Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Ja rozważałem ten dom, ale ostatecznie nie wybrałem go z dwóch powodów:

 

- mojej żone nie podobał się "ganek" z przodu i wymagało by to sporych zmian, a dom mógłby stracić swój charakter,

- konieczność adaptacji góry i innych zmian w projekcie, co oznaczałoby sporo $$$ dla architekta adaptujacego (jest to też plus, bo dowolnie można ukształtować poddasze).

 

Sam projekt bardzo mi się podoba i ma super układ dołu jak dla mnie. Ostatecznie jednak wybrałem Afrodytę z poddaszem użytkowym (czyli Artemidę - pojawi się na ich stronie w ciagu miesiąca) z tej samej pracowni - podobna układem do Elate (ma kilka plusów i kilka minusów w porównaniu własnie z Elate).

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Bardzo mnie zaintrygował wspomniany przez ciebie projekt Artemidy. Czy można dostać jakieś plan i widok tego projektu?

My jesteśmy przekonani do Ateny, tyle że chcielibyśmy wykorzystać jeszcze poddasze użytkowe, które nie jest dostępne w Atenie.

 

Jeśli możesz to prześliij mi ten projekt prywatnie ma mojego emaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w projekcie 18 stopni o wysokości 17,4 i długości 27. Ale jak przeglądałem rysunki na stronie pracowni, to w którymś wariancie było 17 stopni po 18,4. Mój architekt stwierdził, że takie stopnie są już za wysokie. Potem zmierzyłem schody na klatce w moim bloku - mają ..... 15 cm.

 

Chętnie bym schody troszkę poszerzył, ale nie bardzo mam miejsce - zamiast kotłowni robię łazienkę - pokój na dole ma być samodzielny - z łazienką i dużą szafą w korytarzu.

 

Pralnię myślę urządzić tak - od strony wnętrza domu pralka, pod ścianką kolankową rozkładane pokojowe suszarki, na środku deska do prasowania. Zastanawiam się poważnie nad wstawieniem okna połaciowego od tyłu domu ( bo wszystkie trzy połaciówki z boku garażu będą w pokoju. Ścianka kolankowa z tyłu ma 1,33 m , suszarki stojące wchodzą idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Bardzo mnie zaintrygował wspomniany przez ciebie projekt Artemidy. Czy można dostać jakieś plan i widok tego projektu?

My jesteśmy przekonani do Ateny, tyle że chcielibyśmy wykorzystać jeszcze poddasze użytkowe, które nie jest dostępne w Atenie.

 

Jeśli możesz to prześliij mi ten projekt prywatnie ma mojego emaila.

 

Artemida to Afrodyta z poddaszem użytkowym, a dodatkowo o 1m wydłużona jest sypialnia przy tarasie. W moim przypadku bryła i układ wnetrz Afrodyty + poddasze uzytkowe, czyli Artemida to dokladnie to czego szuakłem :D .

 

Niestety rzutów samej artemidy jeszcze nie ma - maja sie pojawic w ciagu miesiaca na stronie pracowni Dobre Domy.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Witam Od dawna oglądam Agnieszkę II .ostatnio jednak uwagę poświęciliśmy

SIEDZIBIE i wszystko było by OK gdyby nie ogromne koszta .bez porównania z budową Agnieszki.Martwię się tylko trochę wąskim HOLEM.Wydaje mi się że to będzie taki" tramwaj"Czy ściana z salonu na korytarz jest niezbędna? Uwielbiam przestrzeń i już wolałabym widoczne schody byle zyskać metry. Proszę o jakieś informacje, może zdjęcia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym schody troszkę poszerzył, ale nie bardzo mam miejsce

 

Właśnie między innymi z tego powodu zdecydowaliśmy sie na wersję C - inne położenie komina pozwalało na bezproblemowe poszerzenie schodów. Wydaje mi sie że schody w projekcie są trochę zbyt wąskie (choćby na wnoszenie mebli na poddasze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Aktualnie jestem na etapie zakupu projektu i bardzo poważnie zastanawiam się nad Agnieszką z poszerzonym garażem.

Przeczytałem, że niektorzy z Was albo już wybudowali Agnieszkę, albo są na etapie budowy.

Będę wdzięczny za przesłanie zdjęć z Waszych realizacji, szczególnie za zdjęcia wnetrza budynku (mam nadziję, że to ostatecznie przesądzi o zakupie projektu :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...