywatne życie.

 

kuchnia - przejście szafki-wyspa to min. 100 cm ale wygodnie 120 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki wielkie Elfir. Myślę, że będzie to wersja finalna, którą zaprezentuje architektowi. Dom będę budował sam, więc pewnie niedługo mój dziennik pojawi się w samorobach.

 

Podsumuje jeszcze wprowadzone modyfikacje:

  • Wydłużenie domu o 40cm.
  • Zmiana układu pralnio-łazienki. W sumie można zrobić albo tak jak jest, albo prysznic i wc po prawej stronie, a pralnie w dolnej części.
  • Bardzo zależy mi na tej otwartej kuchni. Gdybym kierował się prywatnością to nie decydował bym się na tego typu rozwiązanie.
  • Akwarium - niestety, ale jedna strona ze względów technicznych, musi być zlokalizowana przy ścianie. Nie da się tego obejść z zachowaniem wymaganej estetyki.
  • Zmieniłem grubość ścian nośnych (obrys budynku) - razem 50cm (po przeliczeniu materiałów taka szerokość będzie wymagana).
  • Zmieniłem grubość ściany dzielącej dom na pół - zapewne będzie to ściana nośna (do obgadania z architektem) - jeżeli uda się tego uniknąć to rozdysponuje przestrzeń pomiędzy część nocną i salon lub po prostu zwężę dom.
  • To przejście wiatrołap hol muszę jeszcze przemyśleć.

 

projekt_finalny_20201107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Przymierzamy się do budowy domu, nasz wybór padł na dom przy sielskiej 7. Przeglądam jednak jeszcze projekty i znalazłem projekt domu przy modrzewowej 16 który również spełnia nasze oczekiwania. Który projekt będzie tańszy w budowie? Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

 

https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-modrzewiowej-16.html

 

https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-sielskiej-7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy zarys domu od architekta. Nie do konca jestem przekonana... mam swoją listę minusów. A może Wy jeszcze coś podpowiecie?

Jeden o którym wspomnę to kuchnia-jadalnia-salon w jednej linii – nie chce widzieć kuchni siedząc na kanapie.

Brak pomieszczen typu: spiżarka, pralnia, pomieszczenie gospodarcze.

Wejście od południowego zachodu - trochę żal mi tego rogu na wejście, myślałam, że tam fajnie będzie siedzieć zimą czy jesienią na kanapie i kąpać sięw sloncu.

Teren lekko pochylony, spadek na polnoc.

Proszę o Wasze punkty widzenia.

 

 

 

Dom-v-2-obrys.png Dom-v-2-pomieszczenia.png Dom-v-2-usadowienie-budynku.png

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się nie podoba.

 

3c651168fc4b78c6gen.png

 

wejście od północy. Wiatrołap połączony ze schodami z piwnicy.

przy kuchni szafa pełniąca rolę podręcznej spiżarki (plecy w plecy z zabudową w kuchni)

Za schodami mała toaleta.

 

Od północy: małe biuro, dwie łazienki, garderoba. Między łazienkami wnęka na pralkę i suszarkę:

67384129_xl_1.webp

 

od południa pokój gościnny i trzy sypialnie.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt SALMA II -dobre domu przed zmianami

salmaII_r1.jpg

 

projekt po zmianach

przesunięcie kominka na ścianę po drugiej stronie salonu , bliżej okien, zamiana sypialni pierwszej na bibliotkę-mam dużo książek

wydzielenie miejsca na kolejną szafę w przedpokoju- odkuracz i inne rzeczy-szaf nigdy nie za mało, lodówka w spiżarni

XxY

 

Bardzo będę wdzięczna jeśłi ktoś ma inne dobre pomysły usprawniające ten projekt, dodam ,że nie zależy mi na dużych sypialniach-tam tylko śpimy, dom musi mieć pralnię, pom gospodarcze pom., garaż- może być tylko na jedno auto.

Myślę nad likwidacją komina do kominka-wolę chyba rurę stalową zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się nie podoba.

 

3c651168fc4b78c6gen.png

 

wejście od północy. Wiatrołap połączony ze schodami z piwnicy.

przy kuchni szafa pełniąca rolę podręcznej spiżarki (plecy w plecy z zabudową w kuchni)

Za schodami mała toaleta.

 

Od północy: małe biuro, dwie łazienki, garderoba. Między łazienkami wnęka na pralkę i suszarkę:

67384129_xl_1.webp

 

od południa pokój gościnny i trzy sypialnie.

 

 

Dzięki wielkie Elfir! Twoj plan zdecydowanie bardziej mi sie podoba niż architekta, któremu to jasno przedstawilam zalozenia.

i dodatkowo jadalnia nie jest w środku ciągu komunikacyjnego! Dla mnie to też wielki minus.

Oczywiście wolę pokoje, żeby miały wystawę bardziej wschód-południe,niż północ i to jeszcze gdzie rosną już wysokie drzewa [chcemy je zostawić, również dlatgo że przytrzymują skarpę wys ok 1-1,5m]

Jakoś w tygodniu będziemy mieć spotkanie z architektem więc znów będę powtarzać co już mówiłam i pokaże Twoje zmiany [oczywiście jako nasze :)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elfir

Wysoki komin będzie i tak w projekcie oryginalnym bez zmian-tez wystaje nad kalenicę- raczej powinien, ten byłby przeniesiony na ścianę z zabudową kuchenną przy wyjściu na taras przy kuchni- nie będzie go widać bo będzie ukryty w ścianie tak jak ten w salonie, a ja chcę nie komin tylko rurę stalową na zewnątrz budynku , pionowo w górę.

Ogrzewanie zwykłym gazem, podłogówka , kominek tylko w okresie przejściowym i w zimie dla klimatu- nieduży ale obudowany -nie koza. Chcę go blisko bo nie chcę nosić drzewa przez salon- robaki i inne brudy.

Okna faktycznie chyba zmniejszę , może ze dwa fixy- do przemyślenia.

Bardziej martwi mnie koszt ramy betonowej wokół projektu

salmaII_w1.jpg

wygląda fajnie ale koszty?

Może drewniane zadaszenie lub w przyszłości ogród zimowy na fragmencie??

Edytowane przez acca5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To, że jest "prosty" nie oznacza tani w realizacji.

2. Ciasny wiatrołap - dwie osoby juz się przeciskają, praktycznie drzwi do garderoby przechodniej do garażu są niepotrzebne.

3. Daleka droga z zakupami do kuchni a zanim zdejmiesz buty i kurtkę, to zakupy przeszkadzają w przejściu, bo wiatrołap ciasny

 

Ja bym poszerzyła w wiatrołapie nadproże drzwi do garderoby, zlikwidowała drzwi i w ten sposób powiększyła wiatrołap o garderobę.

Można też pokombinować z przeniesieniem kuchni

 

6b848dd0537fabbdgen.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...