Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

[quote name="hela32"

http://www.postawdom.pl

projekt W21-12a z małymi przerobkami

 

Dzieki hela32 dosc ladny i napewno bardzo praktyczny i ekonomiczny projekt.

Jezeli ktos ma uwagi krytyczne to tez prosze je przedstawic.

Czy mieszkasz (hela32) juz w nim, i czy masz jakiej uwagi krytyczne?

dzieki

 

 

Obecnie mam dopiero fundamenty, od wiosny ruszam dalej. Czy spełni ten dom moje oczekiwania ? mam nadzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Warunek do dużego domu jednorodzinnego na jednym poziomie to duża działka!Bo jeżeli jest mała działka to nie ma sensu się pchać z dużym domem na małą działkę to już lepiej wybrać dom z poddaszem użytkowym,a poza tym większa prywatność w takim domu, poddaszze będzie dla rodziny nikt nie będzie sie kręcił po caym domu tylko po parteże!A schody tak zaprojektować aby byly wygodne w poruszaniu się góra dół!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba projekty maja ten sam bład - za długa komunikacja oraz zbyt ciasne wejście.

 

 

http://www.bienkowscy.pl/images/oferta/parterowe/orzech_lg2p.png

 

Moja znajoma ma bardzo podobny dom, ale:

- garaż jest cofniety w głab działki ( przytulony do ściany garderoby i sypialni)

- sypialnie na koncu kotytarza mją okna na tył działki, a nie na boki

- wejście do domu jest tam, gdzie u ciebie kotłownia, i jest to wspolny przedsionek z wejsciem do domu i do garażu.

- Z przedsionka jest dostep do dużej garderoby ( garderoba jest w miescu styku twojej kotlowni i gabinetu)

- kotłownia jest w miescu spizarki i sieni.

 

Zastanów się nad projektem, gdzie wejście jest od boku domu, dzięki temu unikiesz długich tuneli komunikacyjnych.

W przypadku wejście do tego domu w miejscu kotłowni - wchodzisz na wprost "na salony" a nie na długi korytarz prowadzący do strefy nocnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www333 wejdz na stronke http://www.twojprojekt.pl

tam masz projekty z różnych pracowni i wyszukiwarkw wg różnych kryteriów!to ci może pomóc przy szukaniu projektu!

 

Dobnra strona, mnostwo projektow, choc niestety wolny serwer - ciekawe czy jest wyszukiwarka w ktorej mozna zadeklarowac ilosc pomieszczen na dole i gorze, ale pewnie to zbyt skomplikowane, no coz trzeba znalesc tydzien lub dwa z wolnymi wieczorami i sprobowac nie dostac wytrzeszczu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam Atlas, moim zdaniem domek śliczny i całkowita powierzchnia nie zwala z nóg. Poza tym co do balkonów , ja nie zrobiłam balkonu nad wejściem, zamieniłam na portfonetę, bo akurat ten balkon od strony bramy nie jest mi konieczny, a pozostałe zostawiam. Pozdrawiam. Dobrego wyboru życzę. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie powyzsze projekty sa dosc podobne, ja osobiscie optowal bym za takim w ktorym jest pokoj na dole z lazienka, a gore pozostawic dzieciakom na ich sypialnie. Bardzo ladne projekty przedstawila Martynka1, mozna sie doczepic do kazdego - ale kazdy z nic jest niezly (moze oprocz ostatniego). A jak oceniacie koszty takiej budowy do momentu wprowadzenia sie, sa to niewatpliwie drogie domy? Bo wydaje mi sie ze bedzie sie trudno zmiescic na dzien dzisiejszy w 350tys zl. A to jak dla mnie troche duzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edytkazet!!!

 

Widzę, że nie możesz nadal się zdecydować na projekt domku ale widzę, że Neptuna odrzuciłaś całkowicie. Muszę powiedzieć, że te projekty które wybrałaś są bardzo ładne, natomiast najbardziej mi się podoba ostatni. ten z archonu. W porównaniu z tymi poprzednimi na pewno będzie tańszy w budowie, choćby ze względu na dach :lol: Ustawienie pomieszczeń bardzo logiczne i mi np. pasujące.

Pozdrawiam i życzę podjęcia trafnej decyzji.

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:

 

variuss

Czy dom Twojej znajomej był budowany z "gotowego" projektu? Jeśli tak, to mogłabym prosić o namiary?

quote]

 

To był projekt indywidualny, wybudowany 8 lat temu. Wtedy parterówki bo były takie popularne, wiec nie wiem nawet, czy się wzorowali na jakimś konkretnym projekcie.

Niemniej jednak układ podobny, jeszcze taka zmiana, że kominek maja centralnie, na granicy: salon,jadalnia, kuchnia. Można go obejśc dookoła, super rozwiązanie, a i kanapy stoja pod ścianą ( tam , gdzie w tym projekcie kominek) wiec jest z nich widok na daleka przestrzeń za oknami. Kominej jest panoramiczny, widoczny z całego salonu.

 

Na zywo ten dom jest WIEEEEEEEEEEEEELKI !!!! Salon OGROOOOOOOMNY !!! Jak wstawili tam normalne kanapy to wygladały jak "okruszki na wielkim stole" to cytat. Tak więc znajomi zrobili ogromniaste kanapy na zamówienie i dopiero to ma jakieś proporcje.

 

Jeszcze jedna kwestia, na którą powinniście zwrócić uwage to wysokośc pomieszczeń, szczególnie w częsci dziennej - duże powierzchnie powinny miec proporcjonalną wysokośc: 2,6 czy 2,7 m to stanowczo za mało przy tym metrażu.

 

Ponadto jest to dom idealny na działkę z wjazdem od zachodu (w wersji odbicie lustrzane). Wtedy garaż od pólnocy, jadalnia od południa, a sypialnie od wschodu (jeżeli okna będa wychodzić na tył domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Jesteśmy na etapie wyboru projektu. Przypadł nam do gustu: Majorka, Diuna i Amulet z pracowni Domowe Klimaty.

Proszę Wasz o opinie, co Wam się w nich nie podoba, podoba, co warto zmienić?

Może macie inne projekty godne polecenia? Warunki jakie powinien spełniać to: piętrowy, z garażem, najlepiej na 2 auta, do 190m2, bez piwnicy. Na dom możemy przeznaczyć max. 27 na 25m

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Jacek

 

gg:3534803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

variuss:

 

Ponadto jest to dom idealny na działkę z wjazdem od zachodu (w wersji odbicie lustrzane). Wtedy garaż od pólnocy, jadalnia od południa, a sypialnie od wschodu (jeżeli okna będa wychodzić na tył domu)

 

Tak właśnie jest na mojej działce i też mam odczucie , że układ ten idealnie pasuje. Dziękuję pięknie za cenne uwagi, bo faktycznie najlepiej obejrzeć coś w realu, wtedy mozna zauważyć kwestię sufitów i kanap itp. Jak na razie kręcę się trochę po omacku, chociaż z Twoją pomocą wiem nieco więcej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...