Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to trzymaj się krzesła... my właśnie kończymy negocjacje z generalnym wykonawcą. Za gotowy dom w stanie deweloperskim (tj. bez wykończonych wnętrz) zapłacimy ok. 520-550.000 brutto. Porównaj to teraz z oceną bardzo miłej Pani (nota bene ona jest naprawdę niesamowicie miła i pomocna - mam na myśli Panią Agatę)...

 

Podane przez nią 60.000 różnicy nie uwzględnia (jak podejrzewam) elewacji (wspomniałeś o stanie surowym zamkniętym). Oprócz tego było raczej na pewno liczone metodą kosztów średnich wykonania poszczególnych elementów domu. Jak sam zauważyłeś płaski dach to spory kłopot, więc dobra ekipa będzie DROGA (i to bardzo). Nie wspomnę nawet o cenie dobrych materiałów izolacyjnych na ten stropodach. Spokojnie powiększ te 60.000 do 100.000 (dla porównania powiem tak: jeden monolityczny strop w Gemini to koszt porównywalny do ceny dachówek i folii do pokrycia dachu; w Amigo nie masz dachówek i folii, ale masz 3 stropodachy, więc 3 stropy.... no i folie troche inne, no i cały system drenażu dachu, i sam nie wiem, co jeszcze).

 

Krótko mówiąc: bałbym się budowy Amigo, chociaż nie ukrywam, że szalenie podoba nam się ten dom (!). I gdyby nie sprzeciw ze strony gminy, to kto wie....

 

Wracam do tematu Gemini. Gdybyście wybierali się do Rembertowa w weekend 26-27 sierpnia, to ja tam pewnie będę. Chętnie pokażę wam "na żywo" Gemini w kolorach zaproponowanych w oryginalnym projekcie (dodam, że ten dom w stanie, w którym znajduje się obecnie, kosztował ponad MILION zł... a nie ma w nim jeszcze mebli, są za to w pełni wykończone łazienki, kuchnia, pomalowane wszystkie ściany i sufity, wykończone podłogi, etc.).

 

Pozdr.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Artemida odpada ze względu na ten front-portal, nie wiem nawet, jak to sie nazywa, jest zbyt taka w strone rezydencji. ja z Gemini stram się wydobyc jego włoski charakter a nieco wyciszyć tę elegancję, Artemidy sie nie da "wyciszyć".

Gemini to willa, a Artemida to rezydencja.

Poza tym ja nie cierpie kręconych schodów i kolumny mi sie mocno przejadły, a nie mam wyobraźni na zmiany w projekcie, wiec szukałam projektu, który nie musiłaby byc zmieniany. I na Gemini sie zdecydowalismy w ciagu dwóch dni, nic nie musielismy zmieniac, poza jednym oknem. (no i powinnismy ten cholerny filar ;))

 

I łązienka nie ma okna na dole! ;)

 

Ja lubie w Gemin tę czytelność, on jest jasny w układzie , tak naturalnie się w nim poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to trzymaj się krzesła... my właśnie kończymy negocjacje z generalnym wykonawcą. Za gotowy dom w stanie deweloperskim (tj. bez wykończonych wnętrz) zapłacimy ok. 520-550.000 brutto. Porównaj to teraz z oceną bardzo miłej Pani (nota bene ona jest naprawdę niesamowicie miła i pomocna - mam na myśli Panią Agatę)...

 

Akurat tym nie jestem za bardzo zaskoczony, zdaję sobie sprawę, że bardzo miła Pani podała mi cenę wynikającą z KRS dla średnio niskich cen materiałów i z listą płac na pewno nie z naszego regionu.

Ktoś kiedyś dał mi dobrą radę aby przy ocenie kosztów budowy domu pod klucz przyjąć 2000-2500zł za m2 powierzchni całkowitej przy zastosowaniu średniej ale przyzwoitej jakości materiałów i przy budowie metodą taką, że to ja szukam wykonawców na poszczególne etapy budowy a sam bardzo niewiele się dotkam do budowy. A jeżeli zatrudnię firmę, generalnego wykonawcę to do takiej wyceny muszę dodać conajmniej 25-30%. Oczywiście ceny w ostatnim czasie prawdopodobnie trochę wzrosły i należałoby trochę skorygować te wyliczenia. Reasumując wycena podana przez Ciebie zdaje się potwierdzać w/w reguły.

 

... dom w stanie, w którym znajduje się obecnie, kosztował ponad MILION zł... a nie ma w nim jeszcze mebli ...

 

Wierzę i zdaję sobie sprawę, że każdy z nas jest w stanie pobić ten rekord, trzeba by tylko znaleźć odpowiednich sponsorów :lol: .

 

 

Podane przez nią 60.000 różnicy nie uwzględnia (jak podejrzewam) elewacji

 

Z tego co ja zrozumiełem uwzględnia. Ale elewacje Gemini chyba też (niestety :cry: ) nie należą do najtańszych.

 

Krótko mówiąc: bałbym się budowy Amigo, chociaż nie ukrywam, że szalenie podoba nam się ten dom (!). I gdyby nie sprzeciw ze strony gminy, to kto wie....

 

Myślę, że niedługo będę mógł się spokojnie podpisać pod tym zdaniem.

 

Gdybyście wybierali się do Rembertowa w weekend 26-27 sierpnia, to ja tam pewnie będę. Chętnie pokażę wam "na żywo" Gemini

 

Właśnie wczoraj udaliśmy się z pielgrzymką do Rembertowa. Trochę żałujemy, że z daleka nie widać dobrze elewacji ogrodowej, a nie chcieliśmy drażnić właściciela i nie podchodziliśmy bliżej.

Wrażenia:

- dom w rzeczywistości wygląda nawet troche lepiej niż na rysunkach

- rzeczywiście troszkę smutny chyba przez kolory i te duże ciemne obramowania okien

- dodatkowo po obejrzeniu ostatnio dodanych zdjęć w Waszym wątku stwierdziliśmy, że elementy wykończeniowe na elewacji mocno wpływają na jej końcowy wygląd

 

W najbliższym czasie planujemy również odwiedzić Anię żeby sprawdzić na ilę za duży jest dla nas ten dom :D.

 

Projekt ARTEMIDA od razu odrzuciliśmy ze względu na wygląd, przynajmniej dla mnie był zbyt pretensjonalny, jakiś taki z telenoweli amerykańskiej.

 

 

Na koniec rzucę temat ...

 

Jakie ogrodzenie najlepiej pasuje do Gemini. Według mnie to chyba niestety to najdroższe :cry: czyli przęsła stalowe kute.

Myślę, że Ela i Maciek mają to już dość szczegółowo przemyślane :D .

 

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jesteœmy zdania,że kute, ale częœciowo wybralismy sobie mur, będzie szeroka brama kuta (udajšca takš otwieranš na boki), furtka pod łukiem, potem 5 m. muru (docelwo obłożona kamieniem) i znowu łuk i furtka do wiaty œmietnikowej i znowu mur, tylko wyższy,żeby wiata i dach były niewidoczne. My mamy do frontu tylko 14 metrów, reszta jest już ogrodzona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

 

słuchając cię (żeby nie powiedzieć czytając) można w ciemno wybrać Gemini, nawet nie widząc go wcześniej na oczy.

 

Niech no pomyślę:

 

...zgaszony

...elegancki

...willa

...włoski

...śródziemnomorski

...czytelny

...przejrzysty

...praktyczny

...wygodny

 

 

krótko mówiąc... Dom Idealny? ;)

 

Miło mi to wszystko słyszeć tym bardziej, że sami zaczynamy (mam nadzieję, że niedługo! chociaż kontakty z gminą przyprawiają mnie ostatnio o paplpitacje) budowę takiego właśnie Domu Idealnego :)

 

Dziękuję (dziękujemy :)).

 

Pozdr.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ARTEMIDA od razu odrzuciliśmy ze względu na wygląd, przynajmniej dla mnie był zbyt pretensjonalny, jakiś taki z telenoweli amerykańskiej.

 

 

BRAVISSIMO. W rzeczy samej. A tak naprawdę, to Gemini i Artemida to ten sam dom. Tylko z przekręconym o 90 stopni wnętrzem i nieco inną wizją elewacji.

 

Artemida nam wydała się nadęta, nudna i na pokaz. Taka niesympatyczna... Biegunowo różna od Gemini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ogrodzenia jesteśmy bardzo typowi. Będziemy mieli wysoką na 50 cm podmurówkę do okoła całej działki. Z podmurówki co 3 metry będzie wyrastał murowany słupek na wysokość 1.80. Między słupkami rozpostrze się stalowa kratownica, do której z kolei będą gęsto przymocowane deski.

 

Ot tyle. Trochę prywatności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy wczoraj na wycieczce krajoznawczej pt. "Śladami Gemini w Polsce", połączonej ze zwiedzaniem wnętrz domku Ani, dla której jeszcze raz wielkie dzięki.

Słynne osiedle Villa Moderna w Pęcicach do dwa budynki w budowie, jeden otynkowany a w drugim rozpoczęty parter. Zero ruchu na budowach. Więc to co jest pokazywane jako realizacja na stronie pracowni architektonicznej APA to nie jest Villa Moderna.

Jako ciekawostkę zapodaję wizualizacją jaka była przedstawiana w USA w ofertach kupna domów na osiedlu Villa Moderna:

 

http://images3.fotosik.pl/130/ed93c0b89b8608c6.jpg

 

W Brwinowie jest Gemini w którym elewację zamiast zdobień wykończono farbą, przyznaję że początkowo daliśmy się oszukać, no i fatalnie wykonano te "zdobienia" wokół drzwi wejściowych

 

 

Nasze wrażenia i pytania po wycieczce (na razie tak na szybko i tylko niektóre):

 

Biorąc pod uwagę, że hol+jadalnia+salon mają około 60m2 spodziewaliśmy się (i trochę się tego baliśmy) że po wejściu znajdziemy się w olbrzymiej hali w której nie będzie zbyt przytulnie i ciężko będzie się na wzajem odnależć. Te nasze obawy zostały rozwiane. W związku z tym mam pytanie jaka jest podawana w projekcie wysokość pomieszczeń na parterze ?

 

Kuchnia jest dla nas trochę problematyczna bo brakuje nam miejsca na powieszenie półek, szafek itp. Powód - duże przeszklenia, ale zaobserwowaliśmy to również w innych projektach. W jednym z domów widzieliśmy, że zrezygnowano ze spiżarni chyba właśnie z tego powodu.

 

Trochę nie podoba nam się, że goście którzy odwiedzają Gemini mogą sprawdzić czy gospodarzy nie ma przypadkiem w łazience i ew. co robią :D.

 

Baaaardzo podoba nam sie poddasze - koniecznie okna dachowe. Taki pokój do zadań specjalnych wyłączony spod jurysdykcji komisji porządkowych. U Ani wyśmienity pomysł na schowki pod skosami.

 

Rzeczywiście hol na piętrze ma swój urok i nie należałoby, jeśli ktos nie musi nic z nim kombinować.

 

Następne pytanie, czy w projekcie jest jakoś określone na jakiej wysokości od powierzchni gruntu jest powierzchnia podłóg na parterze ?

Z powodu tego, że okna w salonie i jadalni są lekko opuszczone w dół, odnieśliśmy wrażenie, że dom jakby się trochę zapadał. Być może wrażenie to jest spowodowane tym, że domy które widzieliśmy są jeszcze nie dokończone. Chociaż dom w Rembertowie chyba jest lekko uniesiony ponieważ jest taras i z niego zejście po schodkach do ogrodu i przy nim nie odnieśliśmy takiego wrażenia.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bet2!

Szkoda, że nie możesz wybudować domu z czterospadowym dachem.

To chore, że ktoś nam mówi co możemy zbudować, a czego nie. Mnie osobiście z tych czterech które wymieniłaś podoba się Wiking.

http://foto.onet.pl/upload/14/73/_623230_n.jpg

 

Ale to wszystko zależy od działki, ilośći osób mieszkających w domu i ogólnych potrzeb. Jak dla mnie wadą jest tutaj to, że nie ma dodatkowego pokoju na dole. Dla mnie to była jedna z ważniejszych rzeczy przy wybieraniu projektu. Nie jestem architektem, ale tak ogólnie to jest spoko. Duży salon, niemała kuchnia, super pomieszczenie gospodarcze przy garażu. Tylko ta łazienka na dole coś mi nie pasuje.

Ale teraz wpadło mi na myśl, że chyba kopertowy to nie to samo co czterospadowy? Dowiedz się. :lol:

 

Ps. Ja zmieniałam warunki zabudowy z dachu dwuspadowego na wielospadowy. Nie było żadnych problemów.

Więc może nic straconego z tym Barwnym???? :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam kasia w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris 19 jakie zmiany planujesz w projekcie Agnieszka ?

 

 

http://www.szipszop.pl/tickers/6853.gif

Wtam

Jezeli wszystko wypali z warunkami zabudowy to projekt jest ok bez zmian. Mam tylko kilka pomysłów z elewacją:

- narożniki budynku nawiazujace do kolumny przy wejściu

- okna ze szprosami i zakcentownie ich innym kolorem elewacji

- likwidacja słupa w łazience w sypialni

To narazie wszystko co mi przychodzi do głowy

Reszta pewnie powstanie juz w trakcie realizacji.

A moze Ty masz ciekawe pomysły?

Chetnie się z nimi zapoznam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...