Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pawerx i Lontrel :

Podzielcie się opinią n/t kuchni. Powierzchnia kuchni przewidziana jest w projekcie na 12,1 m. Zastanawiam się czy uda mi się postawić w kuchni - wyspe oraz barek oddzielającego kuchnię od salonu ? Czy nie jest to za mała powierzchnia ? :roll:

 

http://www.szipszop.pl/tickers/6929.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie parteru mam już zalany strop,w przyszłym tygodniu zaczynają poddasze.Jedyną zmianą ,którą zrobiłem jest częściowa piwnica pod pokoikiem ,łazienką,holem i wiatrołapem .Do piwnicy przeniosę kotłownie a miejsce po kotłowni na parterze rozdzieliłem na pół i powiększyłem pokój i łazienkę na dole oraz poszerzyłem klatkę schodową.Podnosze także ściankę kolankową o jeden pustak.Dach jest już zamówiony i będzie to dachówka ceramiczna Rupp Ceramika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku wiedzieliśmy co chcemy i wybór padł na M14a. Oto dlaczego:

1) Chcieliśmy wraz z dziećmi mieszkać na jednej kondygnacji - dzieci pod kontrolą - lecz bez porannego biegania po schodach pomiędzy pomieszczeniami sypialnianymi i sanitarnymi a np. kuchnią.

2) Poddasze użytkowe tak, lecz jedynie jako rezerwa powierzchni (goście, pokój hobby, gabinet itp)

3) Jak najmniej "zmarnowanego" miejsca na niepotrzebną komunikację (brawa dla projektantki, mistrzostwo świata)

4) Rodzice muszą mieć zapewnioną własną intymność po jednej stronie domu (sypialnia z oddzielną łazienką) a dzieci mają swoją "prywatność" po drugiej stronie domu (2 sypialnie z łazienką), lecz mogę sprawdzić co robią dzieci bez biegania po schodach.

5) Kominek zewnętrzny i wewnętrzny - sympatyczna rzecz

6) Domek prosty i bez udziwnień, lecz dzięki miłej dla oka elewacji sprawia wrażenie bardzo pozytywne. Nam się podoba, ma swój styl.

7) Trochę zmian będziemy chcieli jednak zrobić , głównie to marzy nam się duża łazienka dla rodziców z wejściem od strony naszej sypialni, być może garaż zagospodarujemy na nasze potrzeby a auto jakoś inaczej się rozwiąże (wiata?) + kilka innych drobnych zmian.

 

Jak widzę te wszystkie projekty z sypialniami na górze to myślę sobie jak to będzie na starość kiedy po schodach nie będzie się chciało chodzić. Albo wielka pardubicka każdego ranka: budzik dzwoni-wstaję-łazienka-na dół zrobić kawę do kuchni-do góry budzić dzieci-na dół śniadanie szykować- do góry ubrać się-na dół do kuchni nakarmić potomstwo- o matko torebki zapomniałam albo szminki na toaletce więc "apiać" do góry... no a potem znów na dół i ufff ... nareszcie można wyjść do pracy.

 

Wiecie co? To chyba nie dla mnie. Wolę nasz wymarzony M14a. Zgrabny i wygodny. W budowaniu też nie przesadnie drogi. Taki w sam raz dla nas (2+2), z wyraźnie wydzielonymi strefami dla rodziców i dla dzieci oraz z małą rezerwową powierzchnią na poddaszu. I o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauwazyłam, ze jestes ekspertka więc moze cos mi tez doradzisz.

punkt 1. Plan sytuacyjny: działka o wymiarach( szerokośc 20m i 30 cm) na (40 m długosc), wjazd z tego co wyczytałam kiepski bo od strony zachodniej.

otoczenie działki nastepujace: od strony drogi tam gdzie bedzie wjazd rosna piekne stare dęby - po prostu cudo. Oczywiscie rosna w pewnej odległosci a nie na mojej działce ale widok jest piekny. Od strony ogrodu sasiad ma pobudowana parterówke, oceniam to na plus bo nie zasłoni mi ogrodu. Od strony polnocnej , polnocno zachodniej sasiad, działka jakas taka trójkatna a za nia sciana lasu - sosnowy mniam mniam , piekny i tez widoczny z mojej działki. Lasu to juz mi nie wytną! Od strony drugiego sasiada pusta działka , kiszka waska jak moja. Domu nie pobudował jeszcze.

punkt 2. moje marzenia: zanim kupiłam działke to rozłozysta parterówka, po zakupie, wizytacji na działce marzenie z parterowego zamieniało sie na parterowy z uzytkowym poddaszem i koniecznie z balkonami, zeby ten wiok z góry piekny nie zatracic. Chce z balkonów widzic deby i las. mieszkam w warszawie, gdzie deweloper kazdy skrawek wykorzystał na bloki, zero drzew tylko jakas aranzacja krzewów i dusze sie na tym nowym deweloperskim osiedlu. Mówie całkiem serio, jestem nieszczesliwa, ze musze mieszkac za ogrodzeniem, ze straznikami gdzie blok na bloku i małe krzaczki, tak wiec ten element , ze jest sciana lasu, sa drzewa dla mnie jest najwazniejszy. oczywiscie powinnam kupic wieksza działke i wtedy nie byłoby problemu z projektem ale cóz....działki drogie jak nie wiem co, moja kosztowała mnie majatek wiec najzwyczajniej w swiecie mnie nie stac na wieksza.

punkt 3. po wnikliwej analizie skłonna jestem zakupic oto taki projekt:

http://www.dobredomy.pl/?id_project=91.&infopage=1&lustro=1

punkt 4. biore po uwage jeszcze projekt:

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=196&nazwa_projektu=POEMA

odbicie lustrzane

punkt 5. po analizie forum, i doswiadczeniu zyciowym wydaje mi sie, ze pierwszy projekt bedzie tanszy, drugi ma drozszy dach z kolei bryła drugiego moze lepiej sie prezentować.

punkt 6 najwazniejszy: zielonooka , rzuc okiem na projekty co sadzisz o nich co jest plusem co minusem. jak znajdziesz chwilke to prosze, ocen.

na chwile obecna sklonna jestem na ProtonI.

pozdrawiam :D

p.s. a moze masz z zanadrzu jakis inny projekt pasujacy na moja działkę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podobają mi się projekty

Rozeta http://nowydom.onet.pl/3994,1,projekt.html

Proton I http://www.dobredomy.pl/?id_project=91

Szmaragd http://www.projektydomow.ign.com.pl/projekt.php?opcja=rzuty&id=134&nazwa_projektu=SZMARAGD

Chciałabym w przyszłym tygodniu dokonać zakupu projektu. Dlatego mam ogromną prośbę o pomoc przy wyborze :)

Pozdrawiam Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że wybrałbym Szmaragd, bo taki buduję :lol: . Ale tak poważnie to Proton odpada ze względu na łazienkę na parterze za blisko kuchni i salonu jakoś ten projekt mi nie podchodzi rozmieszczenie pomieszczeń, wiatrołap za mały nie ma gdzie powiesić kurtki i zdjąć buty. Rozeta piękny projekt nie wiem jak to się stało, że przeglądając tysiące projektów nie natknąłem się na niego. Szmaragd i Proton maja schody otwarte na salon, co jak dla mnie jest plusem, ponieważ właśnie takie schody chciałem mieć. Rozeta podoba mi się bardzo parter bez zastrzeżeń pomijając oczywiście schody, które są zamknięte. Poddasze bez zastrzeżeń, ale najbardziej spodobała mi się sypialnia z łazienką super sprawa. Wybrałbym oczywiście Szmaragd, bo nie mogę powiedzieć :p inaczej a o nim możesz poczytać na forum jest trochę wiadomości.

 

Pozdrawiam Zbyszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najlepiej podoba się Rozeta. Jest to przestronny dom z dobrze zaplanowanymi pomieszczeniami. Podoba mi się usytuowanie kuchni-jadali-salonu. Na poddaszu łazienka rodziców z garderobą i własną łazienką to świetny pomysł. Łazienka ogólna jest bardzo duża - super!

Pozostałe domki również są bardzo urokliwe, rzeczywiście masz problem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu pytasz?

 

Jest tu na forum kilka osób, które budują lub zamierzają zbudować Gemini (na przykład my zamierzamy). Więcej informacji znajdziesz w tym wątku.

 

Nasza historia z projektami wyglądała tak, że po wielu poszukiwaniach najpierw chcieliśmy budować Amigo. Ale urzędnicy w gminie stwierdzili, że dom jest zbyt awangardowy (tj. nie pasuje do istniejącej zabudowy i nie spełniłby wymagań w decyzji o warunkach zabudowy). Nam ten dom bardzo podoba się ze względu na bardzo niebanalną bryłę, dużo przeszkleń i fajny pomysł na elewację.

 

Ale jest to na pewno dom drogi.

 

Po odrzuceniu Amigo wybraliśmy Koronę. Ten dom skasowały z listy skosy (widzieliśmy w rzeczywistości i oddaliśmy kupiony już projekt).

 

Gemini to kompromis. I wydaje nam się, że bardzo udany.

 

Pozdr.

EiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

 

WEDŁUG MNIE AGNIESZKA TO PROJEKT BARDZO FUNKCJONALNY I ŁADNY Z ZEWNĄTRZ. GÓRA WYDAJE SIE BARDZO PRZEMYŚLANA. TROCHĘ MARTWIĄ MNIE TE NIEDORÓBKI PROJEKTANTA O KTÓRYCH TU MÓWIONO.

 

SAM JESTEM NA ETAPIE WYBORU PROJEKTU I PRZYZNAM ŻE MNIE TEN PROJEKT ZAINTERESOWAŁ .MYŚLAŁEM TEŻ O INNYCH NP.

 

http://www.dobredomy.pl/?id_project=63

http://www.archipelag.pl/switch_obj.php?KatID=3990400&KlasaID=3&ObjID=525&CanBack=1

 

OBA SĄ WYBUDOWANE W WARSZAWIE.

 

Witam.

My też wybraliśmy ten projekt. Zdecydowały trzy rzeczy:

Minimalna szerokość działki

Rozkład i funkcjonalność

Wygląd zewnętrzny.

Ze względu na papierkową robotę (warunki zabudowy itp.), budowę rozpoczniemy na wiosnę 2007 na Białołęce. :)

Może ktoś zna miejsce w Warszawie lub okolicach gdzie można zobaczyć AGNIESZKĘ.

Pozdrawimy EWA I KRIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...