Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

:D Witam! Chciałabym zaznaczyć, że na pow. 110 m nie można zmieścić wszystkiego. Ostatecznie zdecydowałam się na wyodrębnienie drugiej łazienki kosztem spiżarni i fragmentu kuchni. Nie zmierzam jednak rezygnować z 14 metrowego holu, ponieważ daje on poczucie przestrzeni, no i pełni funkcję komunikacyjną - nie chciałabym się obijać o ściany. Łazienka w domu w serdeczniku ma faktycznie tylko 5, 5 m - jest dokładnie taka jaką mam obecnie i muszę stwierdzić, że nie potrzebuję większej. Nie kąpiemy się rodzinnie - uawżam, że tę funkcję należy zostawić łazniom. Chcę, żeby łazienka była ładna i ciepła. Pokój kąpielowy to niezła sprawa, ale pod warunkiem, że nie żal nam kasy na ogrzewanie wielkiego pomieszczenia, w którym się jedynie kąpiemy, myjemy i załatwaiamy potrzeby fizjologiczne. Co do wykuszy - również nie zamierzam się ich pozbyć - stanowią one element urozmaicający bryłę domu - dzieki nim jest on ciekawszy, bardziej interesujący. To samo dotyczy dachu - dwuspadowy, czy też płaski po prostu mi nie odpowiada. Nie zamierzam wystrartować w konkursie - < Dziękuję za opinie i proszę o dalszą pomoc. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dodam jeszcze, że odpowiada mi, e względu na tryb życia, tylko kuchnia połączona z jadalnią i salonem. Mój dom jest pełen gości, pełen życia. mam dość odizolowania od reszty domowników, kiedy coś pichcę, a moje koleżanki i tak chodzą za ną do kuchni, więc garów nie zamiote pod dywan - po prostu musi być porządek, który zresztą bardzo lubię. :D Czego zresztą wszystkim życzę... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych projektach jest jedna podstawowa wada, kotłownia - wejscie z głównego korytarza. Przy opalaniu węglem nie polecam.

A czy masz juz warunki zabudowy?. Ja też wczesniej upatrzylam sobie projekt, a jak dosalam WZ to musialam szybko szukać innego bo dom mial za dużo pow. zabudowy i w rezultacie z parterowego zrobił sie z uzytkowym poddaszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hela32

Zamierzamy (na dzień dzisiejszy) skorzystać z gazu. Nie będzie wówczas istotnym problemem usytuowanie wejścia do kotłowni. Myślałam ewentualnie, że przy innym ogrzewaniu umieszcze kotlownię w pomieszczeniu za garażem.

Warunki zabudowy już mam. Stąd też ten minimalny kąt pochylenia dachu 22 stopnie. Metrażowo mieszczą mi się oba projekty.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Przede wszystkim chciałem zauważyć, że wybraliście naprawdę udane projekty i z dobrego biura Sami budujemy podobny

 

Teraz do rzeczy.

 

Na początek projekt, którego raczej nie wybralibyśmy.

 

Miejsce 3. zajmuje... Majorka.

Powody:

1. kiepska lokalizacja łazienki na dole (do tego jest strasznie ciasna)

2. brak osobnego pokoju na dole (gabinet / pokój gościnny / biblioteka / pokój hałasującego dziecka / biuro / 1000 innych zastosowań)

3. brak pralni na górze

4. stosunkowo mała (jedyna) łazienka na górze

 

Zalety projektu:

1. największy salon i jadalnia wśród porównywanych domów

2. wyraźnie wydzielona jadalnia

3. ładna (droga) klatka schodowa

4. ładne, duże, ustawne pokoje na górze

 

Miejsce 2.: Amulet

Wady:

1. "dziwna" konstrukcja salonu zaburzająca harmionię bryły domu

2. nieciekawe elewacje (kwestia gustu)

3. garaż tylko na jedno auto

4. jadalnia trochę "wciśnięta" w salonie

5. sypialnia rodziców jest najmniejsza spośród pokoi na górze

6. nieciekawe umiejscowienie - maleńkiej - toalety na dole

 

Zalety:

1. największy dom w porównaniu

2. ładny, dyskretnie umieszczony pokój na dole (oglądając telewizję w salonie nie będziemy przeszkadzać nocującej akurat u nas teściowej :wink: )

3. kuchnia ze spiżarką

4. pralnia na górze

5. sypialnia rodziców dyskretnie odsunięta od pokoi dzieci (co jest pewną zaletą 8) )

6. osobna - acz niewielka - łazienka w sypialni rodziców (można się pokusić o przeprojektowanie i wydzielenie dla niej nieco więcej miejsca z łazienki ogólnodostępnej)

 

Miejsce 1.: Diuna

Wady:

1. stosunkowo mały domek (20 mkw mniejszy od Amluetu)

2. brak spiżarki w kuchni

3. brak pralni (ale można dać sobie z tym radę kasując jedną z sypialni na górze... po co komu 5 pokoi??)

4. domek najbardziej powierzchniożerny - wymaga szerokiej działki

 

Zalety:

1. naszym zdaniem Diuna jest najładniejsza spośród 3 porównywanych tu domów

2. garaż na 2 auta

3. duża, dyskretnie umiejscowiona łazienka na dole

4. wygodny pokój gościnny na dole (blisko łazienki, więc wieczorkiem teściowa nie będzie paradować po całym domu w łapciach i szlafroku idąc do toalety :wink: )

5. wydzielona z salonu - przynajmniej optycznie - jadalnia

6. spory przedsionek

7. regularna, łatwa do zagospodarowania góra (bez trudu można wygospodarować miejsce na łazienkę w sypialni rodziców i połączyć dwa mniejsze pokoje)

 

To tyle. Życzyny wam powodzenia w tworzeniu własnego rankingu! I trafnego wyboru.

 

Pozdr.

EiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc

Podobają nam sie dwa projekty .Z zewnątrz te dwa domy sa bardzo podobne .

Jako że nie dysponujemy gotówka by wykonczyc odrazu cały dom ,napoczątek chcemy wykonczyc parter

Pokazuję rzuty parteru wraz z wymiarami

 

 

dom pierwszy-

http://projektykatalogowe.pl/img/plans/plan0087/rzut0_l_orig.jpg

http://projektykatalogowe.pl/plan.php?planID=87

 

 

dom drugi-

 

http://projektykatalogowe.pl/img/plans/plan0006/mv_rzut0_l_orig.jpg

http://projektykatalogowe.pl/plan.php?planID=6&mirror=yes

 

Prosze o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal proszę o komentarze do wspomnianych projektów :wink:.

Sam nie wiem, który wybrać projekt :o :roll: ?

Wczoraj porównałem projekty i różnią się, oczywiście oprócz pow. garażu, układem pomieszczeń na poddaszu...W d88 bardziej podoba nam się elewacja i układ parteru.

Który projekt wg Was będzie tańszy i wygodniejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój na dole jest naprawdę bardzo duży. Ja zrobiłabym tak: przesunęła drzwi do tego pokoju w stronę schodów razem ze ścianką. A w salonie powstaje taka wnęka na meble: komody, telewizor itp. Nawet łądniej by wyglądało. Bo jak będziesz wchodzić do salonu (w tym ukłądzie jak teraz jest!) i tak właśnie stałyby by meble to będę troszkę przekszadzać. Zasłonią trochę widoku.

Sypilania nr 5 na górze jest bardzo maleńka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w temacie pytanie jest zadane w czasie przeszłym, postanowiłam i ja się dopisać.

Wszystkie kwestie wyboru jeszcze przede mną. Wiem czego chcę (albo tylko tak mi się wydaje).

To po kolei: dom parterowy - nie lubię schodów, a latka dochodzą; ilość pokoi 5 - nas czwórka i docelowo babcia.

Działka raczej wąska, z wjazdem od zachodu. Plusem tej szerokości jest to, że północną ścianą przytulam się do sąsiada, bo on już tam jest .

Znalazłam dwa projekty. W jednym muszę na pewno zlikwidować część tarasu wystającą poza budynek.

Mam jakąś tam wizję przeróbek, ponieważ wątek umieściłam na Forum poniżej.

Nie przepadam za otwartymi kuchniami, i do tego tyle metrów na komunikację w obu projektach.

I co ja mam z tym zrobić? :o :o

 

Oto linki do "moich" projektów:

 

http://www.bienkowscy.pl/modules.php?file=szukaj&name=Szukaj_projektu&id=112

 

http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m3f27a703f15b2

 

Amtla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buduj swój pierwszy dom

 

Drogą krętą i wyboistą doszliśmy to takiego oto rozwiązania

 

http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&&z=opis&id=3504

 

dół domu jest całkowicie to przeprojektowania - bo nam się nie podoba ale domek generalnie robi dobre wrażenie. Na działce zmieści się bez problemu.

 

Cechy

- jest duży

- może się podobać

- brak słupów na poddaszu

- ma stosunkowo prosty dach - więc i koszty będą mniejsze

- fajne zadaszenie przy wyjściu na ogród

 

Parter

będzie całkowicie przeprojektowany - nie są nam potrzebne 3 pokoje na dole - lepiej mieć jeden duży salon, dodatkowy pokój z łazienką, duża kuchnię z jadalnią , pomieszczenie gospodarcze + kotłownia + pralnia + duża łazienka i garaż na 2 stanowiska of kors :)

 

proszę o opinie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...