Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nr. 3 jest najlepszy jeśli bym miała do wyboru tylko te 3 projekty:)

 

duży salon z jadalnia dobre rozplanowanie pomieszczeń, zwarta bryła i 140 m2 pow. uzytkowej to standard, mniejszych się nie opłaca budowac

 

minusem sa okna w dachu, sasiad ma taki domek który nie posiada normalnych okien na podaszu tylko dachowe i w tym roku montował klimatyzację , bo duszno mu było na poddaszu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli znacie lub sami już zbudowaliście taki dom podzielcie się uwagami.

Kupiliśmy z żoną 1 ha działkę 40 km od Warszawy w sąsiedztwie mamy pomocnych teściów.

Naszym mażeniem jest parterowy dom z dużą częscią dzienną + trzy sypialnie

Działka ma kształt prostokąta i 1/2 jest zarośnięta gęstym starym sadem.

Dzięki[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem sens Twojego pytania :o

przeciez te domy sa niemal identyczne

 

- sa na inne strony swiata ale prawdopod. jeden z nich jest brany pod uwage w lustrzanym odbicu

- wymiary zblizone (11,30 na 8,20 i 12,40 na 8,60)

 

czym sie rozna?! :lol:

ze jeden ma wiekszy wykusz a drugi mniejszy ?

ze jeden na dole ma jeszcze dodatkowo gabinet za to drugi nie i przez to wiekszy salon?! :lol:

ze jeden ma kominekj na srodku a drugi z boku salonu?

ze jeden taras "kwadratowy" a drugi "półokragly"?

 

no dobra... jeden ma dwa balkoniki a drugi jeszcze malenki z boku (ale spokojnie mozna to zamienic i na odwyrtke) no i rododendrony maja lukarne a winogrona nie... (problem jak wyzej)

rododendrony maja wieksza pow uzytkowa i wieksza pow zabudowy (ale nie sa to jakies znaczne roznice)

 

ten sam program, ten sam uklad wnetrza , nawet podobna bryla z zew (wiec nie ma zadnych argumentow ze cos ekonomiczniejsze roznia sie jakimis detalami architektonicznymi ktore i tak zawsze sa inne w przypadku realnej budowy - moze winogrona bj spadzisty lekko dach)

 

Ale sa to juz tylko i wylacznie niuanse - i decyduja juz tylko osobiste preferencje inwestora

W wyborze tak zblizonych projektow przeciez nikt ci nie pomoze!

Np. sytuacja z gab na dole - mozna wydzielic tam gdzie nie ma lub zlikwidowac tam gdzie jest?

skad ktos na forum moze wiedziec czy potrzebujesz dod. pokoju na parterze czty nie?Skoro nie piszesz ani slowem o swoich wymaganiach wzgledem domu itp. :-?

Skad mamay wiedziec czy pow winogron moze jest za mala a rod juz nie (albo moze winogr. juz sa ok?) tez tego nie piszesz

a to w sumie tylko takie wybory , zadne inne

 

Rododendrony to taka bj wypasiona wersja Winogron i tyle

 

Mi osobiscie bardziej estetyczne wydaja sie rododendrony a i lukarny lubie

:wink: a jak Ty to nie wiem

Sadze tez (chyba w miare logicznie i nie jest to odkrycie na miare ameryki) ze skoro lukarna i skoro wieszka odrobine powierzchnia to prawdopodobnie rododendrony beda troche kosztowniejsze

( Archon sobie tez tak napisal - tu jednak ze zdziwieniem czytam ze zalozyli koszty winogron na 170 000 a rododerndronow na 225 500 )

czyli roznica znaczna - nie bede sie w tej kwesti wypowiadac bo osobiscie uwazam ze i jeden kosztorys i drugi nadaje sie do kosza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zastanawiamy się nad kupnem jednego z dwóch projektów biura MG Projekt - Agnieszki lub Maji II. Mamy jednak trochę wątpliwości i chętnie zobaczylibyśmy te projekty na żywo. Byłabym wdzięczna za kontakt, jeżeli ktoś buduje/budował któryś z tych projektów w okolicy Warszawy i byłby chętny pokazać nam swój domek. Pozdrawiam, Agnieszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem sens Twojego pytania :o

przeciez te domy sa niemal identyczne

 

- sa na inne strony swiata ale prawdopod. jeden z nich jest brany pod uwage w lustrzanym odbicu

- wymiary zblizone (11,30 na 8,20 i 12,40 na 8,60)

 

czym sie rozna?! :lol:

ze jeden ma wiekszy wykusz a drugi mniejszy ?

ze jeden na dole ma jeszcze dodatkowo gabinet za to drugi nie i przez to wiekszy salon?! :lol:

ze jeden ma kominekj na srodku a drugi z boku salonu?

ze jeden taras "kwadratowy" a drugi "półokragly"?

 

no dobra... jeden ma dwa balkoniki a drugi jeszcze malenki z boku (ale spokojnie mozna to zamienic i na odwyrtke) no i rododendrony maja lukarne a winogrona nie... (problem jak wyzej)

rododendrony maja wieksza pow uzytkowa i wieksza pow zabudowy (ale nie sa to jakies znaczne roznice)

 

ten sam program, ten sam uklad wnetrza , nawet podobna bryla z zew (wiec nie ma zadnych argumentow ze cos ekonomiczniejsze roznia sie jakimis detalami architektonicznymi ktore i tak zawsze sa inne w przypadku realnej budowy - moze winogrona bj spadzisty lekko dach)

 

Ale sa to juz tylko i wylacznie niuanse - i decyduja juz tylko osobiste preferencje inwestora

W wyborze tak zblizonych projektow przeciez nikt ci nie pomoze!

Np. sytuacja z gab na dole - mozna wydzielic tam gdzie nie ma lub zlikwidowac tam gdzie jest?

skad ktos na forum moze wiedziec czy potrzebujesz dod. pokoju na parterze czty nie?Skoro nie piszesz ani slowem o swoich wymaganiach wzgledem domu itp. :-?

Skad mamay wiedziec czy pow winogron moze jest za mala a rod juz nie (albo moze winogr. juz sa ok?) tez tego nie piszesz

a to w sumie tylko takie wybory , zadne inne

 

Rododendrony to taka bj wypasiona wersja Winogron i tyle

 

Mi osobiscie bardziej estetyczne wydaja sie rododendrony a i lukarny lubie

:wink: a jak Ty to nie wiem

Sadze tez (chyba w miare logicznie i nie jest to odkrycie na miare ameryki) ze skoro lukarna i skoro wieszka odrobine powierzchnia to prawdopodobnie rododendrony beda troche kosztowniejsze

( Archon sobie tez tak napisal - tu jednak ze zdziwieniem czytam ze zalozyli koszty winogron na 170 000 a rododerndronow na 225 500 )

czyli roznica znaczna - nie bede sie w tej kwesti wypowiadac bo osobiscie uwazam ze i jeden kosztorys i drugi nadaje sie do kosza :D

 

Nic dodać, nic ująć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zainteresowanie!

wszystkie Wasze uwagi sa bardzo cenne!! Ja tez sklaniam sie raczej do projektu3 Piasek Pustyni. Bardzo podoba mi sie rozmieszczenie pomieszczen, barakuje mi tylko jeszcze troche wiekszego pomieszczenia gospodarczego, tzn, łazienke przy pokoju chcemy polaczyc z istniejacym pom. gospodarczym, ale myslimy tez o czesciowym podpiwniczeniu.

Moze jeszce jakies sugestie, a moze inny projekt???? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no właśnie, przepisu nie znam, choć szukam.

 

Dom parterowy z użytkowym poddaszem, bez garażu i piwnicy. Na dole 2 pokoje oddzielone od siebie łazienką, salon, kuchnia, łazienka, wc i pomieszczenie gospodarcze tuż przy drzwiach wejściowych.

 

Marze dalej... góra...

3 pokoje i łazienka, w każdym pokoju min. jedno normalne okno. Na górze również przynajmniej w jednym pokoju taras (lub tak duży, aby można było na niego wyjść z 2 pokoi)

 

Powierzchnia użytkowa: do 120-130 metrów.

 

Czy ktoś potrafi spełnić mój sen? Widział taki projekt?

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, bo ręce zaczynają mi opadać od przeglądania wszystkich katalogów i stron www, a zbliża się czas ostatecznego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem tej wypowiedzi.........

:o

Pytalam przeciez o roznice w kosztach budowy obu domow?????

Totalna konsternacja :o

 

zrozumialam ze pytasz o prownanie (ogolne) tych dwoch domow

a przy okazji - jako drugie pyt - tez o roznice w kosztach budowy

 

na ten temat tez sie wypowiedzialam

mysle ze zblizone ze wskazaniem na rododendrony jako drozsze...

 

natomiast nie mozesz zadac odpowiedzi "ile" czy "o ile wiecej" nie podajac ani w jakiej technologii zamierzasz je postawic ani z jakich materialow itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem na podobnym etapie, z tym że rozważam już tylko Agnieszkę II. Ponieważ jest to nowy projekt nie spodziewam się aby był już gdzieś wybudowany w większej liczbie. Natomiast zapewne są już gdzieś wybudowane Agnieszki (w wersji podstawowej). Przeszukiwałem forum ale nia znalazłem żadnych informacji o lokalizacji wybudowanych już domów ani żadnych zdjęć. Prośba o info czy gdzie domu według tego projektu stoją czy gdzieś można znaleźć zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rododendronow chcialabym zrezygnowac z bocznego balkonu i jaskolki.

 

Caly czas zastanawiamy sie nad tymi dwoma projektami, kazdy ma swoje zalety,jeden bardziej ekonomiczny a drugi bardziej funkcjonalny.

 

W przypadku tego wiekszego nie chcialabym utknac z budowa w martwym punkcie z braku gotowki.... Stad rzucilam to pytanie czy to taka duuuza roznica miedzy ich kosztorysami, biorac pod uwage ze konczylibysmy na wstepie tylko parter i w rododendronach nie robilisbysmy jaskolki.

 

Co do materialow- standard sredni

 

Zielonooka, ja jestem tylko laikiem wiec prosze o wyrozumialosc, jesli czegos nie uwzglednilam. Z gory dziekuje za pomoc:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze powinnas glownie najpierw zdecydowac z czego chcesz sciany, z jakiego mat. pokrycie dachowe itp. a potem sprobowac wycenic (nawet w jakiejs firmie)

Dostaniesz jakas konkretna cene (pi razy drzwi zblizona do realiów)

 

Bez tego to ja moge jedynie powiedziec ze nie sadze zeby roznica miedzy tymi domami jaka podaje w kosztorysie firma Archon byla az tak duza .... wg nich to ponad 55 tys. Chociaz.... :-?

Ja bym stawiala tak z 30 tys wiecej...

natomiast czy koszt ktoregos z tych domow to bedzie 150 tys czy 250 tys czy moze 300 tys - nie umiem odpowiedziec nie majac podstawowych danych

Na pewno liczylabym min. 1500 zl - 1600 zl za m2 pow netto bez bialego montazu) i przynajmniej w tych granicach sie poruszala (plus 10-15% na jakies nieprzewidziane wydatki)

 

[Archon chyba tez tak zalozyl bo podaja podobne ceny :wink: :lol: ]

 

Czyli wychodzilo by ze winogrona - 170-185 tys a rododendrony 205 - 230 tys

Ale liczenie "z papierka" to naprawde jest abstrakcja :-?

 

Boisz sie ze cie moze nie bedzie stac i staniesz z rozgrzebana budowa - muszisz zrobic rzetelna wycene na podstawie dokladniejszych danych projektowych i juz pod konkretne materialy z ktorych zechcesz ten dom zbudowac :)

 

 

ps. sorry nie mam pojecia co dla Ciebie znaczy "sredni standard":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...