Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oba domy ciężkie, nadmiernie tradycyjne i drogie ze względu na dość skomplikowaną bryłę i wielki drogi dach. W przypadku parterówki zdecydowany przerost formy (dachu) nad treścią (użytkowością). W przypadku domu z poddaszem użytkowym duże skosy czterospadowego dachu ograniczają użytkowość. No ale ja jestem fanem dachów dwuspadowych (dla mnie eleganckich, prostych i wygodnych - dla innych "stodołowatych"). Czterospadówki o dużym kącie nachylenia są dla mnie strasznie masywne, przytłaczają dom, natomiast małe pzrypominają namiot. Podobają mi się tylko takie z bardzo małym nachyleniem w domkach parterowych. To jednak kwestia gustu - ale patrzmy też na użytkowość, która w dachach czerospadowychch z dużym kątem nachylenia jest problematyczna. Spojrzyj jeszcze na domy z pracowni Bauherr - http://www.dom-parterowy.pl/ Mnie bardziej podobają się w bryle i wnętrzach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jeszcze rozpatruemy aps 147 i 33+2g te najbardziej nam pasuja jest jeszcze kilka innych ale wiekszosc ma dachy 4 spadowe i jest dosc duzo do zmian.

 

lazienka na dole dla nas jest ok , glowna lazienka ma byc na gorze przy sypialniach ten pokoj na dole to goscinny

schodek jest zeby salon byl troszke wyzszy niz pozostale pomieszczenia, od bidy mozna go wywalic ale czy nie ebdzie za nisko? niestety nie wiem jakie sa wysokosci pomieszczen bo nie mam projektu

 

jaka szeroka masz dzialke???

 

pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Markoto!

W zeszłym roku miałam taki sam dylemat co Ty. Bardzo długo zastanawialiśmy się nad dwoma projektami APS 101 i 147. Są one bardzo do siebie podobne. Jeżeli zlikwidujesz w 101 wykusze to wyjdzie Ci 147. Różnica w powierzchni użytkowej pomiędzy nimi,z tego co pamiętam, to polega właśnie na braku wykuszy i stopniu nachylenia dachu (w 101- 42 stopnie, a w 147- 40 stopni), a to powoduje mniejszą powierzchnię użytkową na poddaszu. My zdecydowaliśmy się na APS101 i myślę, że to był trafny wybór. Oczywiście wnętrze domu zmieniliśmy do własnych potrzeb natomiast bryła domu pozostała bez zmian. Myślę, że akutat ten projekt bardzo by stracił na uroku jeżeli zabrakło by wykuszy. Zresztą najbardziej podoba mi się właśnie kuchnia i stolik w wykuszu z widokiem na ogród (oczywiście w przyszłości). Dodatkowym plusem jest to, że pomieszczenie nad garażem jest bardzo duże i spokojnie można go zaadaptować na pokój gościnny lub biuro (u mnie w planach pokój rekreacyjny).

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania odnośnie 101 to służę pomocą.

Pozdrawiam. Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście oba się podobają...ale bym nie wybrał żadnego z nich z powodu dachu tzn. za pieniądze,które wydałbym na dach w mógłbym pewnie zrobić spokojnie kuchnie lub wyposażyć nieźle łazienkę! Domy są naprawde ładne ale są drogie w budowie!

 

Afrodyta:

- układ pomieszczeń super(mi bardzo odpowiada)

- sypialnia ma własną łazienkę i garderobe,

- duży i jasny salon,

- kuchnia z blatem - ok,

- zmiana, którą bym wprowadził to bezpośrednie przejście z garażu do

pomieszczenia gospodarczego,

- na plus też powierzchnia pom. gospodarczego,

- może zlikwidowałbym okno w pokoju dziennym, to co wychodzi na taras( za

kanapą) zwiększyło by to ustawność pomieszczenia!

- troszke mi brakuje jeszcze jednego pokoju, napewno by się przydał,

 

Diana:

- podoba mi się tak samo jak w afrodycie sypialnia z łazięką i garderobą z tym że

drzwi zrobiłbym już przy wejściu z holu,

- ni podoba mi się rozwiązanie ustawienia kominka na środku a już tymbardziej

ta spiżarka pasuje ni w pięćni w dziesięć, tu się projektant nie postarał,

kominek raczej powinien być gdzieś na ścianie,

- kuchnia ok,

- salon jasny,

- pomieszczenie gospodarcze powiększyłbym kosztem garażu i zrobiłbym bezpośrednie wejście do domu z garażu(przez pom gosp.),

- poddasze jak dla mnie bez zarzutu,jest ok! może o ok. 20 cm podniusłbym

ściankę kolankową, zwiększyło by to funkcjonalność i ustawność

pomieszczeń na oddaszu,

 

Z mojej strony tyle !

Bardzo ładne domy ale nie na moją kieszeń!

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

Znalazlam te 2 projekty, ktore pasuja na nasza waska dzialke (20m) i podobaja sie nam:

http://www.ciepledomy.pl/project.xml?id=57700&page=1

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2612.html

Prosze o wszelkie uwagi co o nich sadzicie, w projekcie LMP51 bardzo mi odpowiada wyjscie na taras z kuchni,ale nie wiem:

1. czy nie za duzo przeszklen jest w salonie?

2. zrobilabym tez dodatkowe okno w kuchni, a na poddaszu zamiast balkonow zwykle okna - czy to dobry pomysl?

3. a takie umiejscowienie kominka? chcialabym kominkiem ogrzewac caly dom, czy to nie bedzie przeszkoda?

4.wejscie do pom. gosp. zrobilabym z lazienki,posrednio byloby w niej okno...

 

W-26.12 z kolei nie ma pom. gosp.i to chyba jego glowna wada. No i nie wyjscia z kuchni do ogrodu...

 

Prosze o uwagi, a moze ktos z was buduje ktorys z nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

 

My jednak chcemy jak najbardziej uproscic, wykusze i balkony to koszty wiem ze moze stracic nieco na uroku ale niestety nie mozna miec wszytskiego.

 

Na jakim etapie budowy jestes?? Gdzie sie budujesz?

 

Czy masz moze jakies skany rysunkow technicznych rzutow albo inne materialy ktorymi moglabys sie podzielic??? Szukam wszytskiego co nam pomoze w decyzji :)

 

Pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

Znalazlam te 2 projekty, ktore pasuja na nasza waska dzialke (20m) i podobaja sie nam:

http://www.ciepledomy.pl/project.xml?id=57700&page=1

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2612.html

Prosze o wszelkie uwagi co o nich sadzicie, w projekcie LMP51 bardzo mi odpowiada wyjscie na taras z kuchni,ale nie wiem:

1. czy nie za duzo przeszklen jest w salonie?

2. zrobilabym tez dodatkowe okno w kuchni, a na poddaszu zamiast balkonow zwykle okna - czy to dobry pomysl?

3. a takie umiejscowienie kominka? chcialabym kominkiem ogrzewac caly dom, czy to nie bedzie przeszkoda?

4.wejscie do pom. gosp. zrobilabym z lazienki,posrednio byloby w niej okno...

 

W-26.12 z kolei nie ma pom. gosp.i to chyba jego glowna wada. No i nie wyjscia z kuchni do ogrodu...

 

Prosze o uwagi, a moze ktos z was buduje ktorys z nich?

 

 

LMP 51 jest brzydki, szczegolnie ten przyklejony z przodu garaż, wygląda to tak "garaż z domem"a nie dom z garażem, argument, że wyjście na taras jest z kuchni słabo mnie przekonuje.

ten drugi tez nie jest rewelacyjny, nie gniewaj sie, ale poszukaj czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marta!

Jesteśmy na etapie deskowania dachu i to będzie chyba na tyle w tym roku. No chyba żeby zima tego roku przyszła w maju przyszłego roku to może zrobilibyśmy coś więcej.

Budujemy się na Podlasiu więc jakbyś miała po drodze to zapraszam. :p

Podaj mi Twego emaila to postaram się jutro może uda mi się wysłać jakieś zdjęcia z planów ale nie wiem czy będą czytelne bo sporo są pokreślone przez naszego projektanta. My przed podjęciem decyzji, dzwoniliśmy do biura archiprojekt i przysłali nam rzuty domu APS101. Wtedy faktycznie można się lepiej zoriętować odnośnie całego projektu, a szczególnie rzeczy których nie widać na obrazkach w internecie np. tego że na strychu są cztery słupy podtrzymujące dach, czy też różnica w poziomie stropu nad garażem. Ale wszy Ze zmianami w projekcie też nie było problemu bo się zgodzili na wszystkie.

Czekam na adres email.

Pozdrawiam. Anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!

 

Musisz sie zastanowic co jest dla ciebie wazne w projekcie, co musi miec zeby spelnial twoje wymagania. To sa dwa skrajnie rozne projekty. Jeden z otwarta duza przestrzenia drugi z zamknieta kuchnia i oddalonym salonem.

 

W projekcie 26.12 brakuje przejscia z garazu do domu , wyobraz sobie wynoszenie zakupow z garazu z siatami w zebach kiedy pada deszcz i jeszcze trzeba zamknac brame garazowa. W przedsionku bardzo malo miejsca, nie ma sie jak obrocic a dwie osoby to juz sie nie zmieszcza na pewno. Brak pomieszczenia gospodarczego wiec musicie miec piec gazowy. Kuchnia calkowicie odslonieta, kwestia gustu i koniecznosci ciaglego sprzatania, chyba ze zrobi sie barek zakrywajacy czesciowo kuchnie. Nie bardzo jest gdzie wieszac pranie.

 

Lmp 51 Tez nie ma przejscia z garazu do domu ale tu przynajmniej jest sie pod daszkiem w drodze do domu.Kuchnia duza, ale przez to ze jest tam tyle drzwi malo ustawna, malo szafek, maly blat roboczy a lodowka gdzie?? Lazienka duza ale jakos zle zagospodarowana, ale daloby sie chyba troszke poprzyblizac sprzety i wykroic jakies miejsce na suszarnie.

 

Wydaje mi sie, tak jak poprzedniczce ze mozna znalezc lepsze projekty na waska dzialke , ale wszystko kwestia gustu i potrzeb. Mi osobiscie garaz wysuniety do przodu wcale nie przeszkadza :)

 

Pozdrawiam i zycze owocnych poszukiwan

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądajcie sobie domy w "realu", nie w wizualizacji biur projektowych. I te wybudowane, stojące w osiedlach jeden obok drugiego. Szczególnie dotyczy to projektów Archonu i im podobnych "wizji", a szczególnie serii "domów w ...." - według mnie (bez obrazy) - seria tzw. "domów w.. pierdołach" - czyli dupsach, lukarnach, balkonikach, kolumienkach, wykuszach itd, itp. One są takie śliczne na obrazku, a po wybudowaniu stają się często dziwaczne. A jeśli klient biedniejszy, a ma wielkie ambicje, to często się zatka. Ja stawiam na spokojny detal, tradycyjną elegancję ,jak najmniej "rozczłonkowań bryły, ryzalitówi okien okrągłych, trójkątnych po cholerę po co. Najgorzej jak wyjdzie w końcu dom drogi, niewygodny wewnątrx i do tego pretensjonalny z zewn atrz. Ja już raz dałam się naciąć na wizję architekta. Dom był piekny, aje nie dla nas. Na szczęscie dość l atwo i korzystnie sie sprzedał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazeliniarz... ;)

pozdr.

M

:o :o :o

Napisałem po polsku i raczej zrozumiale, więc nie pojmuję co wspólnego ma zgadzanie sie z czyimś zdaniem z wazeliniarstwem? :o

Kto powiedział że musze się z Wami nie zgadzać aby nie być wazeliniarzem? :wink:

Pooglądajcie sobie domy w "realu", nie w wizualizacji biur projektowych. I te wybudowane, stojące w osiedlach jeden obok drugiego. Szczególnie dotyczy to projektów Archonu i im podobnych "wizji", a szczególnie serii "domów w ...." - według mnie (bez obrazy) - seria tzw. "domów w.. pierdołach" - czyli dupsach, lukarnach, balkonikach, kolumienkach, wykuszach itd, itp. One są takie śliczne na obrazku, a po wybudowaniu stają się często dziwaczne. A jeśli klient biedniejszy, a ma wielkie ambicje, to często się zatka. Ja stawiam na spokojny detal, tradycyjną elegancję ,jak najmniej "rozczłonkowań bryły, ryzalitówi okien okrągłych, trójkątnych po cholerę po co. Najgorzej jak wyjdzie w końcu dom drogi, niewygodny wewnątrx i do tego pretensjonalny z zewn atrz. Ja już raz dałam się naciąć na wizję architekta. Dom był piekny, aje nie dla nas. Na szczęscie dość l atwo i korzystnie sie sprzedał.

Pod tym tez sie podpisuję.

Ja też nie będąc nowicjuszem, dałem sie nabrać na wizje architekta. :cry:

 

Nadal jestem wazeliniarzem? :o

 

Troszkę wyczucia. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...