Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

.........minelo pare tygodni i nadszedl chyba finish ;) zmagan z projektami na tapecie zostaly dwa projekty i to ktorys z nich zostanie wybrany ............. jak wiekszosc z was odwiedzilem strony wszystkich niemal biur projektowych i w ostatni weekend mialem juz wszystkiego dosc generalnie widzac jakis projekt zbieralo mi sie na wymioty..... ale nie o tym tutaj

 

prosze o wasze opinie ta temat tych projektow

zalety i wady ....................... ktory wydaje sie wam praktyczniejszy i dlaczego

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=23

 

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=36

 

z niecierpliwoscia czekam na opinie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyglądałam się dość długo :lol: i wizualnie zdecydowanie bardziej podoba mi się projekt D08,elewacja na pewno ciekawsza. Zdecydowanie większy salon(hol go jeszcze powiększa), część nocna wyraźnie wydzielona(to duża zaleta).

W projekcie D26 we frontowej elewacji na pierwszy plan wysuwa się garaż, a to przecież żaden element dekoracyjny.

Pozdrawiam

Justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale z drugiej strony.............. jest osobna praktycznie jadalnia i stol nie zajmuje salonu co automatycznie powieksza jego pow. uzytkowa w przypadku d26 i jest dodatkowa garderoba

 

z tym garaem to rzeczywiscie troche lipa bo na srodku :( ale + chyba sa łazienki i pom gospodarcze bo sa w "kupie" a w d8 sa wielkie odleglosci miedzy lazienkami a pom gosp co moze miec wplyw na straty cieplne w przypadku przeplywu wody na tak wielka odleglosc (piec w pom gosp) chyba :( tego sie boje ........ze brde musial wylac ze 4 litry wody zeby ciepla poleciala a poranne mycie bedzie w zimnej wodzie albo bede musial zainstalowac dodatkowy podgrzewacz albo piec w d. łazience czego nie chce :( bo chce miec dom ekonomiczny i tani w utrzymaniu

co do d8 to widzialem zjecia ze srodka tego domu w ktoryms muratorze i jest zeczywiscie fajowy i bardzo mi sie podoba a d26 nigdzie nie ma nawet nikt sie na forum nie pojawil co go buduje :(

kurcze dalej nie wiem co dalej .....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - na moim osiedlu stoją oby dwa domy, które wybrałeś. Oby dwa są ładne.

W Przestronnym bylam wewnątrz (stan surowy otwarty), drugi Rodzinny widzę tylko z zewnątrz. Po dokładnej analizie tego co widziałam oraz rzutów projektów - wybrałabym ten drugi, czyli Rodzinny z garażami po środku.

 

Za drugim przemawia, to co sam napisałeś, a pro po łazienek i bliskości ciepłej wody (w tamtym są to spore odległości), do tego masz przestroniejszy salon oraz piękne podcienie, które w rzeczywistości wyglądają bardzo ładnie.

 

Decyzja należy do Ciebie, ale gdybym to ja była Tobą, byłby to Rodzinny.

 

Pozdrawiam G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin, zdecydowanie Rodzinny. widziałam 08 w rzeczywistości - bardzo mało ustawny salon, cigi komunkiacyjne wąskie, strefa sypialniana co prawda wydzielona ale ciasna (szczególnie korytarz) - w sumie niby fajny ale nie praktyczny.....

Rodzinnego nie widziałam w realu ale wydaje się byc duzo lepiej zaprojektowany.

elewacja zewnetrzna jest ważna ale pamietaj, że mieszka sie w domu a nie przed domem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ......same dylematy :) odpowiedzi są 4 i jest 2 do 2-ch :lol:

 

bardzo dziekuje wam za opinie

 

Groszku (....... mi Cie zeslal ) powiedz mi gdzie te domki mozna ogladnac nawet z zewnatrz jezeli sie da bym sobie popatrzyl ........a moze zagadam do wlascicieli i mnie wpuszcza do srodka :-?

nie ma znaczenia w jakim rejonie polski to jest .......... jest sacmochod z instalacja gazowa :)

 

naprawde.... wybrac projekt to jest sztuka przez wielkie "S"

 

jeszcze raz wielkie dzieki i czekam na pozostale kometarze................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dzięki DOKI za Twoją - wcale nie skromną - opinię!

 

A'propos: łazienka 7,3m to chyba wcale nie taka maleńka..., no a że bez okna to fakt. I w sumie jest maleńkie drugie WC obok.

 

Co do kuchni z salonem, to salon też myśleliśmy oddzielić jakimś kawałkiem ścianki.

 

A co myślicie o kosztach budowy -szukamy (zresztą pewnie jak większość) jak najtańszych rozwiązań. :)

 

Bardzo proszę o kolejne -jakże dla nas cenne- kolejne posty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka, to :

- ciemna łazienka rodem prosto z PRL

- zmarnowane 12m2 na korytarz i hol

- WC z wyjściem na pokój dzienny (najmniejszy problem)

- "kiszkowaty" pokój dzienny z kuchnią

- duża kuchnia

- garaż na jeden samochód

- małe okna i grube mury...

Ale także zwarta bryła, fajny dach, za niskie kominy... Co do kosztów, to nie wydają się przesadzone, ale od wykonawców pewnie usłyszysz więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...