Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jerry304

dzięki, czy stać to się okaże jak go skończę. Mam nieprzeparte wrażenie, że wielu na początku stać na wiele. Dopiero pod koniec zaczynaja się schody.

Kiedyś przygotowywałem sie do biegu maratońskiego (całe trzy razy przebiegłem do okoła bloku). przed startem wszyscy powtarzali, że najtrudniejsze jest ostatnie 5 km. To ja ćwiczyłem te ostatnie kilometry, w końcu jak sie przecwiczy to najtrudniejsze to z resztą nie będzie problemu. Może tak z budowa by tak zrobic, najpierw to najtrudniejsze i najkosztowniejsze a potem dopiero fundamenty.

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam tu i... zdecydowanie projekt nr 2 Wdzięczny.

 

Wdzięczny projektowała Małgorzata Cybulska-Marks i osobiście bardzo cenię jej projekty. Bardzo surowa bryła. Jakoś nie pasuje mi to wole oko (oeil-de-boeuf) od frontu - przenosi ciężar uwagi na dach, który trochę z nim nie współgra.

Dół zaplanowany rozsądnie, dużo lepiej niż 1 i trochę lepiej niż 3. Duże pomieszczenie gospodarcze. Idealnie, gdyby wjazd na działkę był od wschodu - okna-drzwi świetnie doświetlą salon, a na tarasie bedzie słońce popołudniu.

 

Projekt nr 3 - przytłaczają schody, bo to pierwsza rzecz, którą się widzi po wejściu do domu. Wolę projekty ze schodami umieszczonymi bardziej dyskretnie. Lepiej powiększyć pomieszczenie gosp. kosztem prywatnej łazienki w sypialni na dole. Nie lubię też filarów w kształcie przypór - fantazja na pokaz, bo nie wierzę, że muszą przenosić większy ciężar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz ze znajomymi mamy zamiar pobudować dla siebie tanie domki parterowe, szeregowe o powierzchni użytkowej 70-90m2 ... Ogólnie w necie dom szeregowy jest dla bogatych i z przeznaczeniem na wąskie działki (wąskie kilkukondygnacyjne wieżowce)... mnie chodzi o co wręcz odwrotnego i z tego co znalazłem to najtaniej wyjdzie budowa domków szeregowych w systemie atrialnym - domki parterowe z dachem dwuspadowym, niepodpiwniczone, bez wytrzymałych stropów bo bez poddasza, moga być z garażem ... ktoś widział takie projekty w necie? z tego co znalazłem to jedynie jeden nadaje się do adaptacji na szereg i odpowiada tym warunkom http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=96&a=194&sid=2 ... Szukam więcej tego typu projektów ale nie mogę znależć ... Ktoś może pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akurat w tym zakątku jestem nowy, ale problemy, z którymi się borykam nowe nie są.

Ostatnimi czasy staram się znależć jakiś gotowy projekt, który po ew.niewielkich adaptacjach mógłby zostać wcielony w życie. W tej chwili najbliższe moim wyobrażeniom są:

 

z Archonu:

 

 

Pod fikusem

W gladiolach

Pod jemiołą 2(P)

W nenufarach 3

W tamaryszkach 3

W tuberozach

 

 

z Domowych Klimatów:

 

 

Atrium

Cztery kąty II

Fiord

Klasyk 3

Klif

Przystań II

Saga

 

 

Poza oczywistymi wymaganiami od "mojego" projektu oczekuję częściowego podpiwniczenia, 2-stanowiskowego garażu, komórki techniczno-rowerowo-kosiarkowej, w miarę prostej, ale niezbyt nudnej konstrukcji dachu ...

Powiem wprost - praktyczne uwagi n/t w/w projektów (plusy, wady, Wasze przeróbki itp) będą b.mile widziane, nieoceniona byłaby również możliwość obejrzenia realizacji (na dowolnym etapie) każdego z tych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykły to on był kiedyś, teraz sam juz nie wiem, ale nadal mi sie podoba.

Dzięki za radę, powieszę.

 

Nefer, co Ty o nim sądzisz?

 

D

Uważam, że to piekny i odważny projekt. Bryła - super - powietrze, przestrzeń i światło. Ja miałam inne potrzeby, ale jeśli ten dom w swojej funkcjonalności wyczerpuje to czego szukasz - dla mnie bomba. Jest bardzo efektowny. Juz widzę jak jest oświetlony z zewnątrz i w ogrodzie... Naprawdę bardzo mi się podoba.

Wszystkiego dobrego w budowaniu - śledzę dziennik, nie myśl sobie darpil :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...