Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dziękuje wszystkim za pomoc :D

czy ten domek po likwidacji balkonu i wykusza będzie tańszy od skrzata?

powierzchnia większa ale dach prostrzy.

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/roma/

 

Jaskul... drobiazg :wink: :lol:

zależy jakich oszczędności sie spodziewasz - porównaj powierzchnię dachu w jednym i drugim, (dachówki- napewno wiecej na 4 spad) , ilość więźby (ok 600zł/m3),

metr powierzchni -licz ok 2000/m2

pomyśl nad funkcjonalnością (co Ci jest potrzebne i dla ilu osób)

funkcjonalność - dach dwwusoadowy jest bardziej funkcjonalny skosy z dwóch stron, nie czterech

Twoje (Wasze ) upodobania - który z domków bardziej Wam się podoba

pozdrawiam

p.s. ja buduję domek podobny do Romy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

my też zamierzamy budować Agnieszkę, wersja z poszerzonym garażem. Na razie rozmawiamy z architektem o zmianach - kotłownię przerabiamy na łazienkę, a łazienkę pod schodami na WC. Zmniejszamy pralnię nad garażem. Garderoby na poddaszu będą bez okien połaciowych.

 

Na razie mamy wycenę od firmy, która zapewnia wszystko - za stan inwestorski chcą 430 tysięcy.

 

Życzę Dobrego Nowego Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Najpierw prawie rok szukaliśmy działki, znaleźliśmy ładną niedużą 25 x 35 m niedaleko Warszawy z wodą i prądem. Nadszedł czas wyboru projektu i tu zaczęła się droga przez męki. Wertowanie katalogów, szukanie w internecie i długie dyskutowanie nasze jakie powinien spełniać nasz projekt. Działka jest usytuowana, że wjazd jest od północy i takiego projektu szukaliśmy aby większość pokoi było ustytuowane od strony południowej, dwuspadowy dach - jak najmniej skosów a zatym i strat na powierzchni użytkowej i aby byłu funkcjonalny a na dole posiadał jak najmniej powierzchni zamkniętej.

 

Oto nasz projekt Rozeta z pracowni Domena.

 

http://nowydom.onet.pl/wynik_wyszukiwania.html?send=1&slowa_kluczowe=rozeta

 

W samym projekcie dokonamy kilku zmian. Będziemy budować odbicie lustrzane z garażem dwustanowiskowym. Kotłownie przenosimy na tył garażu dzieki temu powiększy się wiatrołap. Likwidujemy także pokój na parterze, gdzie przeniesiemy kuchnię i powiększymy jadalnie i taras. W salonie będzie jedno duże okno zamiast dwóch. Na górze likwidujemy małą łazienkę i powiększamy garderobę. Druga łazienka będzie nad garażem. To te najważniejsze zmiany jakie dokonamy.

Mamy nadzieje, że uda nam się zrealizować ten projekt. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :lol:

Projektu szukaliśmy 1 cały rok.Zaczynaliśmy od tego co nam się odoba,dopiero po otrzymaniu warunków zabudowy mogliśmy skonkretyzować nasze marzenia.Wybraliśmy c-33 Rozważny z muratora - lustrzane odbicie

Pierwsza łopata została wbita 29.08 a dzisiaj domek już stoi.

http://projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=128&IdKolekcji=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam milutko wszystkich budowniczych. Zdecydowalam sie na projekt z Muratora p.t. CICHY ZAKĄTEK.Jestem zachwycona super rozplanowaniem pomieszczen [z niewielkimi zmianami].Poza tym, jest fajne pomieszczenie , ktore nadaje sie na kotlownie [planuje ekogroszek] w czesci garazu, co prawie nie zdaza sie w wiekszosci projektow. BRAWO MURATOR.Tylko dobudowac komin.Domek bede budowala sama i kazde rady beda dla mnie cenne. Wiec PROSZE wszystkich, ktorzy realizuja ten projekt lub maja zamiar o swoje uwagi i doswiadczenia. Zastanawiam sie nad keramzytobetonem lub betonem komorkowym. Jak wiekszosc z nas interesuje mnie w miare tanie budowanie. Pozdrawiam- :roll: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie parteru mam już zalany strop,w przyszłym tygodniu zaczynają poddasze.Jedyną zmianą ,którą zrobiłem jest częściowa piwnica pod pokoikiem ,łazienką,holem i wiatrołapem .Do piwnicy przeniosę kotłownie a miejsce po kotłowni na parterze rozdzieliłem na pół i powiększyłem pokój i łazienkę na dole oraz poszerzyłem klatkę schodową.Podnosze także ściankę kolankową o jeden pustak.Dach jest już zamówiony i będzie to dachówka ceramiczna Rupp Ceramika.

Do jakiej szerokości powiększyłeś klatke schodową i jak to sie ma do położenia komina? Czy masz może zdjęcia jak wygląda Agnieszka po podwyższeniu ścianki kolankowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacko77wawa, jednak wybrales inny projekt?

Ladny domek! Gratuluje!!

Wyglada na to, ze jestem jedyna osoba, ktorej Diuna, nadal sie podoba; choc i to watpliwe, gdyz zmienilam juz raz projekt, a kto wie... miedzy pucharem a ustami wiele wydarzyc sie moze, tak samo i z moimi wybranymi projektami domow - kaprysna jestem! :wink:

 

Gratuluje i sledzic bede Wasza budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jeszcze raz proszę o nazwy domków oszczędnych i funkcjonalnych z poddaszem użytecznym i czterospadowym dachem / skromnym/, jeśli można to z uzasadnieniem.

 

Z góry dzięki za info.

 

Sprawdź tutaj

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=89564

Dom czetrospadowy z garażem dwustanowiskowym, jest też wersja bez garażu. Sam projekt dostępny jest tutaj: http://www.z500.pl/projekty/27/warianty/4/wizualizacje/Z27_L_p_widok1.jpg?PHPSESSID=240524c60b7bb1e692fa37bcd6cdbbce

 

To jest mój wątek i jeśli Ci sie spodoba, pisz pytania

Co do kosztow to ja za robociznę za stan surowy otwary (czyli bez dachu) mam oferte za 19 000 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś może budował lub buduje któryś z tych domków?

http://www.galeriadomow.pl/plan.php?planID=119

 

albo

 

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-351,391,61,opis.html

 

Chętnie zobaczył bym jak te domy wyglądają w trakcie realizacji lub po realizacji.

Czy ktoś może wie gdzie sie znajdują albo sam budował lub buduje?

 

Będę bardzo wdzięczny za ewentualną pomoc.

 

Kto cokolwiek wie na temat tych projektów słyszał, a ludziach którzy chcą je budować lub budują albo wybudowali jest poszukiwany :)))

 

Pozdrawiam

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...