Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam! ja i moja żona też mamy podobny gust jak wy.

my też zastanawialiśmy się nad tym projektem z domusa.

ale chyba wybierzemy z MGprojekty jak marzenieII

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/marzenie2/marzenie2.html

 

Bardzo fajny ten wasz projekt, lecz według mnie trochę ma za mały salon. Ja myślę, że powinien mieć co najmniej 30m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nas to martwi,lecz chyba w tym projekcie żle są policzne metry(nie moge się połapać w tych wymiarach)opis jest że salon ma 22,4,kuchnia 13m.

razem to jest 35m.a w projekcie jest wymiar scian 7,66*5,33 co daje40,8

przemawiają do nas też koszty postawienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maćku,

pozwolę sobie na przekazanie moich spostrzeżeń o projektach, które rozpatrujesz do ewentualnej realizacji.Właściwie skupię się na jednym, moim zdaniem wymagającym najmniej przeróbek, łączącym urodę, funkcjonalność oraz chyba najtańszym w realizacji. Jest to CIS. Do wymogów planu zagospodarowania przestrzennego niestety musisz się dostosować ale....

Można prosić w stosownym urzędzie o zgodę na budowę domu o mniejszym kącie nachylenia dachu, w twoim przypadku - 30 stopni. Tak na marginesie, o ile przypominam sobie, to nie wszystkie dachy w HALINOWIE mają tak duży kąt, ale może się mylę. Z drugiej strony, zwiększenie kąta o 5 stopni nie powinno ujemnie wpłynąć na wygląd (proporcje) domu, natomiast znacznie poprawi funkcjonalność pomieszczeń na górze. Jeśli nie potrzebujesz ich teraz, pozostaw niewykończone (kiedyś mogą się przydać). Teraz mogą stanowić świetny magazyn, suszarnię itd. Już nie wspomnę o tym, że kiedyś dla twoich wnuków, strych i rzeczy tam zgromadzone mogą być świetnym placem zabaw, a także pobudzać ich wyobraźnię. W razie konieczności, łatwiej będzie taki dom sprzedać. CIS-a można praktycznie budować bez przeróbek, jednak sugeruję rozpatrzenie następujących:

- powiększenie salonu poprzez likwidację podcienia, który właściwie nic praktycznego nie wnosi. Taras i tak raczej należałoby robić większy;

- bardzo praktycznym rozwiązaniem jest wejście do garażu od środka domu. W przypadku CIS-a możnaby ten problem rozwiązać następująco. Otworzyć pomieszczenie 11, a szafę na wierzchnie ubrania zabudować na ściance tyłem do łazienki (12). Natomiast drzwi do garażu umieścić naprzeciwko szafy (otwierane do wnętrza garażu). Nie ma tam zbyt dużo miejsca ale powinno to wystarczyć. Chyba tyle, życzę trafnego wyboru i powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dach dwuspadowy z 2 koszami, natomiast na logikę - niestety ale konstrukcja więźby w przypadku dachu mansardowego - jest delikatnie mówiąc znacznie bardziej pracochłonna od dachu kopertowego, wydaje mi się różwnież, że dachówki na mansardzie będziesz musiał wszystkie przykręcać (zwykłe spinki chyba nie wystarczą - przynajmniej ja bym się bała po ostatnich wichurach). Spore koszty będą również wykończeń - no chyba że zrobisz jak wielu forumowiczów - byle taniej, a za 5-7 lat i tak będę remontować dom. Mnie dach z projektu GLX19 (około 220m2) na gotowo wyszedł ca. 40kPLN (dachówka BRASS) w roku 2005 z założeniem, że na komplet materiałów miałam 7% VAT, a ekipę umawiałam już w połowie roku 2004 (razem z ceną :) ), na część materiałów nie brałam FV (nie były mi potrzebne).

 

NIe zdziwiłabym się jak byś musił za ten dach zapłacić 80-100kPLN (przy dachówce ceramicznej - mnich-mniszka będzie rewelacyjna :):):))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt według, którego buduję jest moim drugim projektem; pierwszy wybierałam zaraz po kupnie działki i "w lepszych czasach", niestety z różnych przyczyn nie wybudowałam się wtedy (czyli 5 lat temu), a zmieniłam projekt, bo musiał być niestety oszczędniejszy

mój wybór padł na "SUBTELNY D-79" Muratora, bo:

- szukałam domu o możliwie najprostszej bryle

- parterowego

- z dachem dwuspadowym

- planując - wcześniej obliczylam z "Muratorem", jaką powinien mieć powierzchnię mój przyszły dom, wyszło ok.150m2 (obecny projekt po adaptacji ma 153,7m2 powierzchni całkowitej)

- cały "środek" przekształciłam wedle własnych potrzeb, aby np. kuchnia była z widokiem na front domu, salon od strony południowo-zachodniej, duże pomieszczenie przy kuchni na pralnię i spiżarkę oraz garderoba w sam raz itp.

- oczywiście brak piwnic

Ogólnie rzecz biorąc - dom miał być niedrogi w budowie, czyli dostępny, a taki jest właśnie Subtelny

Jeśli miałabym fundusze- to napewno chciałabym mieć i garaż duży (zlikwidowałam wiatę i garaż w projekcie), i dodatkowy pokój/gabinet (mam 3 sypialnie i duży salon z jadalnią), ale..." jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnich-mniszka byłaby rewelacyjna gdyby nie ta cena. Myślę że karpiówka kładziona na rybią łuskę a nie na falbankę będzie ładna. Byłem u kilku wykonawców i żaden nie uwazał tego dachu za problem natomiast na wejściu mówili że drogi będzie dach w innym branym pod uwagę projekcie LK 466.

Jest tam dach wielospadowy. Pomału zaczynam głupieć :D . Ale dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię dachy mansardowe, ale ta Kasia - jak dla mnie - wcale nie jest piękna, bo dach wygląda jakby był o dwa rozmiary za duży. :-? Przez to dom wygląda tak, jakby za chwilę miał być wgnieciony w ziemię. Przepraszam za ostre słowa, ale to moje zdanie. A przy tym przy wyborze projektu chyba trzeba się zastanowić, czego oczekujesz od domu. Te dwa domy mają inną ilość pokoi. Czy Ci wszystko jedno, ile ich będzie?

pzdr

gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię dachy mansardowe, ale ta Kasia - jak dla mnie - wcale nie jest piękna, bo dach wygląda jakby był o dwa rozmiary za duży. :-? Przez to dom wygląda tak, jakby za chwilę miał być wgnieciony w ziemię. Przepraszam za ostre słowa, ale to moje zdanie. A przy tym przy wyborze projektu chyba trzeba się zastanowić, czego oczekujesz od domu. Te dwa domy mają inną ilość pokoi. Czy Ci wszystko jedno, ile ich będzie?

pzdr

gośka

 

Ja nawet liczę na ostre słowa- dlatego dziękuję za opinię. A co do pokoi to myślałem o wykrojeniu w Kasi dodatkowego pokoju.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię na temat tych dwóch projektów i ocenę, który jest lepszy

Dodatkowo kryteria, które powinien spełniać projekt:

 

Dom dla 4 osobowej rodziny: (2+2)

3 sypialnie + gabinet + pomieszczenie na pralnie i graderobę

Działka z wjazdem od wschodu

Dobrze gdyby było pomieszczenie gospodarcze

 

A oto linki do projektów:

 

D26

 

C114A

 

Bardzo dziękuję za wszelkie opiniie odnośnie wadi i miejmy nadzieję także zalet ww. projektów

Ew. prosze o namiary na jakiś inny nieodkryty przeze mnie projekt spełniający powyższe kryteria

 

Pozdro

e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my z żoną rok wybieraliśmy projekt, mieliśmy ograniczenia bo działka jest wąska 20x50 ale udało się i znaleźliśmy Lukrecję z Archipelagu:

- parterowy z użytkowym poddaszem

- na dole pokój, salon, jadalnia, kuchnia, łazienka pom. gosp i garaż na 1 autko

- na poddaszu sypialnia i dwa pokoje oraz "pokój łazienkowy" bo aż 11 m kw. a obecna gdzie teraz mieszkamy ma tylko4 m kw. i jest razem z toaletą

Dach kopertowy z dwoma lukarenkami i balkonikI na korytarzu iw sypialni. Budowa rozłorzona będzie w czasie ze względów finansowych, w tym roku stan surowy i może zamknięty.

A może ktoś już taki domek buduje lub budował? Czekamy na opinie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad budową http://www.e-projektydomow.pl/projekt/1290-1 lub http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=463

 

Proszę o opinie na temat tych domków (O Karminie już wszystko na forum przeczytałam). :D

 

Prosiłbym kogoś z szanownych forowiczów o wskazanie orientacyjnego kosztu budowy ww. domów, który z nich jest droższy w budowie i dlaczego ?

 

Rozumie, iż dom można zbodować za kwotę X jak i za 2 razy więcej. Ale mi chodzi o orientacyjny koszt. :oops:

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mamy podobny gust i oczekiwania od naszego nowego domu. Wszystkie wymienione przez ciebie projekty znam doskonale i nad każdym z nich spędziliśmy z mężem dużo czasu analizując i porównując. Wreszcie wybraliśmy Cis 02. Jesteśmy teraz na etapie uzyskiwania pozwolenia. Budujemy się w niewielkiej wypoczynkowej miejscowości niedaleko Szczecina w Morzyczynie. Duża działka daje nam komfort wyboru domu parterowego z możliwością adaptacji poddasza gdyby była taka potrzeba. Bardzo lubię przeszklenia w domu i chcę się otworzyć bardziej na las, z którym graniczymy.

Chętnie nawiążę kontakt jeśli ten projekt was interesuje. Barbara M-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaly dwa:

 

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=58714&keys=2&int_1gteq=160&int_1lt=180&offset=7&w=yes&backcmd=Collection&mirror=1

 

lub

 

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43d0ed0783d69

 

Mial byc w tymianku ale za kazdym razem jak spojrze na LMP 92 to zastanawiam sie czy na pewno.

 

Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...