Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

niedaleko mnie ludzie postawili Andromedę właśnie :p wygląda fajnie oprócz jednej rzeczy, która mi osobiście przeszkadza w tym domu... to dach od strony garażu nie jest ścięty i dziwnie to trochę wygląda :roll:

 

Wygląda jak stodoła! ... ale tylko w andromedzie z podwójnym garażem.

A co sądzisz o Gniewku ?

 

:cry: NIKT NIE CHCE POMÓC :cry:

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój wybór to Wesoły Muratora. Od razu mi się spodobał, jednak dla uspokojenia sumienia wertowałam setki stron katalogów, wizualizacji i tylko mnie głowa rozbolała, czytałam krytykę tego projektu, że bez garażu i że małe schody, za mało okien, ale akurat mi to pasuje. Wróciłam z powrotem do tego projektu. Stwierdziłam, że skoro intuicja tak mnie pcha do tego i już to nie będę się opierać :lol: zakup do końca grudnia lub styczeń. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniewko z Archetonu (kliknięcie na obrazek otwiera opis - jest też kosztorys i są zdjęcia z realizacji):

http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/gniewko/gniewko.jpg

Pozdrawiam

PR

 

PANIE ROMANIE .... A MOŻE ZNA PAN KOGOŚ KTO POSIADA GNIEWKO Z ARCHETONU I MÓGŁ BY UDOSTĘPNIĆ MI KILKA FOTEK ???

WIDZIAŁAM ZDJĘCIA Z REALIZACJI PROJEKTU( WŁAŚNIE NA TEJ STRONIE ),ALE PO OBEJRZENIU CAŁKIEM ZLISIŁAM SIE DO TEGO PROJEKTU I SZUKAM KOGOŚ DLA PORÓWNANIA WYKONANIA TEGO JAKŻE CUDNEGO DOMU....

 

JEDNAK ANDROMEDA !! ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Troszke jestem w kropce bo od dluzszego czasu bylem zdecydowany na nastepujacy projekt (bez piwncy):

http://www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=423&Page=&Search=1&Realisations=&Wnetrza=&Min=190&Max=240&Width=&Floor0=&Floor2=&Floor3=&Garage=&Entrance=#bottom

Co mi sie w nim podoba?

Garaz nie jest dla mnie istotny, moge parkowac przed domem. Pomieszczenia sa bardzo duze. Mansardowy dach- bardzo fajnie wyglada. Kuchnia jest polotwarta, oddzielona od salonu jadalnia, to moim zdaniem plus. Duzy hol bardzo ulatwia komunikacje i daje wrazenie przestronnosci. Calosc jest dosc symetryczna i ja to lubie. Pomieszczenie gospodarcze/kotlownia itp byloby na miejscu tej wiekszej lazienki na parterze.

 

No ale ostatnio znalazlem jeszcze jeden projekt i tez wyglada to super.

http://www.globalhouseplans.com/house_plans_get_16649_us_.htm

 

Teraz mam klopot, a musze sie zdecydowac bo czas goni. Czy moglibyscie mi pomoc i wyszukac wady jednego i drugiego projektu? Od razu zaznaczam ze dzialka jest 25 metrow szeroka i 65 metrow dluga.

I ktory klimacik fajniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór projektu domu zależny jest od :

1-wielkości działki

2-wielkości kasy

3-upodobań wizualnych żony

4-wielkości rodziny

5-ilości posiadanych samochodów

6-odrzucenia "zachwytu nad schodami" - najlepiej parterowy (ale patrz punkt 1)

7-zakładanych wielkości salonu i jadalni

8-założeń co do ilości pomieszczeń ( patrz punkt 4 )

9-od stron świata na działce

Reszta do detale

Dygresja - nie znajdzie się projektu idealnego,każdy gotowy to kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Po konsultacjach z architektem wybraliśmy ..... Villa Varsovia :-)

 

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m4097865b16a2d

 

najlepiej pasuje nam do działki i wymaga najmniej zmian konstrukcyjnych wewnątrz domu. Niestety Diunę musielibyśmy mocno zmienić :-(

 

Poza tym ma same plusy i podoba nam się bardzo.

 

A co Wy o tym myślicie? :-)

 

Zatem zamawiam projekt i zaczynam latać z dokumentami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Sama (tzn z mężem :lol: ) buduję domek z użytkowym poddaszem i czterospadowym, w miarę prostym dachem- sprawdź w http://www.domywstylu.pl projekt Huragan, Huragan2, Grot, ...i chyba Fraszka (co do tej ostatniej nie jestem pewna...) My budujemy Huragan2 (jesteśmy na etapie kładzenia dachówki). Co do Afrodyty i Diany- przyłączam sie do opinii,że dachy w obu przypadkach znacznie "przydrożyłyby" koszty budowy domu.

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że kolega preferuje neoklasycyzm.

Problem w tym, że to powinien być Twój wybór. Ale skoro się pytasz, to żaden. Na działce o pow. 3000 mkw to jeszcze by przeszło, z długim podjazdem, kutą bramą z herbami. Przy bramie kordegarda dla straży i oficyny dla służby.

 

Drugi dom jest jak koszmarny sen Ludwika Bawarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Dzialka jest w ciasnej zabudowie, stad nie mam mozliwosci dowolnego wyboru projektu ze wzgledu na cien jaki daja sasiednie budynki.

Co do preferencji stylu to kazdy preferuje to co lubi, jedni "neoklasyczny", inni z kolei lubia walic glowa w sufit po przebudzeniu, a jeszcze inni zalamuja rece kiedy slysza ze w domu sa jakies schody.

Ale rozumiem, ze nie spodobaly Ci sie. Dzieki za ocene. Poszukam jakichs innych "potworkow", moze cos sie ciekawego trafi. :wink:

Pozdrowionka.

 

PS Ten drugi dom przypomina mi raczej te ponure wille ze starych angielskich filmow grozy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ciasna zabudowa to tym bardziej takie projekty beda wygladały jak duża ... wcisnieta w obcisłe spodnie, no chyba,że dookoła jest podobnie- ale po co budowac taki duzy dom niekształtny na waskiej działce.

Widziałam domy ładniejsze z podobnymi parametrami ale zdecydowanie ładniejsze- poszukaj jeszcze troche na pewno znajdziesz fajniej wygladajace projekty nawet takie z duzym holem- choć uważam ,że jest to marnowanie przestrzeni. Projekt drugi to wizualna tragedia, pierwszy pasuje na działkę ok. min. 50 arów wśród lasu i parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ciasna zabudowa to tym bardziej takie projekty beda wygladały jak duża ... wcisnieta w obcisłe spodnie, no chyba,że dookoła jest podobnie- ale po co budowac taki duzy dom niekształtny na waskiej działce.

Widziałam domy ładniejsze z podobnymi parametrami ale zdecydowanie ładniejsze- poszukaj jeszcze troche na pewno znajdziesz fajniej wygladajace projekty nawet takie z duzym holem- choć uważam ,że jest to marnowanie przestrzeni. Projekt drugi to wizualna tragedia, pierwszy pasuje na działkę ok. min. 50 arów wśród lasu i parku.

Dzieki. Przemysle to. Dom ma byc dla duzej rodziny wiec nie jest latwo wybrac sposrod popularnych projektow. O lasach i jeziorach nie ma mowy bo dzialka jest w miescie. Co do wizualnej treagedii, to zgadzam sie ze moze on nie jest piekny, ale uklad pomieszczen wyglada niezle. Z drugiej strony... W calym naszym pieknym kraju buduje sie bardzo podobne do siebie domy. Roznica sprowadza sie do tego ze jedni maja poddasze uzytkowe, a inni nie. A ja bym chcial miec dom inny, co nie znaczy ze musi byc brzydszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj tego fajnego domu i nie brzydkiego, na pewno znajdziesz.

Powodzenia , pamietaj co nagle to po diable. Znajdx projekt- przespij sie z nim długo- najlepiej pare miesiecy i dopiero decyduj- jesli dalej go będziesz chciał to go bierz, a może pokuś się o projekt indywidualny na taką niekształtną działkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...