Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Zalezy na jakim to jest etapie - jesli jeszcze koncepcyjnym - mysle ze warto go troche "zjechac" zeby byla mozliwosc poprawek.

 

Ja mam duza nadzieje ze to malo zaawansowana koncepcja - tu sa pewne "rozwiazania" takie ...dziwne

(ok, cofne swoje slowa jesli to jest bardzo wstepny szkic projektu

 

Spokojnie etap jest taki jak widac na obazku czyli szkice - wiem ze rozwiazania sa "nietypowe" ale wlasnie dlatego robimy projekt indywidualny bo w typowych nie znalazlam nic co by mi pasowalo ;)

 

czekam z niecierpliwosci na konstruktywna krytykę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ok przeczytalam ze to szkic - wiec wszystko mam nadzieje bedzie gralo ale pomarudzic pomarudze....:wink: (na samym dole jest rysunek...pogladowy :oops: .... :wink: )

 

Zaznaczam jest to moje i tylko moje zdanie – można się nie zgodzić w zupełności i zjechać z kolei mnie że wydziwiam…. :wink:

 

 

Zaczniemy sobie od PARTERU

 

Wejście – przedsionek (nietypowo wysunięty – często takie rozwiązania się robi jak kiedyś w starszych domach była otwarta weranda a potem w trakcie adaptacji zostawała obudowana) ale ok. – nie mam uwag , taki był pomyśl – fajnie

Natomiast – nie wiem czemu drzwi wejściowe i drzwi do halu się rozmijaja w osi ??? (1 pkt na rysunku )

 

Raz – zaburza to rytm , dwa one nie sa przesunięte w zaplanowany sposób – po prostu tak wyszło bo by się ten cholerny stół jadalniany wpasował w os wejścia! Drzwi frontowe wchodzą swoja krawedzia ni w piec ni w dziewięć w os drugich drzwi (nawet nie w połowie ) po prostu na chybił trafił . :o :-?

 

Zrozumiałabym jeszcze koncepcje celowego przesunięcia – żeby właśnie rozbić te rytmiczność , ale tego tu się dopatrzec nie mogę

:-? Trzy – w takim domu az się prosi żeby dać duże, może szklane ? (Może rozsuwane drzwi do głównej części domu) Sama pisałaś o otwartym wnętrzu o przestrzenie w poprzednim poście :wink:

A tu mamy na dzien dobry wejście do niedużego wiatrolapku bez żadnego okna , doświetlenia , nic – jak do celi i maleńkie biedniutkie drzwiczki … Jak wam światło wysiądzie to nawet nie traficie do tych drugich bo nie sa na wprost (sorrki głupi żart )

Ale gdzie ten oddech gdzie ta przestrzeń???? :-? :( :( :(

 

Wchodzimy do środka – nie wiem, czemu architekt umieścił duże jadalniany rodziny stół – w tym miejscu… na samym wejściu :-?

 

Raz –są zaraz przy wejściu do domu – dziwne rozwiązanie - dla mnie miejsce do jedzenia powinno być w spokojnym, wydzielonym miejscu z klimatem a nie miedzy schodami a wejściem.

Dwa stół jest też prawie ze na osi wyjścia z tych pokoi po lewej stronie…, czyli znów punkt zapalny - tak jakby postawić miejsce do spożywania posiłków na środku małego skrzyżowania – wyjście z pokoi – wejście/wyjście do domu – schody (4 pkt)

 

O ile pamiętam chciałaś mieć jadalnie przy tarasie :-? -

Trochę się chyba koncepcja zmieniła, bo dalej od tarasu to już chyba nie da rady…..

Pytanie tez za 100 punktów – czy zamierzeniem projektanta było specjalne umieszczenie stolu i jadalni jak najdalej od kuchni.... :-? :o (2 pkt ) (Tylko po co?! :o ) żeby było mniej wygodnie? :-?

 

 

Jedziemy sobie w bok w lewa stronie – mówiłaś o 2ch pokojach – sypialni i „kawalerce” dla babci – wyszły 3 pomieszczenia – ok. – widocznie taka była konieczność

To tych pomieszczeń uwag nie mam. Są sobie z boku oddzielone i nie wadzą nikomu.

Pytanie tylko – jak rozumiem nie przewidziano takiego niewielkiego ogólnodostępnego (również dla ewentualnych gości ) kibelka? I te funkcje będzie pełniła w razie konieczności mała łazienka za stołem jadalnym? (pkt 3)

W przypadku drzwi do tej łazienki – drzwi nie otworzą się więcej niż pod katem 90 stopni…. Kurcze nawet chyba cm dalej nie da rady, – czemu? A… bo jest w rogu brodzik … A jakby ten brodzik przesunąć na przeciwległą ścianę (tym bardziej ze brak okna) i np. kibelek dać tak by wchodząc nie rzucał się od razu w oczy to być może dało by te drzwi odsunąć od ściany o choć 10 cm…. Ludzie naprawdę maja tendencje do otwierania drzwi z trochę większym rozmachem i bj niż przepisowy prosty kat – może warto by się nad tym zastanowić. To taka duperela ale w użytkowaniu może być wkurzająca…. :wink:

 

Dalej – podoba mi się salon :D 8) – prosto symetrycznie (nie wiem jakie okna – zakładam ze ok.)

Podoba mi się idea kominka (chyba na dwie strony ) – super – tak nowoczesnie.

Nie podoba mi się za to kompletnie rozwiązanie drzwi na taras :o – z lewej kolizja z drzwiami i od tej sypialni (jak skrzydło drzwi może wchodzić polowa w ciąg komunikacyjny prowadzący z innych drzwi???

Ja rozumiem w kawalerce 26 metrowej, ale nie w domu jednorodzinnym u licha o powierzchni ponad 150 m2!!!) (5 pkt) (ok tu zakladam ze to szkic) :wink:

Z lewej jak pisałam – kolizja – z prawej za to katastrofa :lol: - tu trzeba się zdecydować – albo blat od kuchni i miejsce do siedzenia dla kogoś albo normalne otwarcie drzwi prowadzących na balkon

Albo zrobić nieotwieralny fix okienny a nie śmieszny błąd w projekcie (6 pkt)

 

 

Jesteśmy w kuchni – kuchnia ok. Natomiast – hmmm czemu wejście do pokoju prowadzi bezpośrednio z kuchni - nie wiem, widocznie tak miało być. Troszkę oryginalnie....(7 pkt)

 

Sam pokój – ok. , wydzielona łazienka taka ciut dziwna – jakby wykrojona (a nie wkomponowana w bryle) czesto w hotelach sa takie - ale ok. – tu się nie czepiamy.

 

Tak samo nie czepiam się idei bocznego wejścia do kuchni… (trochę to wygląda jak wejście dla”służby” tzn idea fajna – szkoda ze przez kuchnie prowadzi ale tu tez już nie będę się czepiać.

Wejście od garazu tez przesunięte wzgl drzwi w domu – hmmm może w tym jakis zamysl jest ? :wink:

 

Czepne się za to garażu – pytanie, – jeśli brama garażowa będzie taka jak na projekcie i w związku z tym parkując równolegle – zachowany odstęp miedzy ścianą i dwoma samochodami będzie taki jak na rysunku.

Rozumiem ze będzie ścisły grafik, kto przyjeżdża i dojeżdża jako pierwszy? Bo w innym przypadku dostanie się do samochodu od ściany będzie niemożliwe :-?

 

Pytanie jeszcze co to jest to zaznaczone na 9? (wentylacja?????)

 

Na koniec – wygodne schody – ładnie wkomponowane , dyskretne – ok. (ale...i o ale napisze przy poddaszu)

 

Podsumowywujac – najwieksza uwage proponowalabym zwrocic na :

 

– wiatrołap (nie ciemne pudełko ala cela wiezienna a cos, co jest pierwszym wrazeniem jak się wchodzi do domu (zmiana prosta)

 

- coś z tym stołem – nie wiem co…. Chyba ze tak lubicie no to ok ... ( mialy być na taras – :-? najlepsze fajne rozwiązanie - czemu się to zmienilo?! :( Przeciez to nie trudne zaprojektowac tak…..)

Tu wykombinowac coś nie będzie tak łatwo…. Bo już każdy kat w domu jest określony – ale może warto pokombinowac , nie wiem….

 

- drzwi balkonowe do tarasu i stoleczki przy blacie w kuchni – zmiana (prosta) (PS. Bardzo mnie ten fragment projektu ubawil) :wink: :D

 

reszta do przezycia….

 

 

rysunek nad ktorym sie pastwilam :):):)

 

http://images4.fotosik.pl/56/35271b02cceb9f4b.jpg

 

Ok. zostało jeszcze PODDASZE….. (ale to za chwilke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODDASZE

 

Punkt 1. Ile miejsca przewidziano na szerokość schodów?

Jeśli mniej niż 1 (slownie : jeden) metr - mam ogromna prosbe – poszerz je!

Widziałam mase ładnych domow z kompletnie swaszonymi za waskimi schodami – co innego jak są one nieobjęte ścianami (choc 90 cm to naprawde za malo ) ale wchodząc na gore przeciskami się przez jakas waska kiszke…. (tym bardziej ze możliwość jest !) Niech to nie będzie tunel dla weża…. :wink:

 

Punkt 2 – Po lewej stronie czemu w mniejszym pokoju sa 2 okna w scianie szytowej i dwa okna połaciowe a w większym jedno okno?

Pozatym nie wiem czemu wstawiane są w pokojach przy ścianach szczytowych wlasnie droższe i mniej praktyczne „veluxy” zamiast pozadnych dużych okien w sicanie szczytowej? :-?

 

3 - czemu w tym pomieszczeniu te okna połaciowe sa tak rozstrzelone na boki w rogach ścian???? Zamiast w miare symetrycznie żeby równomiernie doświetlić to wnetrze? :-?

 

4 drzwi – dziwnie poprowadzone tuz przy scianie…., teoretycznie – wg „niepisanych” zasad tak się nie projektuje …

 

5– czemu te lozka tak w osi drzwi? Bez sensu :wink: ok. rozumiem ze szkic itp. Ale pewnych nawykow i wklejania "na odwal" nie powinno się mieć nawet na etapie szkicu

 

6 Co to za wneka przy wannie? Tam cos ma być? Polka? Szafka? A jak tak to jak się będzie wygonie otwierac ? Nie lepiej dociągnąć wieksza wanne do sciany? (no chyba ze obudowa wanny będzie taka „polka” co ma sens i jest wygodne ale to powinno być choc zaznaczone… i jeśli to polka to może lepiej było by przezucic ta waskie okienko włas nie po tej stronie - tzn to do przemyslenia :wink: )

 

7. Pokoj - hmmm- jedno male okienko w scianie – podczas gdy miejsca jes mase na wieksze lub na wiecej sztuk…. Jaki to ma sens i konsekwencje w odniesieniu do pokoju z dwoma „veluxami: i dwoma oknami w scianie – po przeciwnej stronie domu tego nie wiem….

 

8. Kibelki umywalki po jednej stronie w lazience – co będzie po drugiej? (to pytanie nie czepianie się – bo może jest jakas koncepcja zagospodarowania tej drugiej sciany)

 

 

9 – Najpiękniejszy pokoj :wink: - jeden (slownie : jeden „velux” na pokoj na poddaszu i to jeszcze w rogu …. No bo po co doświetlić całość ? (chyba ze to garderoba albo składzik – to cofam… choc tez lepiej by było nie upychac tak w rogu tego biednego okienka… :wink: )

 

10 – pytanie – co to za pomieszczenie? Bawialnia? Bo chyba nie jakos funkcja komunikacyjna jedynie?

 

http://images4.fotosik.pl/56/465cc6d38146452e.jpg

 

Na poddaszu sa takie wlasnie - moim zdaniem - "glupotki" - byc moze wynikaja wlasnie z tej koncepcyjnosci - ale na pewno trzeba im sie przyjrzec uwaznie .

Ewentualne zmiany latwe i proste do zrobienia ;)

 

Pozdrawiam , mam nadzieje ze za mocno nie pojechałam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście – przedsionek (nietypowo wysunięty

.....

Natomiast – nie wiem czemu drzwi wejściowe i drzwi do halu się rozmijaja w osi ??? (1 pkt na rysunku )

 

.......

Ale gdzie ten oddech gdzie ta przestrzeń???? :-? :( :( :(

 

 

Masz racje - ale to szkic i przedsionek jest tak byle jak ;) Juz zaproponowałm ze ma byc bardziej przeszklony i moze z wejsciem z boku - z prawej strony? ) bedzie bardziej ustawny- na wprost wejcia (z lewej storny jakas szafa a od frontu pod oszkleniami :) miejsce do siedzenia i zdejmowania butow. Na scianie od domu jakies wieszaki na plaszcze dla gosci) A drzwi do domu chyba jeszcze bardziej będą pzesuniete zeby zmiescil sie swobodnie ten ogromny stoł 3mx1,20m

 

 

Wchodzimy do środka – nie wiem, czemu architekt umieścił duże jadalniany rodziny stół – w tym miejscu… na samym wejściu :-?

 

O ile pamiętam chciałaś mieć jadalnie przy tarasie :-?

 

Przy tarasie chcialam miec kuchnie :lol: i miejsce do codziennego spozywania posiłkow w kuchni .

Stól ma byc rozłozony i ladnie nakryty słozyc na codzien jako ozdoba :)

Nie chcialam zeby stol zastawial mi wyjscie na taras i nie byl zawalidrogą.

Nie chcialam tez miec salonu od polnocy. Chcialam miec staly kontakt z ludzmi w salonie - nawet przebywajac w kuchi.

 

Masz racje co do odleglosci od kuchni ale ......cos za cos. Bede wedrowac tak ale tylko od swieta - kupie sobie barek na kolkach :)

 

Jedziemy sobie w bok w lewa stronie – mówiłaś o 2ch pokojach – sypialni i „kawalerce” dla babci – wyszły 3 pomieszczenia – ok. – widocznie taka była konieczność

 

Z lewej strony jest sypialnia malzenska z garderoba i lazienka ( od poludnia)

A od polnocy pokoj goscinny i łazienka dla gosci ( w pierwszej fazie przed wykonczeniem gory sluzace jako pokoj dziecinny i kibelek dla gosci a prysznic dodatkowo gdyby tych gosci bylo tyle ze ktos bedzie spac w salonie na kanapie ;)

 

nie przewidziano takiego niewielkiego ogólnodostępnego (również dla ewentualnych gości ) kibelka? I te funkcje będzie pełniła w razie konieczności mała łazienka za stołem jadalnym? (pkt 3)

 

No wlasnie to ma byc WC dla gosci. Mysle czy jeszcze jej nie zwezyc poszerzajac ten pokoj z lewej strony ? Kabinę moznaby dac na koncu.

Moze tez zrezygnowac z tych jednych drzwi zaraz od jadalni ?

 

Wszystkie drzwi ( otwieranie ) sa narysowane orientacyjnie .

 

Kawalerka dla babci to ten pokoj z lazienka po prawej stronie z wyjciem do kuchni - chce tez zrobic zamiast okna na zachod- drzwi balkonowe zeby w cieple dni mogla sobie wyjsc z pokoju bezposrednio na swierze powietrze:)

 

 

 

Nie podoba mi się za to kompletnie rozwiązanie drzwi na taras :o – z lewej kolizja z drzwiami i od tej sypialni

 

Z lewej jak pisałam – kolizja – z prawej za to katastrofa :lol: - tu trzeba się zdecydować – albo blat od kuchni i miejsce do siedzenia dla kogoś albo normalne otwarcie drzwi prowadzących na balkon

Albo zrobić nieotwieralny fix okienny a nie śmieszny błąd w projekcie (6 pkt)

 

Tu masz racje - nie myslalam o tym ale to szkic wiec zastanwimy sie :)

 

 

Jesteśmy w kuchni – kuchnia ok. Natomiast – hmmm czemu wejście do pokoju prowadzi bezpośrednio z kuchni - nie wiem, widocznie tak miało być. Troszkę oryginalnie....(7 pkt)

 

Wejscie dla babci - blisko zeby nie musiala sie nabiegac.

 

Sam pokój – ok. , wydzielona łazienka taka ciut dziwna – jakby wykrojona (a nie wkomponowana w bryle) czesto w hotelach sa takie - ale ok. – tu się nie czepiamy.

 

Nie bardzo wiem jak inaczej moznaby tu zrobic lazienke. Chcialbym tez zeby byl prysznic i wanna ale szkod miejca z pokoju. Moze wpuszczana w podloge wanna zeby babcia miala latwe wejscie?

 

Tak samo nie czepiam się idei bocznego wejścia do kuchni… (trochę to wygląda jak wejście dla”służby” tzn idea fajna – szkoda ze przez kuchnie prowadzi ale tu tez już nie będę się czepiać.

Wejście od garazu tez przesunięte wzgl drzwi w domu – hmmm może w tym jakis zamysl jest ? :wink:

 

Przejscie od garazu przesuniete bo ja tak krzywo skleilam dwa obrazki :lol:

Mysle czy nie lepiej byloby jeszcze bardziej przesunac drzwi w dol? Wtedy nie wchodziloby sie na stol - ale architekt mowi ze pom gosp byloby za male ?

 

 

 

jeśli brama garażowa będzie taka jak na projekcie i w związku z tym parkując równolegle – zachowany odstęp miedzy ścianą i dwoma samochodami będzie taki jak na rysunku.

Rozumiem ze będzie ścisły grafik, kto przyjeżdża i dojeżdża jako pierwszy? Bo w innym przypadku dostanie się do samochodu od ściany będzie niemożliwe :-?

 

Pytanie jeszcze co to jest to zaznaczone na 9? (wentylacja?????)

 

Garaz jest tez orientacyjnie - mam nadzieje ze wjezdzac bedzie sie bez porblemu :) To dopiero szkic :)

Te dwa pomieszczenia kolo wejscia z garazu to pom. gospodarcze ,pralnia , spizarnia - i miejsce na zostawienie np, zabloconych butów czy kurki? Jeszcze do rozplanowania :)

 

a punk 9 to faktycznie wentylacja i komin

 

 

 

-

drzwi balkonowe do tarasu i stoleczki przy blacie w kuchni – zmiana (prosta) (PS. Bardzo mnie ten fragment projektu ubawil) :wink: :D

 

 

Zastanawiam sie czy zamiast tego blatu nie lepszy bylby maly stol i krzesla - zawsze mozna to przestawic albo dostawic do duzego stolu z jadalni w razie najazdu gosci ?

Albo wyniesc na taras na DUZE grilowanie i wtedy nie przeszkadzalby w noszeniu jedzonka ?

Wogole to chcialam miec wyjcie z kuchni na taras ale niby to byloby za duzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODDASZE

 

Punkt 1. Ile miejsca przewidziano na szerokość schodów?Jeśli mniej niż 1 (slownie : jeden) metr - mam ogromna prosbe – poszerz je!

Nie wiem jakie szerokie maja byc schody ;)

 

 

 

Punkt 2 – Po lewej stronie czemu w mniejszym pokoju sa 2 okna w scianie szytowej i dwa okna połaciowe a w większym jedno okno?

Pozatym nie wiem czemu wstawiane są w pokojach przy ścianach szczytowych wlasnie droższe i mniej praktyczne „veluxy” zamiast pozadnych dużych okien w sicanie szczytowej? :-?

Masz calkowita rację. Juz wyjasniam .

Ja jestem w ogole za tym zeby okien polaciowych nie bylo lub bylo jak najmniej :) W pokojach szczytowych uwazam to za strate kasy ale architekt mnie przekonuje ze to ladnie doswietla - nie jestem przekonana.

 

Cala gora ma byc wykonczona potem. W zasadzie tak na 100% maja byc te dwa pokoje z prawej strony dla coreczek i lazienka dla nich.

Reszta jest do przemyslenia i wykanczania w miare rosnacych potrzeb i mozliwosci finansowych.

 

Z lewej strony ma byb wyprowadzenie do lazienki takiej jak z prawej( dla tego to waskie okienko w scianie szczytowej) i w zasadzie tych wszystkich scian na gorze nie bedzie od razu.

Jedno okno

 

3 - czemu w tym pomieszczeniu te okna połaciowe sa tak rozstrzelone na boki w rogach ścian????

Tu niestety okan polaciowe sa konieczne a rozrysowane sa tak byle jak bo ich konkretne rozmieszczenie ma bardziej wynikac z konstrukcji dachu.

 

4 drzwi – dziwnie poprowadzone tuz przy scianie…., teoretycznie – wg „niepisanych” zasad tak się nie projektuje …

Chyba chodzi o to ze gdyby kiedys pomiszczenie 10 mialo stac sie zamkenietym pokojem to byloby tak latwiej i korytarz nie bylby za szeroki - chodzi o to zeby korytarze nie zabieraly zbyt duzo miejsca.

 

5– czemu te lozka tak w osi drzwi?

to chyba tylko tak zeby widac bylo skale ?

 

6 Co to za wneka przy wannie? Tam cos ma być? Polka? Szafka? A jak tak to jak się będzie wygonie otwierac ? Nie lepiej dociągnąć wieksza wanne do sciany? (no chyba ze obudowa wanny będzie taka „polka” co ma sens i jest wygodne ale to powinno być choc zaznaczone… i jeśli to polka to może lepiej było by przezucic ta waskie okienko włas nie po tej stronie - tzn to do przemyslenia :wink: )

Rozmieszczenie armatury w lazienkach jeszcze dokadnie nie planowalismy, moze wanna bedzie narozna?

Tak wlasnie myslalam ze jesli to bedzie wneka to po to zeby miec lepszy dostep do okna :)

 

7. Pokoj - hmmm- jedno male okienko w scianie – podczas gdy miejsca jes mase na wieksze lub na wiecej sztuk…. Jaki to ma sens i konsekwencje w odniesieniu do pokoju z dwoma „veluxami: i dwoma oknami w scianie – po przeciwnej stronie domu tego nie wiem….

 

Juz pisalam ze wcale nie chce miec polaciowych :) ale czy bedzie jasno?

 

8. Kibelki umywalki po jednej stronie w lazience – co będzie po drugiej? (to pytanie nie czepianie się – bo może jest jakas koncepcja zagospodarowania tej drugiej sciany)

 

Myslalam ze po drugiej moga byc szafy na reczniki, szlafroki, srodki czystosci . kosmetyki itd...... Moze uda sie tez wstawic prysznic do tej lazienki?

 

 

 

9 – Najpiękniejszy pokoj :wink: - jeden (slownie : jeden „velux” na pokoj na poddaszu i to jeszcze w rogu …. No bo po co doświetlić całość ? (chyba ze to garderoba albo składzik – to cofam… choc tez lepiej by było nie upychac tak w rogu tego biednego okienka… :wink: )

ja mysle ze tak mu wyszlo na elewacji z zewnatrz ( drugie okano pewnie doswietac ma schody ale nie wiem czy to ma sens - korytarz moze byc ciemny :)

 

10 – pytanie – co to za pomieszczenie? Bawialnia? Bo chyba nie jakos funkcja komunikacyjna jedynie?

Na razie moze byc bawialnie - dziewczynki maja dopiero niecale 2latka :D a w przyszloci mozna z tego zrobic pracownie czy cos w tym stylu ?

 

Na poddaszu sa takie wlasnie - moim zdaniem - "glupotki" - byc moze wynikaja wlasnie z tej koncepcyjnosci - ale na pewno trzeba im sie przyjrzec uwaznie
.

Pewnie wlasnie tak jak piszesz - to dopiero szkic.

BARDZO ci dziekuje za wyczerpujacą opinie.

Mam nadzieje ze dopracujemy projekt i wtedy znowu wam go pokarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Prosiłam Was ostatnio o pomoc przy wyborze parterówki, ale sytuacja uległa zmianie po wycieczce objazdowej po okolicy i po obejrzeniu klilku projektów w trakcie realizacji, doszłam z mężem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem będzie dla nas parterówka z użytkowym poddaszem i koniecznie z lukarnami . Wstępnie wybraliśmy dwa projekty. Co o nich sądzicie,proszę Was też o propozycje.

Ps. jeżeli chodzi o Karminę to oczywiście bez odpustowych murków i kulek

http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500

 

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=479&CanBack=1

 

A tak wogóle to mam dzisiaj 32 urodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D wszystkiego naj naj naj z okazji urodzinek(ja mam za pare dni :wink: )

lukrecja -sliczny domek(prostota)

karmina-tez cudo(bardziej zbajerowana)

ja wybralabym lukrecje,ale ty musisz sluchac glosu serca,to twoj dom

zycze spelnienia wszystkich marzen,a najbardziej tego o wlasnym domku i duzo w nim szczescia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie z lukarnami...? A ile tych lukarn :)

http://www.archeton.net/resources/realizacje/gniewko_1/m1.jpg

Ale całkiem poważnie to zorientuj się może najpierw co Ci będzie wolno... (Plan Zagospodarowania lub Warunki Zabudowy)

PS

Moja Najlepsza Żona koniecznie chciała balkon i to było pierwsze kryterium wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie z lukarnami podobaja domy - to zajrzyj na http://www.archon.pl też :wink:

fajne chałupy mają (dobrze zaprojektowane) i glownie w tym stylu co Karmina :wink:

 

np w rododendronach

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m413da514d84fb

 

ale tez w nektarynkach, w pomaranczach, w kaliach.... itp :wink:

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m443d0586db017

http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m3ffac33ea646d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Masz rację Zielonooka, ten pomysl z wejściem z garażu prosto do kuchni jest nie do przyjęcia. Garaz pewno zostanię powiększony, juz mąż się o to postara. Myślałam też żeny w GL 159 zlikwigować jedno okno og frontu w gabinecie. No ale jeszcze nic nie zadecydowaliśmy, choć narazie bardziej skłaniamy sie ku 159. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zielonooka , po twoich uwagach wpadło mi coś do glowy :D

Pomyslałam że moznaby schody na parterze przerzucic na lewą stronę i wejscie tez.

Wtedy jadalnia byłaby duzo blizej kuchni i mozna by nawet pomyslec o ustawieniu stołu inaczej ( pionowo) Wtedy wokół stołu miałabym dwie sciany bez drzwi czyli lepsze do ustawienia i byłoby to wygodniejsze w korzystaniu ;)

 

Pozatym wejscie do pokoju goscinnego ( tego z lewej od pólnocy) byłoby troche pod schodami i bardziej oddalone od jadalni.

 

No i moznaby zmienic poddasze. Pokoje po prawej stronie moglyby byc dluższe i dzieki temu zyskalyby miejsce na dzuze szafy garderoby ( mniej wiecej na wysokosci terazniejszych schodów:)

 

Myślę też o zmianie w łazience babci a wlasciwie o zmianie w jej kształcie.

Moze zrobic by ją bardziej prostokątna tak zeby zmiescila sie rowniez kabina ???

 

Zastanawiam sie rowniez czy nie fajnie byloby zrobic antresolę ( galerie ) nad salonem lub jadalnią? nie wiem czy to dobry pomysł?

 

A co ty o tym wszystkim myslisz?

 

 

Kombinuję też jak zrobić wyjcie bezposrednio z kuchni na taras ? Ale na to pomyslu jeszcze nie mam :(

Co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!

 

Jaśli ci się podobaja domy w tym stylu co Karmina zajrzyj do projektu :

-Koleta z archipelagu - http://www.archipelag.pl/projekt.php?pid=576&KatID=3030300&CanBack=1

- dom z magnoliach http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m3f02a7af6302c

-morena http://nowydom.onet.pl/3853,2,projekt.html

-libra [/color] http://nowydom.onet.pl/3517,projekt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...