Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

Chciałabym poddać Waszej ocenie dwa projekty. Zależy mi na tym abyście ocenili funkcjonalność obydwu projektów, ew. koszta budowy itp. Wielokrotnie czytałam na forum cenne uwagi nt. innych projektów, zauważyłam, że często zwracacie uwagę na rzeczy których ja nie zauważam, dlatego też będę wdzięczna za wszystkie opinie.

 

Pierwszy projekt CA-001 z pracowni Agrobisp.

 

http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=456

 

Drugi Karmina z Archipelagu:

 

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=463

 

Pozdrawiam,

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniewko z Archetonu (kliknięcie na obrazek otwiera opis - jest też kosztorys i są zdjęcia z realizacji):

http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/gniewko/gniewko.jpg

Pozdrawiam

PR

 

PANIE ROMANIE .... A MOŻE ZNA PAN KOGOŚ KTO POSIADA GNIEWKO Z ARCHETONU I MÓGŁ BY UDOSTĘPNIĆ MI KILKA FOTEK ???

WIDZIAŁAM ZDJĘCIA Z REALIZACJI PROJEKTU( WŁAŚNIE NA TEJ STRONIE ),ALE PO OBEJRZENIU CAŁKIEM ZLISIŁAM SIE DO TEGO PROJEKTU I SZUKAM KOGOŚ DLA PORÓWNANIA WYKONANIA TEGO JAKŻE CUDNEGO DOMU....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedaleko mnie ludzie postawili Andromedę właśnie :p wygląda fajnie oprócz jednej rzeczy, która mi osobiście przeszkadza w tym domu... to dach od strony garażu nie jest ścięty i dziwnie to trochę wygląda :roll:

 

Wygląda jak stodoła! ... ale tylko w andromedzie z podwójnym garażem.

A co sądzisz o Gniewku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za CA-001 przemawia:

- większy wiatrołap a co za tym idzie większa wygoda w ubieraniu się, wnoszeniu zakupów itp.;

- w jadalni brak wykuszu z 3 oknami;

- kominek bliżej salonu (przytulniej jakoś)

- na poddaszu hall nie zajmuje tyle miejsca jak w przypadku Karminy, gdzie jest dużo niewykorzystanej przestrzeni;

-super pomysł ze strychem nad garażem.

To co Karmina ma lepszego to:

-mniejsza kubatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Bardziej trafia do mnie projekt CA-001, wiekszy garaż, lepiej rozplanowane poddasze, większy salon i parę innych plusów.

Karmina też mi się bardzo podoba, tylko szkoda mi tego wielkiego holu na górze i balkoniku, wolałabym mieć ten balkon w sypialni np. Wydaje mi się jednak, że Karmina byłaby tańsza w budowie, ale to moje niedoświadczone zdanie, co Wy o tym sądzicie ?? CA-001 w kosztorysie oceniają na 260 000 nettto pod klucz, myślę jednak , że to kwota baaaardzo zaniżona.

 

Pozdrawiam,

 

Wiolka

 

P.S

Stastny masz bardzo fajną sygnaturkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koszty realizacji obu domów będa porównywalne, dlatego, że oba domy są bardzo podobne... podobne dachy, powierzchnie, liczba pomieszczeń

Róznice w kosztach jeśli będą,napewno nie będą takie, że można by na ich podstawie wybierac do realizacji projekt tańszy.... Tak mi sie wydaje

 

Pozdrawiam

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84927

Hej. To link do bardzo krótkiej dyskusji na temat projektu, który nam się podoba. Jakbyś mógł przeczytać i dodać jakieś swoje uwagi to będziemy wdzięczni. Projekt będzie miał małe zmiany, o których piszemy w podanym linku.

Na stronie archipelagu nie pokazują się rzuty w wersji domu z garażem, ale w wersji I tak, a są takie same, różnią się tylko przejściem z wiatrołapu do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wiatrołap to nie widze większych przeszkód, aby zwiększyć jego funkcjonalność tzn.nie męczyć się jak do domu wejdzie od razu więcej niż jedna osoba zamiast normalnych skrzydłowych drzwi zastosować przesuwne, również takie same przesuwne można założyć do pom. gospodarczego!ewentualnie powiększyć o 30-40 cm zabierając powierzchnie z pom.gosp.!

Kuchnia z jadalnią jet OK!dla 4, 5 osób w zupełności wystarczy!

Łazienka - no cóż, brak natrysku da się odczuć jak przyjedzie rodzinka na jakąś impreze rodzinną albo święta i zostaną troszke dłużej(aby się wykompać będą musieli chodzić na góre)!dla bezpieczeństwa jak i wygody również zamontowałbym drzwi przesuwane!

Góra dla mnie jest ok!zlikwiidowałbym ten balkon w pokoju nad garażem,zamiast tego zrobiłbym taką imitace balkonu

Reszte dopisze trochę póżniej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pisze dalej!

zlikwiidowałbym ten balkon w pokoju nad garażem,zamiast tego zrobiłbym taką imitace balkonu,okno by zostało takie jakie jest i zagrodzić wyjście jaimiś elementami malej architektury.

A nad tarasem zrobiłbym lekką konstrukcje drewnianą i nakrył pleksą ( przezroczystą i nieprzezroczystą).

Budownictwo jest taką dziedziną w którj można wszystko zrobić - tylko z pomyślunkiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak jak pisałam my chcemy zrobić małe zmiany. Tam gdzie obecnie jest na parterze toaleta będzie pomieszczenie gospodarcze, a tam gdzie teraz jest zaplanowane pomieszczenie gospodarcze będzie łazienka i wiatrołap. To znaczy to pomieszczenie będzie tak jak gdyby przedzielone na pół. I od holu nie będzie tej małej szafy tylko wejscie do łazienki, wtedy jest ona większa i zmieści się natrysk. Nie będzie drzwi z wiatrołapu do tego pomieszczenia gospodarczego tylko jeden duży wiatrołap z przejściem do garażu. Czyli nie będzie w ogóle tego pomieszczenie gospodarczego, które jest zaplanowane obecnie tylko tam gdzie obecnie jest toaleta.

ojej... mam nadzieję, że napisałam w miarę jasno :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pisze dalej!

zlikwiidowałbym ten balkon w pokoju nad garażem,zamiast tego zrobiłbym taką imitace balkonu,okno by zostało takie jakie jest i zagrodzić wyjście jaimiś elementami malej architektury.A nad tarasem zrobiłbym lekką konstrukcje drewnianą i nakrył pleksą ( przezroczystą i nieprzezroczystą).

Budownictwo jest taką dziedziną w którj można wszystko zrobić - tylko z pomyślunkiem!

:o :-?

Jestem pod wrażeniem, fachowości ten tego i wogóle...

Gratuluję pomyslunku (zwłaszcza co do zastosowań materiału pleksa)

Życzę powodzenia w doradzaniu

Pozdrawiam

:o :o :o :o :o :o

p.s.

a ta imitacja balkonu to zapewne

portfenetr... zacytuję za wikipedią:

 

Portfenetr, Porte-fenêtre – (fr. porte - drzwi, fenêtre – okno). Występujące w pałacach z okresu XVII – XIX wieku wysokie okno sięgające do podłogi, zabezpieczone zewnętrzną balustradą.

 

Obecnie wykorzystywane jest jako zamiennik balkonu, szczególnie w wysokich budynkach oraz tam, gdzie z założenia elewacja budynku ma być płaska. W pomieszczeniach głębokich, a szczególnie w wąskich umożliwia dobre doświetlenie wnętrza na całej długości i na całej wysokości pomieszczenia łącznie z podłogą i sufitem, dając efekt równomiernego rozkładu światła w części przyokiennej i w głębi pomieszczenia poprzez zachowanie zacienionych partii blisko ściany zewnętrznej i bardzo dobrą dalekosiężność. W pomieszczeniach szerokich ale płytkich daje efekt odwrotny dzieląc pomieszczenie na część dobrze oświetloną w całej swojej wysokości i część zacienioną. W obu przypadkach daje pomieszczeniu oświetlenie dające znacznie większą plastyczność niż okno niskie a szerokie.

 

Okno stosowane głównie w pomieszczeniach mieszkalnych, znacznie rzadziej w biurowych i warsztatowych.

 

Od zewnętrznej strony budynku okna typu portfenetr sprawiają optyczne wrażenie lekkości. Budynki takie zdają się być węższe a wyższe.

 

...koniec cycatu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedaleko mnie ludzie postawili Andromedę właśnie :p wygląda fajnie oprócz jednej rzeczy, która mi osobiście przeszkadza w tym domu... to dach od strony garażu nie jest ścięty i dziwnie to trochę wygląda :roll:

 

Wygląda jak stodoła! ... ale tylko w andromedzie z podwójnym garażem.

A co sądzisz o Gniewku ?

 

:cry: NIKT NIE CHCE POMUC :cry:

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...